ترفند هاگوشی موبایل

نحوه فعال سازی قابلیت Smart View برای نمایش صفحه گوشی در تلویزیون

ما در این مقاله به شما می آموزیم که چگونه از smart view در گوشی سامسونگ (اندروید) برای پخش رسانه به تلویزیون هوشمند سامسنگ متصل شوید و همچنین به عنوان کنترل از گوشی خود استفاده کنید.

مراحل تنظیم smart view

  1. تلویزیون هوشمند سامسونگ و تلفن اندروید خود را به همان شبکه وای فای ( Wi-Fi) وصل کنید. این اطمینان می دهد که دو دستگاه می توانند به هم متصل شوند.
مراحل تنظیم SMART VIEW برای تلفن های اندروید.

2. برنامه SMSRT VIEW را روی تلفن خود نصب کنید. در اینجا نحوه دریافت و نصب آن وجود دارد:

  • فروشگاه (Play store) را باز کنید.
  • SAMSUNG Smart view را در نوار جستجو تایپ کنید.
  • روی برنامه SAMSUNG SMART VIEW ضربه بزنید.
  • روی نصب کلیک کنید.
برنامه SMSRT VIEW را بر روی گوشی خود نصب کنید.

3. Samsung Smart View را باز کنید. آیکون این برنامه دارای نماد تلویزیون با 4 خط منحنی در زیر آن است. آن را در منو برنامه تلفن Android خود پیدا خواهید کرد. اگر به تازگی نصب برنامه را از Play store به پایان رسانده اید، می توانید روی دکمه سبز “OPEN” ضربه بزنید تا برنامه راه اندازی شود.

SMSRT VIEW دارای نماد تلویزیون با 4 خط منحنی در زیر آن است.

4. وقتی از شما خواسته شد، روی کلمه (ALLOW) ضربه بزنید. فقط در اولین باری که برنامه را اجرا می کنید باید مجوز ها را بدهید.

وقتی برنامه ای را مانندSMSRT VIEW تازه نصب کرده اید نیاز به مجوز دارد.

5. در صورت درخواست، تلویزیون سامسونگی که می خواهید به آن متصل شوید را انتخاب کنید. اگر بیش از یک مورد در شبکه Wi-Fi خود دارید، یکی را که می خواهید به آن متصل شوید انتخاب کنید، پیامی در تلویزیون ظاهر می شود. اگر فقط یک تلویزیون سامسونگ داشته باشید، ممکن است به طور خودکار متصل شود.

از طریق شبکه WI-FI می توانید با گوشی خود به تلویزیون متصل شوید.

6. گزینه (ALLOW) در تلویزیون را انتخاب کنید. این گزینه در بالای صفحه تلویزیون ظاهر می شود. از کنترل تلویزیون خود استفاده کنید و دکمه “ALLOW” را انتخاب کنید. برخی از تلفن های گلکسی سامسونگ ممکن است به طور خودکار متصل شوند.

7. یک برنامه تلویزیونی یا رسانه را برای پخش انتخاب کنید. پس از اتصال، می توانید از طریق تلفن Android، آنچه را که در تلویزیون می خواهید مشاهده کنید، انتخاب کنید. باید نماد های همه برنامه های Smart TV را که بر روی تلویزیون سامسونگ نصب شده اند، به صورت شبکه ای در برنامه Smart View مشاهده کنید. به سادگی روی هر برنامه ای ضربه بزنید تا در تلویزیون باز شود.
همچنین می توانید روی نماد کنترل در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید تا از تلفن خود مانند کنترل تلویزیون سامسونگ استفاده کنید.

اسکرین میرورینگ اندروید

1. پنل بالای صفحه اصلی خود را به پایین بکشید. در آن بخشی از پنل تنظیمات وجود دارد. تنظیمات سریع در بالای صفحه (به عنوان مثال دکمه های دارای نماد ها برای Wi-Fi، بلوتوث و غیره) را باز می کنند.

با روشScreen Mirroring  می توانید به تلویزیون متصل شوید.

2. دوباره انگشت خود را به پایین بکشید. اکنون کل پنل باز است و حتی بیشتر تنظیمات سریع گوشی شما را نشان می دهد.

Screen Mirroring در بالای صفحه گوشی شما در پنل تنظیمات سریع قرار دارد.

3. روی SmartView یا Cast ضربه بزنید. با این کار لیست پاپ آپ دستگاه هایی که می توانید به آن ها متصل شوید باز می شود. در بعضی از تلفن های Android، این گزینه ممکن است به جای آن “Screen Mirroring” باشد.
اگر هیچکدام از این گزینه ها را نمی بینید، ممکن است مجبور شوید صفحه را به سمت صفحه دوم اعلانات بکشید.

Screen Mirroring  را در پنل بالای صفحه گوشی خود پیدا کنید.

4. تلویزیون خود را انتخاب کنید. صفحه Android شما در تلویزیون نشان داده می شود. هر کاری که روی تلفن خود انجام می دهید نیز در تلویزیون نشان داده می شود. در بعضی از برنامه ها می توانید تلفن خود را به پهلو برگردانید تا صفحه نمایش تلفن خود را در حالت افقی نشان دهید.

مراحل تنظیم Screen Mirroring برای تلفن های اندروید.

ارسال محتوا از یک اپلیکیشن چند رسانه ای

  1. برنامه مورد نظر خود را برای تلویزیون هوشمند باز کنید. این برنامه می تواند YouTube ،Hulu ،Netflix و بسیاری از برنامه های دیگر باشد.
ارسال محتوا یک رسانه در گوشی خود بر روی تلویزیون.

2. روی تصویر در برنامه ضربه بزنید. نحوه قرارگیری این نماد براساس برنامه متفاوت است، اما معمولاً آن را در گوشه بالا سمت راست برنامه پیدا خواهید کرد. مستطیل با امواج Wi-Fi را در گوشه پایین سمت چپ آن جستجو کنید. با این کار یک پنجره بازشو با لیستی از دستگاه های موجود در شبکه شما که می توانید به آن ها متصل شوید، باز می شود.

روش ارسال محتوا از یک رسانه به تلویزیون

3. تلویزیون هوشمند را انتخاب کنید. با این کار برنامه روی تلفن شما به تلویزیون متصل می شود.

تلویزیون هوشمند خود را انتخاب کنید تا گوشی شما به آن متصل شود.

4. چیزی را برای پخش انتخاب کنید. فیلم یا آهنگ انتخاب شده در تلویزیون پخش می شود اما در تلفن همراه پخش نمی شود، این بدان معناست که شما همچنان می توانید هنگام پخش در تلویزیون از تلفن خود استفاده کنید.

گوشی موبایل در صورت اتصال با تلویزیون قادر به پخش فیلم، عکس، آهنگ و... خواهد بود.

منبع: wikihow

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا