تناسب اندامورزشی

9 برنامه کاهش وزن برای گوشی

اگر تا به حال سری به app store گوشی تان برای اپلیکیشن های کاهش وزن نزده اید، اینجا چیز هایی هستند که شما باید از آن ها با خبر شوید: تعداد زیادی برنامه وجود دارد که به شما در کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام ایده آل تان کمک می کند. اما گاهی اوقات با خود فکر می کنید آیا این نرم افزار ها واقعا کار می کنند؟ جواب این است: بستگی دارد.

بهترین اپلیکیشن های کاهش وزن به شما کمک می کنند تا اطلاعات بیشتری درمورد انتخاب هایتان داشته باشید، مثلا چقدر بیشتر آب بنوشید، کمتر قبل از خواب چیزی بخورید و به آسانی در طول روز بیشتر راه بروید و فعالیت داشته باشید.

با دنبال کردن کالری مصرفی و میزان فعالیت، کاربران می توانند داده هایشان را ببینند، در نتیجه پیشرفت کلی شان، برای هر فردی می تواند انگیزشی باشد و آن ها را فعال نگه دارد.

همچنین تحقیقاتی برای اثبات این کار شده است. اخیرا در سال 2019 کشف کردند افرادی که برنامه غذایی خود را با استفاده از برنامه MyFitnessPal دنبال کردند وزن بیشتری نسبت به کسانی که از این برنامه استفاده نمی کردند کم کرده اند.

هرچند که اپلیکیشن تمام کار را برای شما انجام نمی دهد، برای رسیدن به هر چیزی باید بهایی بپردازید و بهای لاغر شدن سخت کار کردن بر روی آن است.

آیا می خواهید که که در راه لاغری به نتیجه ای بهتر برسید؟ یکی از اپلیکیشن های تایید شده زیر را دانلود کنید و به سمت هدف خود بروید.

1. Cronometer

مناسب برای: دانستن مواد مغذی ای که باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید

Cronometer

شاید در گذشته از دفتر خاطرات روزانه برای نوشتن راز هایمان استفاده می کردیم اما امروز از آن برای نوشتن چیز هایی که باید بخوریم یا نه استفاده می کنیم، خصوصا در زمان هایی که تصمیم داریم چند کیلو وزن کم کنیم.

به این دلیل است که مجله های غذا نه تنها شما را فعال تر نگه می دارند بلکه به شما کمک می کنند تا الگو های خوردن تان را دنبال کنید، همچنین باعث ایجاد انگیزه در شما برای انتخاب های سالم تر می شوند.

به همین دلیل است که ما به شما Cronometer را پیشنهاد می کنیم، نرم افزاری است که اطلاعات زیادی درباره مواد غذایی به شما می دهد و با کمک تصویر های موجود در آن به درک بهتر مطالب و اطلاعات به شما کمک می کند.

جدا از دیگر اپلیکیشن های کاهش وزن در app store گوشی تان، این برنامه به دلیل تمرکز زیادش بر روی رژیم غذایی بسیار شاخص شده است.

این برنامه کاهش وزن تنها بر روی درشت مغذی ها تمرکز نمی کند بلکه با تجزیه ویتامین ها و مواد معدنی، به کاهش وزن کلی و یادگیری مواد غذایی مرتبط با رژیم تان کمک می کند.

2. Oh She Glows

Oh She Glows

یکی از اپلیکیشن های کاهش وزن عالی هم برای کسانی که گیاهخوار هستند و هم برای افرادی که تازه تصمیم گرفته اند که رژیم بگیرند.

بر طبق تحقیقات بیشتر افراد از سبزیجات در رژیم غذایی خود استفاده نمی کنند و برای کسانی که می خواهند وزن خود را کم کنند این یکی از نکته های منفی است، زیرا خود را محروم از خوردن مواد غذایی ای پر از فیبر کرده اند که همه می دانند فیبر تاثیر بسزایی در کاهش وزن دارد.

با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توانید به آرشیوی بیش از 140 دستور غذایی بر پایه سبزیجات دست پیدا کنید که شامل 120 دستور غذای بدون گلوتن می باشد.

عکس های موجود در برنامه بسیار زیبا هستند که شما را به امتحان کردن غذا ها ترغیب می کنند.

3. MyFitnessPal

MyFitnessPal

با این نرم افزار هیچ جای خطایی باقی نمی ماند، کلی پیشنهادات عالی و رایگان برای شما دارد. درست است، این یکی از بهترین نرم های کاهش وزن رایگان می باشد.

با استفاده از این برنامه میزان کالری مصرفی تان را می توانید دنبال کنید (یکی از بزرگترین پایگاه های داده غذایی می باشد که دارای 6 میلیون آیتم غذایی است) اما همچنین می تواند بفهمد چه مقدار از هر غذایی را مصرف می کنید.

آیا به اندازه کافی پروتئین مصرف کرده اید؟ چه مقدار از چربی ای را که مصرف کرده اید اشباع شده بوده است؟ آیا سه برابر حد مجاز سیب زمینی سرخ کرده مصرف کردید؟ MyFitnessPal می تواند همه این ها را به شما بگوید. برای درک بهتر کنترل قسمت ها، در قسمت بلاگ این برنامه راهنمایی برای اندازه گیری آسان وجود دارد.

4. Health

Health

نیاز نیست بیشتر از این در صفحه گوشی خود به دنبال یک نرم افزار برای کاهش وزن باشید. اپلیکیشن داخلی ساخته شده اپل گزینه مناسبی برای کسانی است که می خواهند درک بهتری از بدن خود داشته باشند و به دنبال راه هایی برای کاهش چند کیلو وزن نیز هستند.

می دانید که ورزش کردن برای کاهش وزن یکی از راه های ضروری است – به منظور داشتن زندگی ای سالم – اما تصمیم گرفتن برای هر کاری آسان تر از انجام دادنش است.

اما با تشکر از ویژگی گام شمار این برنامه که میزان گام های روزانه تان را ثبت می کند و به نوبه خود روشی آسان و کم خطر را برای تان فراهم می کند تا فعالیت بیشتری داشته باشید.

اگر تازه تصمیم گرفته اید که شروع کنید و روزی 10 هزار قدم راه بروید اما نمی خواهید برای ورزش کردن تان زیاد هزینه کنید، این نرم افزار مناسب شماست.

نرم افزار Health دارای ویژگی های کاهش وزن زیادی می باشد که به شما اجازه می دهد تا به آسانی غذای مصرفی و فعالیتی را که انجام داده اید را وارد کنید. همچنین اطلاعات هفته، ماه و سال قبل شما را نگه می دارد تا انگیزه ای داشته باشید برای ادامه دادن هدف تان.

IOS

5. Waterlogged

Waterlogged

نوشیدن آب یکی از راه های کاهش وزن می باشد. چون که آب به هضم بهتر غذا و احساس سیری بیشتر به ما کمک می کند.

اما اگر روز هایی هستند که زیاد آب نمی نوشید، این نرم افزار با یادآوری نوشیدن آب شما را هیدراته نگه می دارد. کسانی که از این نرم افزار استفاده کرده اند نه تنها میزان مایعات بدن شان را افزایش داده اند بلکه همچنین وزن کم کرده اند. خواهید دید وقتی که مایعات بیشتری می نوشید، انرژی بیشتری نیز دارید.

6. Studio

مناسب برای: دویدن برای کاهش وزن

Studio

با شعاری مانند “دویدن بر روی تردمیل سخت نیست” Studio واضح ترین انتخاب برای دونده هاست. این نرم افزار کلاس های گروهی مبتنی بر صدا را همراه با مربیان حرفه ای اجرا می کند. تنها کاری که باید بکنید این است که آن را نصب کنید و شروع به فعالیت کنید.

بهترین قسمت این برنامه این است که زنان می توانند به طور واقعی با دوندگانی از سراسر دنیا رقابت کنند و جایزه ای را به طور درون برنامه ای که Fitcoin نامیده می شود را دریافت کنند.

طبق تحقیقات برنامه هایی که به صورت دوستانه شما را به رقابت با دیگران تشویق می کنند بسیار موثرند تا فعالیت بیشتری داشته باشید. این برنامه تنها برای دوندگان نیست بلکه برای کسانی که پیاده روی می کنند هم مناسب است.

همچنین دارای یک برنامه 9 هفته ای دویدن برای کاهش وزن است که شما را فعال نگه می دارد.

IOS

7. Sleep Cycle

مناسب برای: مدیریت کیفیت خواب

Sleep Cycle

اگر هرچه تلاش می کنید اما باز هم آن چند کیلویی را که می خواهید نمی توانید کم کنید، باید ببینید که کیفیت خواب تان چگونه است.

زمانی که صحبت از کاهش وزن می شود، این موضوع چیزی فراتر از کالری دریافتی و مصرفی است. بلکه به هورمون ها، استرس و خواب نیز بستگی دارد.

این نرم افزار حرکات و الگو های خواب شما را ثبت می کند و روش هایی برای بهبود کیفیت خواب تان به شما می دهد.

همچنین با استفاده از داده ها به آرامی شما را از خواب بیدار می کند، زمانی که در سبک ترین فاز خواب هستید که طبیعی ترین زمان برای بیدار شدن است.

8. Aaptiv

مناسب برای: درگیر ماندن با تمرینات

Aaptiv

اگر نمی توانید به کلاس بروید اما به ورزش علاقه مند هستید می توانید با دانلود کردن این نرم افزار به کلاس های ورزشی بپیوندید.

به این روش کار می کند که : صدای یک مربی در طول یک جلسه کلاس مانند، شما را راهنمایی می کند همراه با موزیک برای ورزش های مختلف.

هرچه برای تناسب اندام نیاز دارید، در این برنامه مربیان متخصص و متخصصان تغذیه وجود دارند تا به شما کمک کنند.

Aaptiv را به شما پیشنهاد می کنیم زیرا از طریق آن می توانید در هرکجا و در هر زمان و به هر شیوه ای که دلتان می خواهد ورزش کنید.

اگر یک روز دلتان دویدن در بیرون می خواهد یا در روز دیگر یک کلاس قدرتی می خواهید همه آن ها در Aaptiv قرار دارد.

این یک نرم افزار جامع برای تناسب اندام می باشد که البته داشتن یک برنامه مرتب برای استفاده از آن نیز تاثیر زیادی بر کاهش وزن دارد.

9. Interval Timer

مناسب برای: انجام تمرینانت HIIT

Interval Timer

تا الان احتمالا درباره تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) شنیده اید. HIIT یکی از بهترین راه های کالری سوزی و کاهش وزن است.

اما به این معنی نیست که بدون زمان گذاشتن می توانید به آن برسید. کسانی که 20 دقیقه در روز به این ورزش پرداخته اند الان می توانند با افتخار از تناسب اندام خود صحبت کنند.

Interval Timer را به شما پیشنهاد می کنیم تا زمان برنامه تمرینی تان را با آن هماهنگ کنید بدون اینکه نگران ثانیه ها باشید.

تنها کاری که باید بکنید این است که ایرپاد های خود را درون گوشتان بگذارید و هر زمان که صدای تایمر را شنیدید دست از فعالیت بردارید.

برای مثال اگر در حال دویدن هستید برای 20 ثانیه با شدت زیاد و 10 ثانیه استراحت، می توانید برنامه برای این زمان برنامه ریزی کنید.

یعنی هر زمان که صدای تایمر را شنیدید، تایم استراحت است و زمانی که دوباره شنیدید باید شروع به دویدن کنید و همین طور ادامه دهید تا ست شما تمام شود.

IOS

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا