آرایش و زیباییپوست و موسلامتمد و فشن

crulty free چیست؟ کدام محصولات crulty free هستند؟

اکنون بیش از هر زمان دیگری، مصرف کنندگان می خواهند بدانند که داخل محصولاتی که استفاده می کنند چیست و نحوه تولید آن ها چگونه است. افزایش شیوه های خرید سازگار با محیط زیست، ما را مجبور کرده است تا در مورد مشارکت حیوانات در محصولاتی که روزانه از آن ها استفاده می کنیم، تأمل کنیم. برچسب crulty free روی محصولات، چه معنایی دارد؟

حتی اگر وگان نباشید، یک بحث اخلاقی در مورد خرید محصولات “crulty free” وجود دارد. اما ممکن است تعجب کنید اگر متوجه شوید که عبارت بازاریابی حیوان دوستانه در واقع به معنای آنچه فکر می کنید نیست.

crulty free به چه معناست؟

به طور خلاصه “crulty free” به این معنی است که یک محصول و مواد تشکیل دهنده آن روی حیوانات آزمایش نشده است. معمولاً هدف، جذب مصرف کنندگان با وجدانی است که به صرف هزینه های بیشتری می پردازند اما مسائل اخلاقی را رعایت می کنند. محصولات crulty free را نباید با محصولات وگان اشتباه گرفت.

یک سوء تفاهم رایج در ایالات متحده این است که مواد تشکیل دهنده محصولات آرایشی و زیبایی باید روی حیوانات آزمایش شوند. طبق قانون فدرال غذا، دارو و مواد آرایشی FDA، برای آزمایش مواد آرایشی و حصول اطمینان از ایمنی به طور خاص از حیوانات استفاده نمی کند.

در کشور چین اما همه لوازم آرایشی باید روی حیوانات آزمایش شود. برخی از برند هایی که ادعا می کنند crulty free هستند، موقعیت خود را برای ورود به بازار چین تغییر می دهند.

آزمایش حیوانات برای محصولات آرایشی

از آنجا که crulty free مشخصات قانونی یا رسمی واحدی ندارد، عبارات مختلفی وجود دارد که برند ها و سازمان های مختلف به جای یکدیگر استفاده می کنند:

  1. مواد تشکیل دهنده بر روی حیوانات آزمایش شده اند، اما محصول نهایی آزمایش نشده است.
  2. این برند شرکت دیگری را برای انجام آزمایش ها استخدام کرده است.
  3. برند یا تولید کننده به نتایج آزمون یک سازمان خارجی اعتماد کرده است.
  4. این آزمایش در کشوری متفاوت از کشوری که این برند در آن مستقر است (معمولاً در چین زیرا به آزمایش حیوانات نیاز دارد) انجام شده است.
  5. این برند فقط در مواردی که طبق قانون به عنوان بخشی از گسترش در بازار های خارجی (معمولاً چین) مورد نیاز است، از آزمایش حیوانات استفاده می کند.
  6. حداقل یک حیوان صدمه دیده یا کشته شده و برای مواد اولیه مورد استفاده قرار گرفته است. اما هیچ آزمایشی انجام نشده است.
  7. هیچ یک از مواد تشکیل دهنده و محصولات هیچگاه روی حیوانات آزمایش نشده اند و شرکت های درگیر به هیچ حیوانی صدمه ای نزده و یا ذبح نکرده اند.
  8. این برند یا شرکت های درگیر در زنجیره تأمین خود به نتایج آزمایشات مربوط به حیوانات گذشته از سازمان های دیگر اعتماد کرده اند، اما آن ها هیچ آزمایشی را انجام نداده اند، به حیوانات آسیب نرسانده اند و یا محصولات جانبی مشتق شده از حیوانات را تهیه نکرده اند.

برنامه های صدور گواهینامه crulty free

اپلیکیشن های crulty free

اگر می خواهید برند هایی را پیدا کنید که از بالا ترین استاندارد های crulty free بودن برخوردار هستند، سعی کنید در پایگاه داده Leaping Bunny یا Beauty Without Bunnies، برنامه صدور گواهینامه PETA و پایگاه داده شرکت های تأیید شده جستجو کنید. در زیر تفاوت بین این گواهینامه ها را بررسی می کنیم.

PETA

برای دریافت گواهینامه crulty free از PETA، شرکت ها باید یک پرسشنامه کوتاه را تکمیل کرده و بیانیه اطمینان را امضا کنند که تأیید می کند انجام آزمایش، سفارش یا پرداخت هیچ گونه آزمایش روی حیوانات برای مواد اولیه، فرمولاسیون یا محصولات نهایی انجام نمی شود.

PETA یک رسانه قدرمتمند دارد. اگر شرکتی بیانیه اطمینان خود را نقض کند، با او تماس گرفته می شود و بهتر است برای حمله های عظیمی که در شبکه های اجتماعی به راه می افتد، آماده شوند.

Leaping Bunny

Leaping Bunny تقریباً به اندازه PETA شناخته نشده است، اما برنامه صدور گواهینامه آن ها گسترده تر به نظر می رسد. علاوه بر آنچه PETA در بیانیه اطمینان خود از شرکت ها برای امضای آن قید کرده است، قرارداد Leaping Bunny از شرکت ها خواسته است تا “سیستم نظارت بر تأمین کننده” را اجرا کنند و به آن ها حسابرسی مستقل از تجارت خود را بدهند. برای کسانی که می خواهند برند ها را هنگام خرید از بازار چک کنند، Leaping Bunny یک برنامه crulty free دارد که می توانید به صورت رایگان دانلود کنید.

6 دلیل برای انتخاب لوازم آرایشی crulty free

لوازم آرایش crulty free

محصولاتی که استفاده می کنید چه شامپو باشد، چه ریمل مژه و ابرو یا ضد آفتاب، استفاده از محصولات crulty free رواج دارد. برای بهره مندی از محصولات آرایشی بهداشتی crulty free، نیازی به عضویت در PETA یا وگان بودن نیست. در اینجا شش دلیل وجود دارد که استفاده از این محصولات به جنبش جدیدی تبدیل می شود.

1. محصولات بدون ظلم به طور کلی سالم تر هستند

وقتی محصولاتی را که روی حیوانات آزمایش نشده اند انتخاب می کنید، مواد شیمیایی بد مانند پارابن ها، سولفات ها و رنگ های مصنوعی را نیز کنار می گذارید. این مواد آرایشی برای پوست شما بهتر هستند. به این معنی که احتمال پیری، آلرژی و التهاب در شما کمتر می شود.

شرکت هایی که نمی خواهند به حیوانات آسیب برسانند، می خواهند از آسیب رساندن به مردم نیز جلوگیری کنند. حیوانات را نجات دهید و همچنین پوست خودتان را.

2. منجر به مراقبت های زیبایی بیشتری می شود

محدود کردن گزینه های شما برای محصولاتی که روی حیوانات آزمایش نشده اند، منجر به ایجاد تجربه بهتر در صنعت لوازم آرایشی می شود. انتخاب های کمتر منجر به تصمیم گیری های آگاهانه تری می شود و در هنگام خرید فرصتی برای فکر کردن به اینکه کدام محصول مناسب شماست، وجود دارد.

3. محصولات فقط روی موش ها آزمایش نمی شوند

تحقیقات نشان می دهد که موش ها تنها حیواناتی نیستند که تحت آزمایش های آرایشی قرار گرفته اند. خرگوش ها، گربه ها و حتی سگ ها تحت مواد شیمیایی قرار می گیرند. در صورتی که هرگز فکر نمی کنیم شاید روزی روی حیوانات خانگی خودمان این آزمایش ها انجام شود.

حیوانات آزمایشگاهی در قفس های کوچک نگهداری می شوند و اغلب معلول، نابینا یا کشته می شوند. حقیقت این است که موش های آزمایشگاهی در واقع فقط موش نیستند، قضیه خیلی بد تر از چیزی که به نظر می رسد، است.

4. شما قدرت ایجاد تغییر را دارید

با نخریدن محصولات همیشگی خود و استفاده از گزینه های crulty free این پیام را می دهید که آزمایش حیوانات اشتباه است. وقتی افراد کافی راجع به این مسئله موضع می گیرند، شرکت ها شروع به تغییر شیوه های خود می کنند و crulty free به استاندارد تبدیل می شود.

بنابراین پول خود را در جایی خرج کنید که قلب شما هم آنجاست. هزاران برند شگفت انگیز وجود دارد که آزمایش حیوانات را انجام نمی دهند. انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید!

5. پس انداز می کنید

بسیاری از شرکت های crulty free مقرون به صرفه هستند. جنبش crulty free با برخوردار بودن از کیفیت بالا، به طرز شگفت انگیزی مقرون به صرفه، لوازم آرایشی و بهداشتی فوق العاده، ویژگی های مثبت زیادی دارد. برند های بسیار خوبی وجود دارد که آزمایش حیوانات را انجام نمی دهند، بنابراین شما می توانید همزمان حیوانات و پول خود را نجات دهید.

6. آزمایش روی حیوانات واقعاً ضروری نیست

بیش از 7000 ماده آرایشی و بهداشتی از قبل اثبات شده اند که بی خطر هستند. تنها دلیل نیاز شرکت ها برای آزمایش حیوانات در ایالات متحده، تولید مواد جدید است. خوشبختانه، فناوری در حال ایجاد گزینه های انسانی تر برای آزمایش محصول است. پس موارد ایمن را در نظر بگیرید!

اگر این ها دلایل کافی نیستند که شما را متقاعد کنیم، استفاده از لوازم آرایشی crulty free در حال افزایش است و برای ماندن در این جنبش نیاز به اقدام جدی دارید، این را در نظر بگیرید: کشور هایی در سراسر جهان قبلاً آزمایش حیوانات را ممنوع کرده اند.

اتحادیه اروپا، سوئیس، هند، اسرائیل، کره جنوبی و نیوزیلند تنها چند کشور هستند که امنیت حیوانات و انسان را در درجه اول قرار داده اند. به اندازه سهم خودتان از این مسئله حمایت کنید.

منابع: blog.publicgoods.com و peta2.com و seriouslyfab.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا