تازه های تکنولوژیعلم و فناوری

نکات جالبی که باید درباره کوادکوپتر بدانید!! (هلی شات)

در مقاله قبل نکاتی را برای عکاسی مینیمال به شما آموزش دادیم در این مقاله قصد داریم کوادکوپتر یا هلی شات را برایتان معرفی کنیم و ویژگی های آن را به رخ بکشیم؛ با ما همراه باشید.

برخی فکر می کنند هلی شات وسیله بازی بزرگسالان است و از آن برای بازی استفاده می کنند؛ در صورتی که اگر کاربرد های ان را بداننند لحظه ای بدون هدف از آن استفاده نمی کنند.

امروزه تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده است؛ شما میتوانید در مهمانی های دورهمی و مجالس عروسی با استفاده از پهباد زیباترین لحظات زندگی خود و دیگران را ثبت کنید.

عکاسی و فیلم برداری هوایی نکات خاصی دارند که باید درباره آن بسیار مطالعه کنید و تجربه کسب کنید تا بتوانید در حرفه تان موفق شوید.

کوادکوپتر (هلی شات)

کوادکوپتر دوربین دار یک هواپیما بدون سرنشین است که می تواند از چشم اندازها و زاویه های زیادی فیلم برداری کنند.

دانشمندان امروزه در حال اضافه کردن افکت ها و جلوه های ویژه ای به هلی شات هستند؛ به گونه ای که با اطمینان می شود گفت تا سال های اخیر فیلم برداری عروسی بدون هلی شات اصلا ممکن نیست.

هلی شات

کیفیت فیلم برداری و تصویر برداری این دوربین نمی شود نادیده گرفت. کیفیت بالا در عکاسی و فیلم برداری این دوربین یکی از ویژگی های استفاده از آن است.

ضرورت استفاده از هلی شات در مراسم عروسی و …

هلی شات می تواند از هر لحظه عروسی فیلم برداری کند به گونه ای که عظمت و تعداد مهمان ها را به رخ بکشد. شما می توانید با گروه فیلم برداری صحبت کنید تا حتما روز عروسی تعدادی عکس را با هلی شات ثبت کنند.

پهباد یا کوادکوپتر؟

هر دو از دو میلیون تومان شروع می شود تا چندین میلیون تومان قیمت گذاری شده اند. اما لازم به ذکر است هلی شات ها کیفیت فوق العاده بهتری دارند. اگر قصد خرید دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا حتما هلی شات خریداری کنید.

کارکرد کدام سخت تر است؟

فردی از روی زمین پهباد یا هلی شات را کنترل می کند. این فرد مسئول امنیت پرواز است و اگر آموزش های لازم را به درستی ببیند امنیت افراد اطراف خود را نیز حفظ می کند.

کارکردن با هر دو آنها کمی مشکل است بهتراست قبل از حضور در مراسم کمی با آن در محیط خلوط تمرین کنید تا قلق آن دست تان بیاید.

هلی شات ها اسباب بازی نیستد و قبل از کار کردن با آن حتما آموزش های لازم را ببینید. کنترل کردن آن به نظر ساده می رسد اما هنگامی که آن را در دست تان بگیرید و با آن کار کنید متوجه سختی کار می شوید.

صبور بودن و حوصله داشتن از اولویت های کار با پهباد و کوادکوپتر است. شما باید صبور باشید و از تمام لحظات عروس و داماد فیلم برداری کنید.

چند لحظه به یاد ماندنی که بهتراست با هلی شات فیلم برداری شود عبارتنداز: برش کیک، هنگامی که مهمان ها دور عروس و داماد حلقه شدند، هنگامی که عروس و داماد عسل میل می کنند، پس از خواندن عقد در مجلس عروسی و …

کوادکوپتر در چه شرایط آب و هوایی می تواند فیلم برداری کند؟

این وسیله حیرت انگیز می تواند در باران شدید، باد، طوفان، طوفان گرد و غبار، باران، رعد و برق، برف و … پرواز کند و لحظات شما را ثبت کند. اگر در آب و هوای نامناسب فیلم برداری کنید ممکن است خسارت بزرگی به هلی شات شما وارد شود.

شما می توانید از هر سبک عکاسی با پهباد و کوادکوپتر فیلم و عکس برداری کنید. لازم است فقط آموزش کارکردن با آن را بلد باشید تا بتوانید از 70 درصد سبک ها تصویر برداری کنید.

ورود هلی شات به ایران ممنوع است؟

در حال حاضر امکان خرید هلی شات ممنوع است برای مطالعه بیشتر به مقاله لینک شده مراجعه کنید. شما می توانید با آتلیه های دارای هلی شات قرار داد ببندید یا اگر می خواهید آن را خریداری کنید به دلیل ممنوعیت در وارد کردن آن به کشور قیمت آن فضایی شده است بهتراست بیشتر درباره آن فکر کنید.

کوادکوپتر چه میزان سرو صدا دارد؟

هلی شات سروصدای زیادی دارد و در مکان های کوچک و فضای بسته پیشنهاد نمی شود؛ بهتراست اگر هم می خواهید در فضای کوچک و بسته از آن استفاده کنید از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید؛ و با همه مهمان ها صحبت کنید وتا هماهنگی لازم را داشته باشید.

برای عکاسی با هلی شات باید از مسئولین باغ و تالار هماهنگ کنیم؟

بله شما برای فیلم برداری با هلی شات اول باید از مدیریت تالار اجازه بگیرید؛ لازم به ذکر است برخی از تالارها این امکان را به شما نمی دهند. ابتدا با مسئولین و مدیریت تالار صحبت کنید تا هماهنگی های لازم انجام شود و تالار را به گونه ای مرتب کنند تا فیلم به بهترین نحو فیلم برداری شود.

کدام برند معتبر است؟

برندهای مختلفی دست به کار شدند و در حال تولید کواد کوپتر هستند، امروزه با انواع قیمت و کیفیت در بازار موجود است و شما می توانید در هر رنج قیمتی که می خواهید این وسیله را تهیه کنید.

سخن آخر

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید؛ لازم به ذکر است هر چه قیمت هلی شات شما پایین تر باشد کیفیت فیلم برداری ان نیز کاهش می یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا