البسهمد و فشن

با 9 ترفند آسان کیفیت لباس ها را به آسانی تشخیص دهید!

از جمله نکات مهمی که باید در خرید لباس به آن توجه کرد کیفیت لباس است. اکثر افراد به دنبال لباسی می گردند که از کیفیت مرغوبی برخوردار باشد و زمانی که در شرایط مختلف قرار می گیرد کیفیت خود را به راحتی از دست ندهد. شاید شما هم به دنبال آموزشی می گردید که ترفند های تشخیص کیفیت لباس را به شما آموزش دهد، پس با ما همراه باشید.

راهکار های تشخیص کیفیت لباس

آموزشی که در این مقاله در حال مطالعه آن هستید می تواند شما را در زمینه ی تشخیص کیفیت لباس رهنمود کند و از دلهره های شما هنگام خرید لباس بکاهد. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا این 9 روش آسان برای شناسایی کیفیت لباس را به شما آموزش دهیم.

1) پارچه های نخی را فشار دهید تا از کیفیت آن ها آگاه شوید.

پارچه نخی مورد نظر را به مدت چند ثانیه در دست خود مچاله کرده و فشار دهید. اگر پس از این کار پارچه به حالت اول خود پازگشت و تغییر زیادی در آن ایجاد نشد، می توان گفت پارچه مورد نظر از کیفیت خوب و مطلوبی برخوردار است.

اما اگر پارچه مورد نظرکاملا چروک شده و شکل آن خیلی تغییر کرد، باید گفت که پارچه کیفیت مطلوبی ندارد و خرید شما بی فایده است.

2) درز ها و قسمت های دوخت پارچه را بکشید تا شکاف ها و روزنه ها دیده شوند.

با کشیدن درز های پارچه از کیفیت آن مطمئن شوید

یک جنس با کیفیت دارای کوک های متراکم و درز های ضخیم می باشد. پس برای اطلاع از کیفیت لباس، قسمت دوخت آن را کمی بکشید. اگر کوک ها کاملا متراکم و در کنار هم باقی ماندند و شکافی دیده نشد، بدانید که آن لباس از کیفیت بالایی برخوردار است، اما اگر بعد از کشیدن، دوخت تراکم خود را از دست داد و شکاف دیده شد بدانید که جنس با کیفیتی را در دست نگرفته اید.

3) از خرید لباس هایی که دارای زیپ پلاستیکی هستند پرهیز کنید.

لباس هایی را که دارای زیپ پلاستیکی هستند را تهیه نکنید

مطمئن شوید لباس یا لوازمی که خریداری می کنید، برای دوخت آن از زیپ های فلزی استفاده شده باشد. زیپ های فلزی هم مطمئن تر هستند و هم عمر طولانی تری دارند. زیپ های پلاستیکی اغلب خراب می شوند و دندانه های آن ها جدا می شود و تقریبا نشانه پایین بودن کیفیت می باشد.

4) اطمینان حاصل کنید که لبه ها به اندازه کافی پین شده اند.

سعی کنید لباس هایی که خریداری می کنید لبه های آن ها به اندازه کافی پهن باشد. این مقدار برای شلوار و دامن حدود ۴ سانتی متر و برای پیراهن و بلوز حدود ۲ سانتی متر می باشد. اگر لباس مورد نظرتان لبه نداشت و یا فقط لبه آن دوخته شده بود، به این معنی می باشد که در حال نگاه کردن به یک لباس ارزان قیمت و با کیفیت پایین هستید.

5) امتحان کنید که آیا لباس کش می آورد یا خیر!

یک محصول با کیفیت همیشه شکل خود را حفظ خواهد کرد. قسمتی از لباس را با دو دست در جهت های مخالف بکشید و سپس آن را رها کنید. اگر پس از رها کردن، شکل خود را حفظ کرد و به حالت قبل برگشت، پس از کیفیت خوبی برخوردار است. اما اگر پس از رها کردن دیگر حالت آن مثل قبل نشد و شکل آن تغییر کرد، پس لباس با کیفیتی نخواهد بود.

6) از تناسب زیپ با لباس مطمئن شوید.

زیپ ها در لباس ها، دامن ها و به خصوص لباس های مجلسی باید کاملا مساوی و برابر باشند و هیچگونه نا هماهنگی و یا کوتاهی و بلندی در آن ها وجود نداشته باشد.

7) به جنس لباس ها توجه کنید.

پارچه های تولید شده از نخ طبیعی از کیفیت بالایی برخوردارند، با این حال مشکلی که این نوع پارچه دارد این است که پس از شستشو ممکن است تغییر سایز یا تغییر شکل داشته باشد، بنابراین بد نیست تا کمی هم از نخ های غیر طبیعی داخل آن به کار گرفته شده باشد.

8) جای دکمه ها و جا دکمه ها را به دقت نگاه کنید.

قسمت دکمه ها و جا دکمه ها را به دقت بررسی کنید

9) به رنگ لباس دقت کنید.

بررسی کنید تا رنگ لباس به صورت یک دست و بدون لک یا بی رنگی باشد، در صورتی که با عدم یک رنگی لباس مواجه شدید از خرید آن صرف نظر کنید، در غیر این صورت یک لباس بی کیفیت نصیبتان خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا