دانستنی های سفرگردشگری

15 مورد ضروری که برای یک گردش پیک نیک ایده آل نیاز دارید!

یکی از دلایل سرگرم کننده بودن گردش پیک نیک این است که شما دورهمی خود را در بیرون شهر، دور از خانه خود در فضای باز برگزار می کنید. اما ممکن است برایتان پیش آمده باشد که به پیک نیک رفته اید و برای میوه خوردن چاقو ندارید و یا فراموش کرده اید کرم ضد آفتاب خود را بردارید. اما اگر یک چک لیست داشته باشید، گردش پیک نیک شما تغییر چشمگیری می کند. در اینجا پیشنهاداتی برای موارد ضروری که می خواهید برای پیک نیک بعدی خود آماده کنید را برایتان بازگو می کنیم :

15. کرم ضد آفتاب

موارد ضروری پیک نیک:
 استفاده از کرم ضد آفتاب

ناهار در فضای باز فرصتی عالی برای لذت بردن از نسیم گرم و مناظر آفتابی است، اما تمام زمانی که در معرض آفتاب هستید اشعه های مضر توسط پوست شما جذب می شود.

با استفاده کردن از کرم ضد آفتاب، پیک نیک خود را ایده آل کنید، آفتاب سوخته یا برنزه هم نشوید. در حالی که اتراق و استراحت زیر درخت می تواند تأثیر اشعه ماورا بنفش را کاهش دهد، اما آسیب پوستی هنوز در زیر سایه درخت امکان پذیر است.

14. استفاده از پتو یا زیرانداز

انتخاب مقصد های گردش پیک نیک که صندلی یا تخت در اختیار شما قرار می دهد راحت و آسان است، اما در یک روز زیبا وآفتابی، تخت ها و صندلی ها محدود می شوند.

موارد ضروری پیک نیک:
استفاده از پتو یا زیرانداز

پتو را برای قرار دادن وسایل پیک نیک و همچنین محلی برای نشستن به همراه داشته باشید.بجای پتو همچنین می توانید از یک روتختی قدیمی، سفره یا حتی ملحفه مسطح استفاده کنید.

پتو های اختصاصی گردش پیک نیک دارای یک پوشش ضد آب است که به شما کمک می کند تا هنگام مرطوب بودن چمن یا ماسه خیس نشوید و پیک نیک ایده آل را برای شما به ارمغان می آورد.

13. استفاده از سبد

موارد ضروری پیک نیک:
استفاده از سبد

سبد به دلیل سبکی و دسترسی راحت و همچنین برای حمل غذا و نوشیدنی ها، در پیک نیک ضروری است. برای یک گردش و پیک نیک ایده آل سبد گزینه مهمی در لیست ما است، زیرا می توانید با بهره بردن از ظروف یکبار مصرف و سبک و دیگر وسائل مورد نیاز را درون سبد گذاشت تاهمه بتوانند به آن دسترسی راحت داشته باشند.

اما اگر قصد پیاده روی در اعماق جنگل را دارید، وسیله حمل گردش پیک نیک با کوله پشتی مناسب تر و راحت تر خواهد بود.

12. تخته برش و چاقو

موارد ضروری گردش پیک نیک:
تخته برش و چاقو

یک تخته برش و چاقو برای میوه، مواد غذایی، پنیر، سبزیجات یا نان تهیه کنید و همراه خود در پیک نیک ها ببرید. همچنین یک روش تازه برای تهیه ساندویچ در فضای خارج از خانه است.

بعضی اوقات ممکن است برای یک گردش و پیک نیک ایده آل، بخواهید سالاد و میوه را در همان بیرون شهر درست کنید و برای راحتی تخته برش می تواند سرعت کار شما را افزایش دهد.

11. کیسه یخ

غذا هایی که با سس مایونز سرو می شوند مانند سالاد و ساندویچ اگر سس آن ها گرم باشد طمع نا مطلوبی می گیرد. سبزیجات درون ظرف می تواند در گرمای تابستان پژمرده شوند، اما با قرار دادن هر چیزی که نیاز به سرد ماندن دارد روی کیسه های یخ به شما همان حسی را منتقل می کند که انگار در خانه خود هستید، تا تجربه یک پیک نیک ایده آل را حس کنید.

برای خنک نگه داشتن نوشیدنی و حتی گوشت ها و دیگر مواد غذایی خود از کلمن های قابل حمل بهره ببرید.

موارد ضروری گردش پیک نیک:
کیسه یخ برای سرد نگه داشتن مواد غذایی

غذای خود را با بسته بندی مواد لازم با کیسه یخ کافی بپوشانید تا آن را تا زمان سرو سرد نگه دارد. از دیگر کاربرد های کیسه یخ می توان به استفاده از آن در هنگام تسکین درد و کوفتگی برای کسانی که کوهنوردی و یا صحرا نوردی می کنند نیز اشاره کرد.

موارد ضروری گردش پیک نیک:
کلمن های قابل حمل

10. کیسه های زباله

موارد ضروری گردش پیک نیک:
استفاده از کیسه زباله برای جمع آوری زباله ها

در مکان گردش پیک نیک شما ممکن است سطل آشغال وجود نداشته باشد، پس همیشه برای بیرون رفتن یک کیسه زباله را درون سبد خود قرار دهید تا زباله های گردش خود را به یک سطل آشغال یا خانه با خود برسانید.همچنین برای ظروف و لیوان های کثیف خود یک کیسه پلاستیکی به همراه داشته باشید تا سبد پیک نیک دوست داشتنی شما آلوده نشود.

9. استفاده از دستمال مرطوب

موارد ضروری گردش پیک نیک:
استفاده از دستمال مرطوب

وقتی بچه ها را به پارک یا پیک نیک می برید، دستمال مرطوب کودک یک همراه عالی برای پیک نیک است. در حالی که ضدعفونی کننده دست هم هست، باکتری ها را نیز از بین می برد و می تواند آلودگی ها و لکه ها را از بین ببرد.

همچنین دستمال مرطوب را برای تمیز کردن میز پیک نیک در صورت استفاده از آن و همچنین برای دستان خود قبل و بعد از غذا می توانید استفاده کنید.

8. استفاده از اسپری بدن ضد حشره

موارد ضروری گردش پیک نیک:
استفاده از اسپری بدن ضد حشره

در معرض گزش حشرات بودن، می تواند در یک پیک نیک برای شما آزار دهنده شود. با مصرف و استفاده اسپری بدن ضد حشره، احتمال گزش حشرات را کاهش دهید.

مواد دفع کننده درست شده با DEET، روغن اکالیپتوس لیمو و پیکاریدین به طور کلی ماندگاری بیشتری نسبت به سایر اسپری ها دارند و در صورت استفاده بعد از ضد آفتاب، بهترین عملکرد را دارند. اگر استفاده از اسپری ها را نادرست می دانید، می توانید از لوسیون دفع کننده حشرات نیز استفاده کنید.

7. جعبه کمک های اولیه

موارد ضروری گردش پیک نیک:
جعبه کمک های اولیه

چه پیک نیک شما شامل یک پیاده روی در جنگل باشد یا فقط یک روز گردش در پارک، داشتن یک جعبه کمک های اولیه ضروری است.

لوازم اولیه مانند باند، آسپرین، ژل ضدعفونی، پنبه و گاز استریل، کیسه آب گرم، چسب زخم و … می تواند به جای اتفاقات ناراحت کننده، یک تفریح روزانه و پیک نیک ایده آل شما را حفظ کند.

6. گذاشتن ادویه و سس در ظروف کوچک

موارد ضروری گردش پیک نیک:
گذاشتن ادویه و سس در ظروف کوچک

بجای چیدن کلی شیشه سس و ادویه، ظرف های کوچک بسته بندی سس و ادویه را از مارکت ها یا لوازم قنادی ها تهیه کنید و به سبد خود اضافه نمایید. آشپزی با این ظروف کوچک در فضای بیرون کنار دوستان و خانواده لذت و تجربه ای جدید را برایتان ایجاد می کند.

5. دوربین

موارد ضروری گردش پیک نیک:
عکاسی از لحضات ماندگار با دوربین

در گردش پیک نیک ماجراجویی ها و چالش هایی بوجود می آید که در خاطرات ثبت می شود بنابراین تلفن همراه یا دوربیین عکاسی خود را شارژ کنید که از تمام لحظات عکاسی کنید تا ماندگار بمانند.

اگر دائما از تلفن همراه خود استفاده می کنید، می توانید از پاور بانک قابل حمل خود بهره ببرید تا از یک پیک نیک ایده آل، عکس های ایده آل هم به ثبت برسانید.

4. استفاده از دستمال یا حوله آشپزخانه

موارد ضروری گردش پیک نیک:
استفاده از حوله آشپزخانه

بسته بندی و مرتب کردن سبد پیک نیک با حوله آشپزخانه یا دستمال به راحتی انجام می شود. از حوله ها می توان برای پوشاندن غذا ها از حشرات مزاحم، محافظت بیشتر لیوان ها استفاده کرد و یک روش کاربردی برای برداشتن ماهی تابه یا قابلمه است.

3. حشره کش راکتی

موارد ضروری پیک نیک:
حشره کش راکتی

در فصل گرما و زیاد شدن حشرات به ‌خصوص پشه ‌ها، می‌توان از این وسیله برای نابود کردن آن‌ها استفاده کرد.

وجود بیش از حد حشرات مانند پشه و مگس می تواند به سرعت یک پیک نیک ایده آل را خراب کند. از استفاده از اسپری های شیمیایی صرف نظر کنید، زیرا بوی بدی دارند و در فضای باز اثر چندانی ندارد.

2. قابلمه یا ماهی تابه پیک نیکی

با بهره گرفتن از قابلمه یا ماهی تابه قابل حمل، می توانید به سادگی صبحانه یا نهار خود را در گردش پیک نیک تهیه کنید.

اشغال کردن فضا توسط قابلمه یا ماهی تابه های عادی مشکلی است که وجود دارد، اما اکنون می توانید با خرید ست قابلمه یا ماهی تابه پیک نیکی هم مشکل فضا خودرو خود را مدیریت کنید، هم گردش پیک نیک ایده آل و لذت بخشی را برای خود و دیگران به ارمغان بیاورید

موارد ضروری پیک نیک:
ست قابلمه یا ماهی تابه پیک نیکی

امروزه با توجه به نیاز کوهنوردان، صحرا نوردان و عاشقان گردشگری اجاق های کوچک، جمع و جور و قدرتمند با اشتعال خودکار، سریع و آسان و یک کیف حمل ساخته شده است و از مزایای آن می توان به پخت و پز در باد شدید و عدم نیاز به ذغال یا چوب برای آتش درست کردن، اشاره کرد.

موارد ضروری پیک نیک:
استفاده از اجاق برای طبخ غذا

1. سرگرمی

موارد ضروری پیک نیک:
گردش و سرگرمی با دوستان

برای سرگرمی بیشتر، برخی از فعالیت ها را با دوستان و خانواده برنامه ریزی کنید. اگر گردش پیک نیک خو را در یک جمع دوستانه می گذرانید، چند بازی، فیلم و موسیقی به همراه داشته باشید. اما اگر با خانواده و بچه ها هستید، بازی های کلاسیک مانند : بدمینتون، بازی های توپی، بازی های کارتی را فراموش نکنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا