پوست و موسلامت

14 ماسک روشن کننده پوست برای افرادی که خواهان پوست روشن هستند!

امروزه افرادی وجود دارند که ارزش بسیار زیادی برای پوست (صورت) خود قائل می شوند. زیرا پوست تنها قسمت بدن است که خود را به شدت در دید مردم نمایان می کند، از این رو افراد سعی می کنند به هر روشی که می توانند به پوست خود جلوه بیشتری دهند و پوست خود را روشن و جذاب تر جلوه کنند. ما در این مقاله 14 ماسک روشن کننده پوست را به شما معرفی می کنیم.

این ماسک ها تاثیر مثبت بسزایی بر روی سفیدی پوست شما دارد، پس اگر قصد شما سفیدی پوست خود است تا انتهای مقاله با ما همراهی کنید تا این 14 ماسک موثر را به شما آموزش دهیم.

ماسک پودر شیر، ماسک روشن کننده پوست

داشتن پوست روشن با استفاده از ماسک پودر شیر
اگر می خواهید پوستی روشن داشته باشید از ماسک پودر شیر استفاده نمایید

یک قاشق غذاخوری پودر شیر، را با ۲ قاشق غذاخوری آب پرتقال مخلوط کرده تا یک ترکیب بسیار عالی به دست آید. پس از تمیز کردن صورت خود این مخلوط را با انگشتان دست بر روی صورت ماساژ دهید و بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه آن را با آب سرد بشویید (این درمان را دو بار در هفته انجام دهید)‎.

ماسک کشک

با ماسک کشک به استقبال پوست روشن  خود بروید
اگر قصد دارید پوست خود را روشن کنید از ماسک کشک استفاده نمایید

۱ قاشق غذاخوری کشک را با یک قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی ترکیب کنید، صورت خود را پس از تمیز کردن با این مخلوط به وسیله انگشتان دست پوشانده و ماساژ دهید( این درمان را سه بار در هفته انجام دهید).‎

ماسک نعنا، روشن کننده پوست

با ماسک نعنا پوست روشن را برای خود به ارمغان آورید
با استفاده از ماسک نعنا پوستی روشن داشته باشید

برای تهیه این ماسک روشن کننده پوست یک مشت برگ نعنا را خرد کرده و با استفاده از آب آن را به یک ماده خمیری شکل تبدیل کنید، صورت خود را تمیز کرده و پس از تمیز کردن صورت آن را به وسیله ماده خمیری شکل پوشانده و ماساژ دهید و سپس اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورت شما باقی بماند (این کار را دو بار در هفته تکرار کنید)‎.

ماسک آرد

برای داشتن پوست روشن از ماسک آرد استفاده نمایید
یکی دیگر از عواملی که به روشنایی پوست شما کمک می کند ماسک آرد است

ماسک آرد یکی دیگر از ماسک های روشن کننده پوست می باشد، قاشق غذاخوری آرد را با یک چهارم قاشق غذاخوری زردچوبه و یک قاشق غذاخوری شیر ترکیب کرده و ماده به دست آمده را با انگشتان دست بر روی صورت ماساژ دهید، بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید‎.

ماسک موز

ماسک موز عاملی موثر در ایجاد پوست روشن برای شما
استفاده از ماسک موز، پوست شما را روشن می کند

یک عدد موز رسیده را با یک قاشق چای خوری عسل به علاوه یک قاشق چای خوری آب لیمو در همزن مخلوط کرده و سپس با انگشتانی تمیز این مخلوط را بر روی صورت خود بمالید و پس از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید ( این درمان را یکی دو بار در هفته انجام دهید)‎.

ماسک زرد چوبه‎

ماسک زردچوبه از دیگر ماسک های موثر در ایجاد پوست روشن است
ماسک زردچوبه برای روشن شدن پوست شما استفاده می شود

یک قاشق غذاخوری زردچوبه را با یک قاشق غذاخوری آب لیمو مخلوط کرده و پس از تمیز کردن صورت این ماده را به روی صورت بمالید بعد از ۱۵ الی ۲۰دقیقه. صورت خود را با آب سرد بشویید این کار را هر روز انجام دهید‎، این ماسک به داشتن پوست روشن کمک بسزایی می کند.

مطالعه بیشتر …

ماسک پوست پرتقال، روشن کننده پوست

برای داشتن پوست روشن از ماسک پوست پرتغال استفاده نمایید
استفاده از ماسک پوست پرتغال به روشن شدن پوست شما کمک می کند

۲ قاشق غذاخوری پوست پرتقال به علاوه یک قاشق غذاخوری خاک رس با ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو و دو قاشق غذاخوری آب مخلوط کرده و سپس آن را به روی پوست صورت ماساژ دهید و بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید ( این درمان را یک بار در هفته انجام دهید)‎.

ماسک آرد برنج

ماسک آرد برنج از دیگر ماسک های روشن کننده پوست
با ماسک آرد برنج به روشن سازی پوست خود کمک کنید

۱ قاشق غذاخوری آرد برنج را با نصف قاشق غذاخوری آرد و یک و نیم قاشق غذاخوری کشک بعلاوه یک قاشق غذاخوری زردچوبه را با هم مخلوط کرده و بر روی پوست صورت بمالید و پس از گذشت ۱۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید (این درمان را دو بار در هفته انجام دهید)‎.

ماسک سیب زمینی، روشن کننده پوست

ماسک سیب زمینی از ماسک های خوب برای روشن شدن پوست شما است
با ماسک سیب زمینی به استقبال جلوه روشن پوست خود بروید

یک عدد سیب زمینی متوسط را شسته و پوست آن را جدا کنید و پس از نصف کردن از سیب زمینی تکه های سیب زمینی را به آرامی روی پوست ماساژ دهید و سپس پوست خود را با آب سرد بشویید (این درمان را یکی دو بار در هفته انجام دهید‎).

ماسک زعفران

ماسک زعفران به داشتن پوست روشن برای شما کمک می کند
از نمونه های دیگر ماسک که به روشن شدن پوست کمک می کند ماسک زعفران است

یکی دیگر از ماسک های روشن کننده پوست ماسک زعفران است، برای تهیه آن سه عدد ریشه زعفران را با یک قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنید و این ماده به وسیله پنبه بر روی پوست صورت بکشید و بعد از گذشت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه آن را از روی صورت بشویید توصیه می شود (این روش را هر روز انجام دهید‎).

ماسک زردچوبه و گوجه فرنگی، روشن کننده پوست

پوست روشن را با ماسک زردچوبه و گوجه فرنگی  به ارمغان آورید
استفاده از ماسک گوجه فرنگی و زرد چوبه گزینه ای مناسب برای داشتن پوست روشن

یک عدد گوجه فرنگی و دو قاشق غذاخوری زردچوبه را مخلوط کرده و ماده به دست آمده را بر روی پوست صورت ورز دهید و بعد از گذشت ۱۰ دقیقه این ماسک را با آب سرد بشویید‎ و باعت شوید پوست شما روشن شود.

ماسک آب پرتقال

داشتن پوستی روشن با ماسک آب پرتغال

در این روش ۲ قاشق غذاخوری آب پرتقال تازه را با اندکی زردچوبه مخلوط کنید تا ماده خمیری شکل به دست آید، توصیه می شود (این ماسک را هر روز قبل از خواب استفاده نمایید)‎.

ماسک شیر و بادام

با ماسک شیر و بادام به روشن سازی پوست خود کمک کنید
با ماسک شیر و بادام پوست خود را روشن و شاداب کنید

توصیه اکثر متخصصین طب سنتی برای روشن سازی پوست صورت استفاده از مخلوط شیر و بادام است، این ماسک را به صورت مستقیم بر روی پوست خود بمالید و پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید‎.

ماسک عسل و لیمو

ماسک لیمو و عسل
به کمک ماسک عسل و لیمو می توانید شادابی را به پوست خود هدیه دهید

برای تهیه این ماسک کافی است یک قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق چای خوری آب لیمو مخلوط کنید و آن را بر روی پوست صورت بمالید. اندکی تحمل کنید که ماسک موجود بر روی پوست صورت شما خشک شود و پس از خشک شدن پوست صورت خود را با آب سرد بشویید‎.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا