سیاسی

گزارش مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی به کمیته دفاعی کنست درباره ایران

[ad_1]

مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی گزارش های خود درباره ایران و موضوعات دیگر را به کمیته دفاعی جدید پارلمان این رژیم ارائه دادند.

به گزارش ایسنا، کمیته دفاعی پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) که به تازگی و با اعضای جدید پس از انتخابات پارلمانی تشکیل شده است، امروز (دوشنبه) در اولین جلسه استماع خود در جریان گزارش های مقامات مهم امنیتی و نظامی صهیونیستی در ارتباط با ایران و سایر موضوعات قرار گرفت.

اورنا باربیوای رئیس جدید این کمیته که تا تشکیل دولت جدید موقتی خواهد بود، هیچ فرصتی را برای نشان دادن نقش نظارتی آن در عرصه امنیت ملی از دست نداد و به محض آغاز به کار این کمیسیون، اولین جلسه خود را پشت درهای بسته برگزار کرد.

هفته گذشته یک هیئت متشکل از مقام های امنیتی رژیم صهیونیستی ازجمله یوسی کوهن رئیس سازمان جاسوسی موساد و مئیر بن شابات مشاور امنیت داخلی به واشنگتن سفر کردند.

روز جمعه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جلسه ای از پیش برنامه ریزی نشده با کوهن دیدار و درباره توافق هسته ای با ایران گفت وگو کرد.

گفته می شود اصلی‌ترین دلیل سفر این هیئت صهیونیستی تاکید دوباره بر مخالفت این رژیم با تصمیم دولت آمریکا برای بازگشت به توافق هسته ای بوده است.

بنابر گزارش پایگاه خبری آکسیوس، یوسی کوهن بدون ارائه دلیلی به بایدن گفته است که بازگشت آمریکا به توافق هسته ای یک اشتباه خواهد بود. بایدن نیز در جواب تاکید کرده است که واشنگتن تا موافقت برای بازگشت کامل به توافق ٢٠١٥ راهی طولانی پیش رو دارد.

روز جمعه علاوه بر جو بایدن، آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا با یوسی کوهن دیدار و درباره توافق هسته ای با ایران رایزنی کردند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا