اخبار اقتصادی

۱۳۰ هزار کارگر در لرستان بیمه‌شده اجباری هستند

[ad_1]

ایسنا/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۱۳۰ هزار کارگر در استان بیمه‌شده اجباری هستند.

علی آشتاب در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سطح استان بالغ‌بر ۱۳۰ هزار کارگر بیمه شده اجباری داریم که با افراد تبع آن‌ها به بالغ‌بر ۲۳۰ هزار نفر می‌رسند.

وی با اشاره به هفته کارگر، تصریح کرد: در این هفته برنامه‌های متناسب با شرایط کرونایی اجرا خواهد شد که از جمله برنامه‌ها می‌توان به تجلیل از کارگران نمونه، تجلیل از کارفرمایان نمونه، تجلیل از خانواده‌های شهدای کارگر و دیدار با مسئولین استانی و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان اشاره کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال شرایط خاصی هست در راستای خدمت به جامعه کارگر وظیفه داریم.

آشتاب اضافه کرد: یکی از این اقدامات افزایش ۳۹ درصدی حقوق کار و کارگران بود که خدمت بزرگی در راستای تحقق شعار سال تولید، پشتیبانی موانع زدایی بود.

وی بیان کرد: یکی از عوامل مؤثر و اصلی در تولید نیروی کار هست که نیروی کار نباید دغدغه معیشت خود را داشته باشد وقتی حقوق کارگر تأمین و به‌موقع پرداخت شود به تولید بهتر و رقابتی‌تر تشویق می‌شود.

این مسئول یادآور شد: امیدواریم با اجرای درست قانون کارفرما و نظارت درست مجموعه تعاون کار در سطح استان شاهد تحقق شعار سال و احقاق حقوق کارگران باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا