اخبار اقتصادی

گاهی یک بخشنامه ساده از انجام یک فعالیت بزرگ صنعتی جلوگیری می‌کند

[ad_1]

ایسنا/مرکزی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم رفع موانع ناشی از وجود قوانین مزاحم، گفت: گاهی یک بخشنامه ساده از انجام یک فعالیت بزرگ در حوزه تولیدی و صنعتی جلوگیری می‌کند.

محمد دامادی پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه در جریان بازدید از شرکت داروسازی روناک دارو واقع در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه، وظیفه ذاتی وزارت صمت را حمایت از تولید و کارآفرینی دانست و افزود: بازدیدهای میدانی از تولید و آشنایی از نزدیک با موانع پیش روی صنعتگران، مسیر تولید را تسهیل کرده و با احصای دقیق مشکلات موجب تسریع در برطرف شدن مشکلات خواهد شد.

وی در خصوص نامگذاری سال جاری با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اظهار کرد: بعد از اعلام شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب از روز دوم فروردین ماه جلسات منظمی برای تبیین شعار سال تشکیل شد و زوایای مختلف تحقق این نامگذاری مورد بررسی قرار گرفت.

او بیان کرد: در جلسه روز گذشته نیز مقرر شد بسته ای در این حوزه مشخص شود و قواعد و بخشنامه‌هایی که از سوی وزارت صمت صادر شده و منجر به بروز موانعی پیش روی تولید شده است، حذف شود تا ریل گذاری در مسیر تولید به درستی صورت گیرد.

معاون وزیر صمت با تایکید بر اینکه صرفا وزارت صمت میدان دار حمایت و رفع موانع تولید نیست، اظهار کرد: تمامی دستگاههای اجرایی باید همکاری لازم را با وزارت صمت برای رونق تولید و حذف موانع بعمل آورند.

وی به شناسایی و بررسی بخشنامه و دستورالعمل‌هایی که از سوی هیات وزیران صادر شده است اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم دستورالعمل های دست و پاگیر تولید را با کمک هیات وزیران از پیش پای صنعتگران برداریم تا موانع تولید برطرف شود.

دامادی همچنین با اشاره به وجود برخی قوانین مزاحم و دست و پاگیر نیز گفت: برخی قوانین با وجود اینکه مصوبه مجلس هستند کارآیی لازم برای گره گشایی از تولید را در شرایط کنونی ندارند. چه بسا که این قوانین در گذشته و بسته به شرایط آن مقطع زمانی کارآمد و کارآیی لازم را داشته اما در شرایط فعلی از این مزیت برخوردار نیستند که در جلسات متعددی با نمایندگان مجلس و رئیس قوه مقننه این قوانین مطرح و برای اصلاح آن تصمیم گیری شده است.

وی از آمادگی مجلس برای همکاری در زمینه تنقیح قوانین متناسب با حمایت از تولید و به حداقل رسیدن موانع تولید خبر داد و افزود: گاهی یک بخشنامه ساده از انجام یک فعالیت بزرگ در حوزه تولیدی و صنعتی جلوگیری می‌کند.

معاون وزیر صمت به تهیه کتابی حاوی دستورالعمل، بخشنامه و قوانین مزاحم تولید در وزارت صمت اشاره کرد و افزود: یک نسخه از این کتاب در اختیار نمایندگان مجلس و هیات وزیران قرار گرفته است که امیدواریم با همراهی و نگاه کارشناسانه بتوانیم برخی موانع پیش رو را با اصلاح قانون برطرف کنیم.

وی با اشاره به بازدید از دو واحد تولیدی و صنعتی در ساوه نیز، گفت: استان مرکزی و شهرستان ساوه ظرفیت بالایی در حوزه تولید و صنعت دارند و شرکت روناک دارو دستاوردهای خوبی در حوزه داروسازی، حتی در شرایط کرونایی داشته است  و تولید داروی رمدسیویر یکی از دستاوردهای بزرگ این واحد تولیدی است.

او گفت: داروی رمدسیویر یک داروی وارداتی بود و باید ماهها و سالها در نوبت دریافت این دارو معطل می ماندیم اما با تولید این دارو با توان متخصصان داخلی نیاز کشور بویژه بیماران کرونایی به این دارو برطرف و از خروج ارز از کشور جلوگیری می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا