تازه های تکنولوژیعلم و فناوری

VPS چیست؟ راهنمای مبتدیان برای سرور های خصوصی مجازی

اگر سرانجام آماده راه اندازی وب سایت خود هستید، احتمالاً می توان گفت که به دنبال خرید هاست وب هستید و اینجا یک میدان جنگ برای مبتدیان است. در اینجا واژه نامه اصطلاحات جدیدی مانند kernel وجود دارد و موردی که زیاد خواهید شنید: هاست VPS است.

این راهنما به تمام سوالات سرور مجازی خصوصی شما پاسخ می دهد:

 • VPS چیست؟
 • VPS چگونه کار می کند؟
 • VPS چگونه با سایر بسته های هاستینگ قابل مقایسه است؟
 • چه زمانی باید به VPS تهیه کنید؟
 • چگونه بهترین برنامه هاست VPS را برای وب سایت خود انتخاب کنیم؟

آیا آماده یادگیری هر آنچه در مورد یک محیط میزبانی VPS وجود دارد، هستید؟ بیایید عمیق بررسی کنیم.

سرور خصوصی مجازی vps چیست؟

اول بیایید تعریف کنیم که VPS به معنای واقعی چیست؟ “سرور خصوصی مجازی“.

به زبان غیر حرفه ای، سرور یک کامپیوتر قدرتمند است که تمام داده ها و فایل های وب سایت شما را ذخیره می کند. وقتی شخصی نام دامنه شما را در مرورگر خود تایپ می کند، آن رایانه قدرتمند وب سایت شما را در صفحه جستجوگر نمایش می دهد.

VPS از فناوری مجازی سازی برای تقسیم یک سرور قدرتمند به چندین سرور مجازی استفاده می کند. به این روش فکر کنید: این یک قطعه سخت افزار فیزیکی است که مانند چندین سرور جداگانه کار می کند.

کلمه private به معنای دقیقاً همان چیزی است که بر آن دلالت دارد. سرور مجازی شما برای شما رزرو شده است، بنابراین لازم نیست RAM ،CPU یا هر داده ای را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

VPS چگونه کار می کند؟

هاستینگ VPS تجربه یک سرور اختصاصی را شبیه سازی می کند حتی اگر هنوز سرور فیزیکی را با سایر کاربران به اشتراک می گذارید. ارائه دهنده هاست وب شما با استفاده از فناوری مجازی سازی، یک لایه مجازی در بالای سیستم عامل (سیستم عامل) سرور نصب می کند. با تقسیم سرور به محفظه های جداگانه با دیوار های مجازی، این لایه به هر کاربر امکان نصب سیستم عامل و نرم افزار خود را می دهد.

از آنجا که VPS پرونده های شما را از سایر کاربران در سطح سیستم عامل جدا می کند، واقعاً یک سرور خصوصی است. این بدان معنی است که وب سایت شما در یک کانتینر امن با منابع سرور تضمین شده قرار دارد. دیگر لازم نیست حافظه، فضای دیسک، هسته های پردازنده و غیره، هیچ یک از آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

هاست مشترک

نحوه مقایسه VPS با هاست اشتراکی و هاست اختصاصی

برای درک واقعی عملکرد VPS، مهم است که با برخی از اصول هاستیگ وب از جمله سایر برنامه های مشترک آشنا شوید. در اینجا خلاصه ای از تفاوت های هاست مشترک، اختصاصی و هاست VPS آورده شده است.

1. هاست اشتراکی

هاست مشترک رایج ترین شکل هاستینگ وب است و برای بسیاری از دارندگان وب سایت جدید به خوبی کار می کند. هنگام خرید یک برنامه هاست مشترک، منابع اصلی مانند CPU ،RAM و فضای هارد دیسک را با استفاده از همان سرور با سایر دارندگان وب سایت به اشتراک می گذارید.

بیایید از یک تشبیه استفاده کنیم تا درک این مفهوم کمی آسان تر شود.

یک سرور مشترک را به عنوان یک مجموعه آپارتمان بزرگ در نظر بگیرید و همه آپارتمان های مجزا توسط صاحبان وب سایت دیگر اجاره می شوند. همه شما به مکانی برای زندگی احتیاج دارید، دقیقاً مانند پرونده های وب سایت خود، اما اینکه برای خرید یک خانه بزرگ خانوادگی بیرون بروید برای نیازهای شما بسیار گران است. به اشتراک گذاشتن مناطق مشترک و تاسیسات در یک آپارتمان کمک می کند تا هزینه ها کاهش یابد و همین امر برای هاست مشترک نیز صادق است.

چند نکته منفی در هاست مشترک وجود دارد، بیشتر به این دلیل که شما به اشتراک می گذارید. به عنوان مثال، اگر شخص دیگری در سرور مشترک شما بازدید زیادی داشته باشد، این می تواند بر عملکرد وب سایت شما تأثیر بگذارد. با این حال، اگر به تازگی وب سایتتان از میدان خارج می شود و حجم زیادی از بازدید را ندارید، هاست مشترک راهی عالی برای آنلاین شدن است!

2. هاست اختصاصی

هاست اختصاصی برعکس هاست اشتراکی است. به جای جمع کردن منابع (و تقسیم هزینه ها) با سایر دارندگان وب سایت، شما یک سرور اختصاصی دارید که فقط مخصوص وب سایت شماست.

عالی به نظر می رسد، درست است؟ جذابیت این است که گران تر است، اما شما 100٪ بر منابع خود کنترل می کنید و می توانید نرم افزار را متناسب با نیاز های شخصی خود تنظیم کنید. این نوع بسته میزبانی برای وب سایت هایی با تقاضای فنی قوی بهترین است. به عنوان مثال، هاست اختصاصی می تواند برای شما مناسب باشد اگر:

 • شما هر روز مقادیر زیادی ترافیک دریافت می کنید.
 • شما باید سیستم عامل خود را نصب کنید.
 • شما در حال انجام هزاران معامله مالی هستید.
 • وب سایت شما به نرم افزار سفارشی نیاز دارد.

3. هاست vps

هاست VPS کاملاً بین هاست اشتراکی و اختصاصی قرار دارد. وقتی VPS را انتخاب می کنید، وب سایت های دیگری با همان سخت افزار شما میزبان خواهند بود (آن سرور قدرتمندی را که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم به یاد دارید؟).

و اما این یک وب سایت بزرگ است. وب سایت شما تنها دامنه اختصاص داده شده به محفظه مجازی خاص شما است و این بدان معنی است که شما سیستم عام، فضای ذخیره سازی اختصاصی، پردازنده مرکزی قدرتمند، RAM مقیاس پذیر و پهنای باند نامحدود را دریافت می کنید.

با VPS، بسیاری از مزایای یک سرور اختصاصی را با قیمت مقرون به صرفه را دریافت می کنید. به طور خلاصه، هاست VPS می تواند به شما کمک کند.

مطالعه بیشتر …

چه زمانی باید به VPS سوئیچ کنید؟

بهترین راه برای ارزیابی اینکه آیا شما نیاز به ارتقا به VPS دارید یا نه، بررسی وب سایت خود است. در اینجا هشت علامت آورده شده است که به شما می گوید زمان مجازی شدن است.

1. شما نگران امنیت هستید

اگر به ویژگی های امنیتی پیشرفته، قابلیت نظارت پیشرفته، فضای پشتیبان گیری بیشتر، قابلیت اطمینان وب سایت بهبود یافته یا برنامه ای برای گرفتن هر نوع پرداخت آنلاین نیاز دارید، ممکن است بخواهید VPS را در نظر بگیرید. با VPS، منابع قابل اعتمادی دریافت می کنید و می توانید روی ویژگی های درجه یک امنیتی حساب کنید.

2. شما شروع به تجربه حجم بالای ترافیک سایت می کنید

اگر به تازگی وب سایت خود را راه اندازی کرده اید و بازدید زیادی ندارید، هاست مشترک راه حل ایده آلی است. با این حال، اگر مخاطبان وب سایت شما به طور مداوم در حال افزایش است، شما باید به روزرسانی کنید. شما نمی خواهید که وب سایت خود را به آهستگی اجرا کنید و یا حتی بدتر اینکه سرور شما خراب شود زیرا نمی تواند ترافیک را کنترل کند. اگر پیش بینی افزایش بازدیدکننده دارید، لطف کنید و VPS را جایگزین آن کنید.

3. وب سایت شما به طور مداوم به کندی کار می کند

هاست اشتراکی برای وب سایت هایی که از مقدار زیادی RAM استفاده می کنند، نیست. با رشد وب سایت و افزودن محتوای بیشتر و بیشتر، شاهد کاهش زمان بارگیری وب سایت خود خواهید بود. به محض این که این اتفاق بیفتد، این نشان می دهد که شما بیشتر از حد مجاز خود هستید. به روزرسانی به VPS شما را قادر می سازد وب سایت خود را بدون نگرانی هنگام زمان کند بارگذاری، مقیاس بندی کنید.

4. شما یک فروشگاه آنلاین دارید

لحظه ای که قصد راه اندازی فروشگاه آنلاین را دارید لحظه ای است که باید برنامه هاست خود را ارتقا دهید. چرا؟ زیرا با VPS شما یک سرور مجازی امن و اختصاصی دارید که احتمالاً در آن تست PCI را پشت سر می گذارید. استاندارد امنیت داده کارت پرداخت توسط مارک های کارت اعتباری عمدتا برای محافظت در برابر سرقت داده های دارندگان کارت ایجاد شده است.

اگر کارت های اعتباری خود را از طریق یک درگاه پرداخت در وب سایت خود قبول می کنید، می خواهید برای اطمینان از ایمنی اطلاعات مالی مصرف کنندگان خود همه تلاش خود را انجام دهید. از آنجا که امنیت VPS از هاست مشترک امن تر است، برای وب سایت های تجارت الکترونیکی گزینه بهتری است.

5. شما نیاز به نصب نرم افزار سفارشی دارید

هاست مشترک برای دارندگان وب سایتی که سایت خود را با وردپرس یا سایر سیستم های مدیریت محتوای رایج ایجاد می کنند بسیار مناسب است. با این حال، اگر به جایی رسیدید که باید نرم افزار سفارشی را نصب کنید، از پیکربندی سرور سفارشی استفاده کنید یا برنامه نویسی پیشرفته دیگری را انجام دهید، در این صورت گزینه هاست را می خواهید که کنترل بیشتری به شما بدهد.

به همین ترتیب، چندین برنامه استاندارد مالیات، صورتحساب، دفترداری و سایر برنامه های یکپارچه به دسترسی سرور شبانه روزی و همچنین اینترنت پرسرعت نیاز دارند. برای اجرای موفقیت آمیز این برنامه ها، به یک حساب مجازی اختصاصی یا VPS نیاز دارید.

اگر روی یک سرور مشترک کار می کنید، فقط وقتی یاد بگیرید که اقدامات پیشرفته ممنوع هستند یا اینکه برنامه ها پشتیبانی لازم برای عملکرد صحیح را ندارند. به جای پرداختن به این مشکل، به هاست VPS ارتقا دهید و بلافاصله کنترل بیشتری بر اقدامات برنامه نویسی خود به دست آورید.

6. شما به خطا های سرور برخورد می کنید

آیا اغلب با خطاهای “Service Unavailable”، “خطاهای 50X” یا “خطای سرور داخلی” روبرو می شوید؟ وقتی این خطا ها را مشاهده می کنید، احتمالاً مشتریان شما نیز این خطا ها را مشاهده می کنند. اگرچه می توانید مشکلات مربوط به زمان خرابی را عیب یابی کنید، اما اگر مشاغل آنلاین انجام می دهید دیگر جایی برای خطا های سرور وجود ندارد. با به روزرسانی در VPS این مشکل را از قبل حل کنید.

7. بودجه دارید

اگرچه درست است که یک بسته هاست اختصاصی می تواند بسیاری از مشکلات موجود در این لیست را برطرف کند، اما لازم به یادآوری است که یک برنامه اختصاصی گزینه بسیار گران تری است. اگر می خواهید پهنای باند خود را بهبود بخشید، امنیت خود را افزایش دهید و RAM بیشتری دریافت کنید، مقرون به صرفه ترین گزینه انتخاب هاست VPS است.

8. شما برای مشتری های خود وب سایت درست می کنید

آیا ساختن وب سایت برای مشتریان خود بخشی از وظیفه شماست؟ با داشتن VPS، می توانید تعداد نامحدودی دامنه را میزبانی کنید در حالی که اطمینان حاصل کنید RAM کافی برای عملکرد صحیح هر سایت دارید.

چگونه بهترین برنامه هاست VPS را برای وب سایت خود انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین برنامه هاست VPS را برای وب سایت خود انتخاب کنیم؟

اکنون که دانستید VPS چیست و چه زمانی باید آن را ارتقا دهید، بیایید درباره آنچه یک برنامه VPS عالی ایجاد می کند و نحوه یافتن بهترین ارائه دهنده هاستینگ وب صحبت کنیم.

سرویس های خود مدیریتی vps در مقابل سرویس های مدیریت شده vps

هنگام انتخاب میزبانی VPS، شما معمولاً دو گزینه برنامه دارید:

 • سرویس VPS خود مدیریت شده (که گاهی اوقات VPS بدون مدیریت نامیده می شود)
 • سرویس VPS مدیریت شده


اگر سرویس خود مدیریتی را انتخاب می کنید باید با مدیریت سرور، عیب یابی و مدیریت برنامه ها، نرم افزار و سرویس های نصب شده روی VPS خود آشنا باشید.

اگر با این مهارت ها آشنا نیستید یا فقط می خواهید شرکت هاست شما از آن مراقبت کند، پس انتخاب برنامه VPS مدیریت شده راهی برای شماست.

تمام برنامه های VPS DreamHost کاملاً مدیریت شده است، به این معنی که می توانید نگران جزئیات فنی ناهموار باشید و روی آنچه واقعاً مهم است تمرکز کنید: ایجاد محتوای عالی برای وب سایت خود. اگرچه به دنبال دسترسی root هستید، انتخاب هاستینگ ابری DeamHost را در نظر بگیرید.

لینوکس / ویندوز

ممکن است فکر کنید این نکته در دسته آشکار قرار می گیرد، اما ارزش اشتراک گذاری دارد: اطمینان حاصل کنید که بسته هاست انتخابی شما با سیستم عامل شما سازگار است.

قابلیت اطمینان

سرویس هاستینگ VPS که شما انتخاب می کنید باید دارای زمان بندی 99.5٪ به بالا باشد. هر چیزی که از هاست وب شما پایین باشد به سادگی قابل قبول نیست.

سخت افزار

هنگام خرید بسته هاستینگ VPS، اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده خدمات شما آخرین و بهترین را در سخت افزار، از جمله درایو SSD سریعترین فناوری ذخیره سازی را ارائه می دهد. SSD، به دلیل کمبود قطعات متحرک، اجرای برنامه های پرسرعت را آسان تر می کند.

پشتیبانی مشتری 24/7

وقتی مشکلی پیش می آید، شما به راحتی نمی توانید بفهمید که چه زمانی یک سایت دچار فروپاشی می شود. بنابراین مطمئن شوید که یک بسته هاستینگ VPS از شرکتی خریداری کرده اید که پشتیبانی 24/7 برای مشتریان ارائه می دهد

خدمات پشتیبان گیری

تصور کنید وقتی مشکلی پیش می آید سایت خود را تغییر می دهید و همه چیز را از دست می دهید، زیرا فراموش کرده اید که از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این یک اتفاق کاملاً رایج است و می تواند برای شما هزینه، وقت و بیش از چند تار مو را خرج کند. اطمینان حاصل کنید که هنگام خرید سرویس VPS، ارائه دهنده ای را انتخاب می کنید که پشتیبان گیری را آسان می کند.

منبع: dreamhost

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا