سیاسی

۸۰درصد داوطلبان انتخابات شوراها درآذربایجان‌شرقی تاییدصلاحیت شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر راستی افزود: ۲۰ درصد داوطلبان ثبت نام کننده برای انتخابات شوراهای اسلامی استان، انصراف داده یا صلاحیت آنها احراز نشده است.

وی اظهار کرد: بالاخره بعد از بررسی‌های هیأت‌های اجرایی و نظارت، کار بررسی صلاحیت داوطلبان به اتمام رسید؛ امروز نتایج به فرمانداری‌ها و آنها هم به ردصلاحیت شدگان اطلاع می‌دهند.

راستی اضافه کرد: رد صلاحیت شدگان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی چهار روز وقت دارند که اعتراضات خودشان را تقدیم هیأت نظارت استانی، مستقر در ساختمان استانداری آذربایجان شرقی در تبریز کنند و ما نیز بعد از اخذ اعتراضات ۱۰ روز فرصت داریم که آنها را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه به احتمال قوی در بررسی اعتراضات نیز صلاحیت درصدی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در استان تأیید می‌شود، گفت: نتیجه نهایی بررسی اعتراضات رد صلاحیت شدگان ۱۴ روز دیگر اعلام می‌شود.

فرصت بررسی صلاحیت داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا ششم اردیبهشت به پایان رسید.

۱۱ هزار و ۳۰۱ نفر در آذربایجان شرقی به عنوان داوطلب ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و ۲ هزار و ۸۰۴ نفر نیز برای شوراهای اسلامی شهرها ثبت نام کردند.

در استان بیش از چهار میلیون نفری آذربایجان شرقی ۲ هزار و ۷۶ روستا وجود دارد که در بیش از ۹۰ درصد، ثبت نام‌ها برای انتخابات شوراهای اسلامی به حد نصاب قانونی رسیده و انتخابات در آنها برگزار خواهد شد.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا