اخبار اقتصادی

یک خانه با ۱۰۰ میلیون تومان ساخته نمی‌شود

[ad_1]

ایسنا/خوزستان مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان با اشاره به ناکافی بودن تسهیلات دولتی ساخت مسکن گفت: دولت برای ساخت مسکن حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان می‌دهد اما همه می‌دانیم که یک خانه با ۱۰۰ میلیون تومان ساخته نمی‌شود.

مسعود انصاریان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برای اینکه مردم خانه‌دار شوند جامعه باید از نظر اقتصادی توانمند شود که این نیز راهکارهای خاص خود را دارد و دولت در حال سیاست‌گذاری در این خصوص است.

وی افزود: توجه به تولید از سوی مقام معظم رهبری یکی از راهکارهای مهمی است که به ایجاد ثروت، درآمد و توانمندسازی مردم کمک می‌کند و وقتی مردم جامعه توانمند باشند، می‌توانند خانه‌دار شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان با اشاره به ناکافی بودن تسهیلات دولتی ساخت مسکن تصریح کرد: دولت برای ساخت مسکن حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان می‌دهد اما همه می‌دانیم که یک خانه با ۱۰۰ میلیون تومان ساخته نمی‌شود.

انصاریان گفت: هزینه ساخت مسکن در کشور بالا است؛ برای ساخت یک خانه ۸۰ متری با قیمت مصالح کنونی و هزینه‌های پروانه ساخت و دیگر هزینه‌ها، باید حدود ۵۰۰ میلیون تومان صرف شود.

وی افزود: اگر دولت برای مصالح عمده از جمله سیمان و میلگرد که قیمت آن‌ها بالا است، یارانه در نظر بگیرد یا این مصالح را با نرخ دولتی عرضه کند؛ هزینه ساخت مسکن برای افرادی که برای اولین بار قصد دارند خانه‌دار شوند، کاهش پیدا می‌کند.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: اجرای چنین راهکارهایی برای مثال در ساخت خانه‌های طرح اقدام ملی مسکن باعث می‌شود، مردم کمتر متحمل فشار شوند و سریع‌تر خانه‌دار شوند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا