سیاسی

۲۵۰ هزار نفر از شعب و صندوق‌های اخذ رأی حراست می‌کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور روز در حاشیه بازدید از تالار وزارت کشور در جمع خبرنگاران، گفت: ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در امنیت کامل در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: ثبت نام به زودی تمام می شود و وارد مرحله بعدی انتخابات می شویم. در حوزه تامین امنیت هم برنامه هایی تنظیم شده است تا فرایند ثبت نام با امنیت و آرامش کامل برگزار شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه برای همه مراحل انتخابات از حیث امنیتی پیش بینی های لازم انجام و برنامه هایی تهیه شده است، گفت: در مرحله اخذ رأی، با توجه به افزایش شعب اخذ رأی، ۲۵۰ هزار نفر نیرو در زمان برگزاری انتخابات مستقیم برای حراست از شعب اخذ رأی به کار گرفته می شود.

ذوالفقاری ادامه داد: علاوه بر آن، مرزهای کشور تا نقاط مختلف باید تامین امنیت شود و برنامه ریزی ها در این زمینه انجام و هماهنگی های کامل در سطح ملی و استان ها اعمال شده است.

وی تصریح کرد: مردم برای دادن رأی، با توجه به پروتکل های آماده شده بدانند که مشکلی برای مشارکت نخواهد بود و نگرانی بابت بیماری کرونا نداشته باشند.

ذوالفقاری درباره اطلس امنیتی، گفت: اطلس امنیتی به طور کامل آماده شده و این اطلس با گذشته بسیار متفاوت است. همه دستگاه های اطلاعاتی کشور، اطلاعاتی را که در حوزه های مختلف کشور داشتند در این اطلس گنجاندند و یک اطلس مشترک تهیه شده، ضمن اینکه این اطلس به طور مستمر به روز رسانی می شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور بیان کرد: جلسات ستاد امنیت انتخابات و کمیته های مرتبط به طور مرتب برگزار می شود.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا