پزشکیسلامت

7 مورد از بهترین ژست های یوگا برای درمان درد قفسه سینه

در مقاله قبل درباره فواید یوگا بر سلامت بدن صحبت کردیم در این مقاله می خواهیم 7 مورد از بهترین ژست های یوگا برای درمان درد قفسه سینه را به شما بگوییم. آیا اغلب در ناحیه قفسه سینه خود احساس گرفتگی می کنید؟ اگر بله، پس به دلایل ساده ای می توان با چند کشش یوگا به راحتی آن را برطرف کرد.

اما شما باید روش درست را بدانید و به همین دلیل ما بهترین حالت های یوگا را که می توانند عضلات قفسه سینه شما را کشیده و باز کنند و باعث آرامش این قسمت شوند را برای شما آورده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

درد قفسه سینه الزاما به معنای بیماری قلبی نیست. این می تواند به یک دلیل ساده مانند خمیده نشستن روی صندلی به مدت طولانی باشد.

اگر این مشکل در زمان مناسب برطرف نشود، به یک مشکل اساسی تبدیل خواهد شد که باعث ایجاد مشکلات غیر ضروری می شود. قبل از اینکه این اتفاق بیوفتد، درد قفسه سینه خود را با 7 ژست یوگا درمان کنید.

چه عواملی باعث درد در قفسه سینه می شود؟

درد قفسه سینه به دلایل مختلف ایجاد می شود. شما می توانید آن را از هرجای گردن تا بالای شکم احساس کنید. گرفتگی قفسه سینه غالباً به دلیل وضعیت بد بدن ایجاد می شود اما می تواند نشانه ای از موارد جدی تر مانند وحشت یا حمله قلبی باشد.

اگر در ناحیه قفسه سینه خود احساس درد دارید، ممکن است لزوماً یک بیماری قلبی عروقی نباشد. یا می تواند باشد. هنگامی که عضلات قلب شما اکسیژن کافی دریافت نمی کنند، باعث ایجاد درد شدیدی در قفسه سینه به نام آنژین می شود.

سایر دردهای مربوط به قلب در قفسه سینه، حمله قلبی، پریکاردیت، میوکاردیت، کاردیومیوپاتی و تشریح آئورت است. همچنین درد قفسه سینه ممکن است به دلیل مشکلات دستگاه گوارش رخ دهد. اگر مشکل بلع، سنگ صفرا، التهاب کیسه صفرا یا لوزالمعده دارید، در این صورت درد در قفسه سینه احساس می کنید.

حتی اگر ذات الریه، آسم یا لخته خون داشته باشید، منجر به درد قفسه سینه می شود. درد قفسه سینه نیز هنگامی رخ می دهد که از شکستگی رنج می برید و باعث فشار بر اعصاب می شود. آسیب دیدگی دنده ها و درد عضلات در اثر فشار شدید نیز از عوامل اصلی ایجاد درد در قفسه سینه است.

یوگا برای درمان درد سینه

اگر درد ناگهانی در قفسه سینه خود احساس می کنید باید به پزشک مراجعه کنید تا از نظر مشکلات قلبی بررسی شوید. اگر اینگونه نیست، پس می توانید درد عضلات قفسه سینه خود را با حرکات یوگا آرام کنید.

یوگا با باز کردن، گسترش و کشش قفسه سینه، به کاهش تنگی قفسه سینه کمک می کند. یوگا دامنه حرکتی شما را بهبود می بخشد، عضلات سینه شما را کشش می دهد، انعطاف پذیری شما را بهبود می بخشد که همگی در ریشه کن کردن درد قفسه سینه شما کمک می کند.

گاهی حتی استرس، اضطراب و تنش می تواند باعث درد قفسه سینه شود و شما به خوبی می دانید که یوگا بهترین راه حل برای آن است.

7 ژست یوگا برای تسکین و درمان درد قفسه سینه

1. Matsyasana (ژست ماهی)

Matsyasana یا پوز ماهی به نام آواتار Matsya لرد ویشنو نام گذاری شده است. این یک سطح مبتدی هاتا یوگا آسانا است. این ژست را صبح و با معده خالی تمرین کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. حداقل 30 تا 60 ثانیه دراین حالت بمانید تا تأثیر ژست را احساس کنید.

درمان درد قفسه سینه با حرکت Matsyasana یوگا

مزایای Matsyasana:

عضلات دنده شما را کش می دهد. همچنین باعث کشش جلو و عقب گردن و بهبود وضعیت بدن می شود. این حرکت برای شانه های گرد شده است.

2. Dhanurasana (ژست کمان)

Dhanurasana یا Bow Asana ژستی است که شبیه یک کمان زهی آماده برای شلیک است. این یک سطح مبتدی Vinyasa yoga asana است. صبح آن را با معده خالی تمرین کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید و به مدت 15 تا 30 ثانیه در این حالت بمانید.

درمان درد قفسه سینه با حرکت Dhanurasana یوگا

مزایای ژست Dhanurasana:

این ژست قلب شما را ماساژ می دهد و آسم را درمان می کند. برای رفع استرس و خستگی بسیار مناسب است. این حالت سینه، گردن و شانه های شما را باز می کند.

3. Bitilasana (ژست گاو)

Bitilasana یا Cow Pose آسانایی است که شبیه موضع گاو است. کلمه “Bitila” به معنی گاو است. Bitilasana یک سطح مبتدی Vinyasa yoga asana است. صبح یا عصر با معده خالی این حرکت را تمرین کنید و به مدت 10 تا 15 ثانیه در این حالت بمانید.

درمان درد قفسه سینه با حرکت Bitilasana یوگا

فواید Bitilasana:

این ژست وضعیت و تعادل شما را بهبود می بخشد. باعث تقویت گردن و کشش کمر می شود. ذهن شما را آرام می کند و استرس را از بین می برد. همچنین گردش خون در بدن را افزایش می دهد.

4. بوجانگاسانا (ژست مار کبرا)

بوجانگاسانا یا Cobra Pose آسانایی است که شبیه هود برجسته یک مار کبری است. این حرکت در سطح مبتدی است. این ژست را صبح و با معده خالی تمرین کنید و به مدت 15 تا 30 ثانیه دراین حالت بمانید.

درمان درد قفسه سینه با حرکت بوجانگاسانا یوگا

مزایای ژست بوجانگاسانا یوگا برای درمان درد قفسه سینه:

عضلات سینه و شانه های شما را کش می دهد. انعطاف پذیری شما را افزایش می دهد و روحیه شما را بهبود می بخشد. همچنین این ژست گردش خون و اکسیژن را بهبود می بخشد.

5. چاکراسانا (ژست چرخ)

 چاکراسانا یا ژست چرخ یک آسانایی است که شبیه چرخ است. همچنین گام مهمی در آکروباتیک است. چاکراسانا یک سطح مبتدی Ashtanga yoga asana است. صبح آن را با معده خالی تمرین کنید و به مدت 1 تا 5 دقیقه در این حالت بمانید.

درمان درد قفسه سینه با حرکت چاکراسانا یوگا

فواید چاکراسانا:

این ژست برای قلب شما مفید است و آسم را درمان می کند. ریه های شما را کشیده و تیروئید را تحریک می کند. افسردگی را درمان می کند و استرس و تنش را در بدن از بین می برد.

6. Ustrasana (ژست شتر)

Ustrasana یا ژست شتر یک باند عقب است که شبیه موقعیت یک شتر است. کلمه “Ustra” به معنی شتر است. این یک سطح مبتدی Vinyasa yoga asana است. صبح این حرکت را با معده خالی تمرین کنید و به مدت 30 تا 60 ثانیه در این حالت بمانید.

درمان درد قفسه سینه با حرکت Ustrasana یوگا

مزایای Ustrasana:

باعث کشش و تقویت شانه ها و کمر می شود. این ژست قفسه سینه شما را باز می کند و تنفس را بهبود می بخشد.

7. Natarajasana (ژست رقص)

آخرین ژست برای درمان درد قفسه سینه یوگا Natarajasana می باشد. Natarajasana یا Dance Pose آسانایی است که شبیه ژست رقص لرد شیوا است. این ژست یک سطح متوسط ​​Vinyasa yoga asana است. صبح یا عصر آن را با معده خالی تمرین کنید و به مدت 15 تا 30 ثانیه در این حالت بمانید.

درمان درد قفسه سینه با حرکت Natarajasana یوگا

فواید ناتاراجاسانا:

باعث کشش عضلات گردن و تقویت قفسه سینه می شود. انعطاف پذیری و تعادل بدن را بهبود می بخشد.

امیدوارم مقاله 7 مورد از بهترین ژست های یوگا برای درمان درد قفسه سینه برایتان مفید باشد.

منبع: stylecraze

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا