گردشگری

10 غار مقدس در دنیا

برای صدها سال، فرهنگ ها و آیین های مختلف در سراسر جهان از غارها به عنوان فضاهایی برای عبادت، مراقبه، هنر و دفن استفاده کرده اند که غار ها را به مکانی مقدس تبدیل کرده است. در آنجا می توان نقش و نگارهای پیچیده ای از خدایان هندو، افسانه های خدایان یونان و موارد مقدس را در این مقاصد زیرزمینی کشف کنید.

گرانترین و لوکس ترین اتاق ها در هتل های مجلل جهان

غارهای Elephanta، جزیره غاراپوری

هند

به نظر می رسد که چهره های نشاط آور و اجسام متزلزل خدایان هندو در معابد غارهای Elephanta که در قرن پنجم در دامنه یک تپه تراشیده شده اند، در حال گوش دادن به هواپیمای بدون سرنشین هند باستان هستند. منحنی های پرطرفدار Siva Nataraja یا رقصنده کیهانی مسلح و سه چهره Trimurti که نمایانگر جنبه های خالق، نگهدارنده و نابود کننده خدای Siva است، امروزه نیز به اندازه قرن ها پیش ظاهری واضح و آشکار دارند.

غارهای Elephanta ، جزیره غاراپوری

غار های مقدس لانگمن

چین

غار های شگفت انگیز معبد Longmen (یا “دروازه اژدها”) که در بالای تپه های زیانگشان و لانگمنشان واقع شده است، مجموعه ای نفیس از کنده کاری های بودایی شامل 2345 غار و طاقچه، 2800 کتیبه و 43 بتکده است که اولین قدمت آن مربوط به سلسله وی (wei) شمالی است.

غار مقدس لانگمن

غار مقدس دامبولا

سری لانکا

این مجموعه از پنج معبد بودایی توسط شاه والاگامباهو در سال 1 پیش از میلاد به بهره برداری رسید و به مدت 22 قرن زیارتگاه بوده است. نقاشی های دیواری کاملاً نقاشی شده و تذهیب شده و مجسمه هایی، در غارها می درخشند. نقاشی های دیواری سقفی مستقیماً روی خطوط ناهموار سنگ نقاشی شده است.

غارهای شگفت انگیز دامبولا
غار مقدس دامبولا (Dambulla)

غار کوریسیان

یونان

در یونان باستان این غار وسیع در کوه پارناسوس محل پرستش خدای پان و حوریان بود. ممکن است از صخره ای نزدیک ورودی به عنوان محراب استفاده شده باشد.

غار کوریسیان

غارهای شگفت انگیز مینوی عصر برنز

کِرِت (Crete)

غار مقدس مینوی عصر برنز

کرت بیش از 3000 غار دارد که بسیاری از آن ها با خدایان اساطیر یونان و با پرستش الهه توسط مینوها، تمدن عصر برنز که از 2600 تا 1100 سال قبل از میلاد ادامه داشت، مرتبط هستند. گفته می شود غار دیکتون جایی است که رئا، زئوس را به دنیا آورد. غار ایدائی، جایی است که رئا، زئوس را از پدرش کرونوس پنهان کرد.

سنت پالز گروتو (St. Paul’s Grotto)

مالتا

در دهه 60 میلادی، سنت پال، که در آن زمان زندانی رومی بود، در مالت غرق شد و گفته می شود که در این غار کوچک پناه گرفته است. در کتاب مقدس، اعمال 28 بیان می کند که مالت با پال خوب رفتار می کرد و در طول اقامت او معالجات معجزه آسایی انجام داد و از گزش افعی زنده ماند و مردم محلی را به دیدن او به عنوان یک خدا سوق داد.

غار مقدس سنت پالز گروتو

زیارتگاه مقدس مایکل

ایتالیا

افسانه مسیحی می گوید که این مکان مقدس در مونت سانت آنجلو توسط فرشته مایکل انتخاب شده است که در سال 490 قمری نزد اسقف سیپونتوم ظاهر شد و قول داد: “در جایی که صخره ها به طور گسترده باز شوند، گناهان انسان ها قابل بخشش است.” گفته می شود که مایکل یک محراب، یک پارچه قرمز و رد پایش را در سنگ برجای گذاشت تا نقطه را مشخص کند.

غار مقدس مایکل

غار Font-de-Gaume

فرانسه

گاومیش کوهی، اسب ها و ماموت ها از جمله حیواناتی هستند که در دیواره های سنگ آهک خشن این غار در Dordogne نقاشی شده اند. این نقاشی ها حداقل 15000 سال پیش خلق شده اند و هنوز دارای رنگ های زنده و حس نشاط هستند. هدف آن ها ممکن است مربوط به شکار یا تلاش برای نشان دادن تقویم قمری بوده باشد.

غار مقدس Font-de-Gaume

غارهای شیخ صوف عمر

اتیوپی

گفته می شود که خداوند دهانه این غار آهکی را در قرن 12 به شیخ صوف عمر نشان داد. شیخ و پیروانش از غارها به عنوان مسجد استفاده می کردند، غارها به خوبی به ستونها، تکیه گاه ها، گنبد ها، طاقها و ستونها تبدیل شده بودند و محل بسیار مناسب بود – یک شگفتی معماری طبیعی که هنوز هم به عنوان محل تجمع محلی مسلمانان استفاده می شود.

غار مقدس شیخ صوف عمر

اسرار آمیز ترین اکتشافات باستان شناسی زمین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا