سیاسی

۷ دستاورد دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا رونمایی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، آیین رونمایی و تحویل دهی دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا صبح امروز(یکشنبه) با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا برگزار شد.

در این مراسم از ۷ دستاورد رونمایی شد:

۱_ هشدار دهنده امواج راداری محمول بر پهپاد
دارای قابلیت کشف شناسایی و اختلال رادار های مراقبت هوایی محمول بر انواع پهپادها، بالگرد و هواپیماهای جنگنده جهت مقابله با انواع تهدیدات راداری، مراقبتی و هدایتی است. این  سامانه کاملاً بومی و مبتنی بر فناوری های داخلی است.

۲_هشدار دهنده لیزری محمول بر پهپاد  
دارای قابلیت شناسایی تسلیحات هدایت شونده های لیزری و تهدیدات هواپایه، اعلام هشدار در مقابل سامانه‌های پدافند هوایی برد کوتاه دشمن از جمله دفاع لیزری پرتوان نابودگر و قابلیت ارسال و اعلام هشدار به ایستگاه کنترل و هدایت زمینی پهپاد از جمله مشخصات این هشدار دهنده است.

۳_رانش یک (بومی سازی و ساخت موتور میکرو توربوجت)
دارای  قابلیت کاربردی در سامانه‌های پهپادی،  هواپیماهای سبک تک نفره قایق های بدون سرنشین، انواع سامانه های موشکی، به عنوان موتور پیشران و راه اندازی موتورهای اصلی هواپیما است.     دارای وزن کم، دور بالا تراست مناسب، تنوع در سوخت، سقف پروازی بالا در مقایسه با موتورهای پیستونی و قابلیت حمل محموله و افزایش مداومت پروازی در انواع پهپاد ها از دیگر قابلیت های رانش یک است.

۴_تیام ۱۴۰۰ (سامانه خود حفاظتی پهپادی کشف و شناسایی رادار های هدایتی و مراقبت هوایی دشمن محمول بر پهپاد)
این سامانه دارای باندهای فرکانسی موجود ، قابلیت آشکارسازی انواع سیگنال راداری مراقبت هوایی را دارد و به صورت هوشمند سیگنال دریافتی را به منظور مقابله و مختل کردن به اخلال گر منتقل کند.

۵_پرواز جمع سامانه پرواز شبکه محور مبتنی بر هوش مصنوعی
این سامانه متشکل از پهپاد پیشرو،  پهپادهای دنباله‌رو و ایستگاه زمینی بوده که قابلیت اجرای عملیات به صورت برخط و یا برنامه‌ریزی شده به پهپادهای دنباله‌رو را دارا است.

همچنین انجام ماموریت‌های شناسایی، مراقبت و انهدام اهداف زمینی و پروازی دشمن، برد عملیاتی و مداومت پروازی مناسب،  قابلیت شبکه شدن از ۳ تا چند فروند بر روی انواع پهپادهای داخلی ،دارای لینک امن و  سیستم هدایت کنترل کاملاً بومی از دیگر قابلیت های پرواز جمع است.

۶_طاها ۱۴۰۰ (سامانه اخلالگر رادارهای مراقبت هوایی دشمن محمول بر پهپاد)
این سامانه با توان مناسب و با استفاده از آنتن های جهتی به صورت هوشمند منطقه عملیاتی وسیعی را تحت پوشش داشته و امنیت پروازی انواع پهپادها را در منطقه دشمن حفظ می‌کند. همچنین هوشمندی، وزن کم، ولتاژ مصرفی پایین و قابلیت نصب سریع و آسان از جمله قابلیت های این سامانه در بهره‌برداری در انواع پهپادهای داخلی می باشد

۷_سامانه‌های اخلالگر ارتقا یافته زمین پایه
مقابله با تهدیدات پهپادی و سامانه‌های هدایت پذیر از راه دور با ایجاد اخلال در سیستم هدایت و ناوبری این نوع تهدیدات، قابلیت اخلال در اکثر باند های فرکانسی، قابلیت بهره‌برداری در کلیه مناطق عملیاتی و صحنه نبرد، استقرار سریع، تداوم در بهره برداری، هوشمندی و عدم نیاز به کاربر از دیگر قابلیت های این سامانه ها است.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا