ترفند هاشبکه های اجتماعیکامپیوتر و اینترنت

نحوه ایجاد امتحان یا کوئیز در تلگرام

تلگرام از نظرسنجی های قدرتمند برای گروه ها و کانال ها پشتیبانی می کند که می تواند برای همه موارد از تصمیم گیری در مورد ناهار گرفته تا تشکیل امتحانات، خدمات عمومی یا اعتراضات استفاده شود. نظرسنجی ها به سبک کوئیز تلگرام، نوع خاصی از نظرسنجی هستند که دارای یک پاسخ صحیح و یک توضیح اختیاری است که آن ها را برای اهداف آموزشی ایده آل می سازد.

Quiz bot

با کمک Quiz Bot می توانید آزمون های چند سوالی ایجاد کرده و آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. این ربات به شما این امکان را می دهد متن یا رسانه را قبل از طراحی سوال اضافه کنید، این به شما کمک می کند تا یک تم امتحانی با کمک نمودار ها و جداول ایجاد کنید.

ساخت کوئیز تلگرام بسیار راحت و مبتدی است.

می توانید برای هر سوال محدودیت زمانی تعیین کنید. این ربات داده هایی را درباره تعداد سوالاتی که کاربران به درستی پاسخ دادند و مدت زمان لازم برای تکمیل کوئیز را ذخیره می کند. همچنین برای هر کوئیزی که ایجاد می کنید یک جدول رده بندی جهانی را نگه می دارد.

ایجاد کوئیز

ایجاد یک کوئیز تلگرام بسیار آسان است، کافی است quizbot را در تلگرام باز کنید، start “شروع” را فشار دهید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

به اشتراک گذاشتن کوئیز

هنگامی که کوئیز شما آماده شد، می توانید آن را در یک گروه یا کانال به اشتراک بگذارید یا از کاربران دعوت کنید تا به صورت خصوصی در یک گپ به سوالات پاسخ دهند.

اشتراک گذاری کوئیز در گروه و چنل ها

نام و توضیحات

ابتدا به کوئیز تلگرام خود یک نام و یک توضیح اختیاری می دهید، برای آزمون های آموزشی، بهتر است از موضوع استفاده کنید، مانند شیمی آلی یا تاریخچه سلطنتی انگلیس. توضیحات می تواند شامل اطلاعات یا دستورالعمل هایی مانند “برای این آزمون به ماشین حساب نمودار نیاز دارید”و… باشد.

به اشتراک گذاشتن متن یا رسانه قبل از سوال

اکنون زمان ایجاد سوالات کوئیز فرا رسیده است. با ضربه زدن روی دکمه “ایجاد یک سوال” الگو برای ایجاد اولین سوال شما باز می شود. با این حال، اگر می خواهید متن یا رسانه قبل از سوال نشان داده شود، قبل از ضربه زدن روی “ایجاد سوال” ابتدا آن را ارسال کنید.

سوالات

پس از ورود به رابط پرسش جدید، به سادگی قسمت های مربوط به سوال را پر کنید و همچنین پاسخ های احتمالی آن را پر کنید. با ضربه زدن بر روی یکی از گزینه ها پاسخ صحیح را انتخاب کنید که با یک تیک سبز مشخص می شود.

توضیحات

اگر می خواهید کوئیزی را طراحی کنید باید توضیحات مربوط به هر یک از سوالات خود را اضافه کنید. توضیحات پس از انتخاب پاسخ توسط کاربران ظاهر می شود. می توان از آن ها برای دادن اطلاعات بیشتر، روشن کردن خطاهای رایج و پشتیبانی از قالب بندی متن کامل، از جمله لینک ها استفاده کرد. پس از پایان کار، روی “ارسال” ضربه بزنید تا سوال را به آزمون خود اضافه کنید. مراحل ساخت سوال را تکرار کنید تا زمانی که همه سوالات آزمون خود را اضافه کنید، سپس در گپ ارسال کنید.

تایمر

در مرحله بعدی، ربات از شما می خواهد که انتخاب کنید چه مدت کاربران باید به هر سال پاسخ دهند. برای سوالاتی که به هیچ محاسبه ای احتیاج ندارند، معمولاً 10 یا 15 ثانیه کافی است. اما برای چیزی مثل ریاضی، تایمر های طولانی تر مثل 3 تا 5 دقیقه بهترین زمان هستند. همیشه می توانید در آخر این تنظیم را تغییر دهید، پس نگران نباشید.

سوالات یا گزینه های پاسخ را تغییر دهید

سپس ربات از شما می پرسد که آیا می خواهید گزینه های پرسش و پاسخ را تغییر دهید، به این معنی که سوالات به ترتیب تصادفی پیش می آیند و پاسخ سوالات جداگانه نیز به ترتیب تصادفی ارائه می شود. به طور معمول بهتر است در اینجا بگویید “بله“، بنابراین دانش آموزان می توانند بدون اینکه گزینه سوالات را به خاطر بسپارند، آزمون را برای تمرین دوباره انجام دهند. با این حال، اگر سوالاتی طراحی کردید که در صورت ارائه به ترتیب خاص بهتر جواب می دهند، “نه” را انتخاب کنید. در صورت لزوم، در آینده می توان این تنظیم را تغییر داد.

ارسال کوئیز خود به گروه. ربات از شما می پرسد که آیا می خواهید کوئیز خود را به گروه ارسال کنید. اگر بله را انتخاب کنید، برای تأیید ارسال شما چند سوال اضافی می پرسد.

آزمون یا به اشتراک گذاری کوئیز خود

کوئیز تلگرام شما کامل شد! از اینجا، شما یک نمای کلی از کوئیز جدید خود را مشاهده خواهید کرد که تعداد سوالات و تنظیمات آن را نشان می دهد. شما می توانید “این کوئیز را شروع کنید” که این کار را در یک گپ خصوصی با QuizBot انجام می دهید، آن را در یک گروه شروع کنید یا کوئیز را از طریق “اشتراک کوئیز” برای کسی ارسال کنید. برای کپی کردن لینک کوئیز خود، “شروع کوئیز در یک گروه” را فشار داده و نگه دارید.

ویرایش آزمون ها

با ضربه زدن روی «ویرایش کوئیز»، می توانید هر یک از سوالات یا تنظیمات کوئیز، از جمله عنوان و توضیحات آن را تغییر دهید. از «ویرایش سوالات» می توانید متن یا رسانه پیش سوالات را اضافه کنید، سوالات را با پاسخ های بهتر جایگزین کنید یا حتی سوالات دیگر اضافه کنید. برای انتخاب یک سوال جداگانه برای ویرایش داشته باشید، از صفحه روی پیوند / نمای آن ضربه بزنید.

آمار کوئیز

در آخر، می توانید آمار کوئیز را مشاهده کنید. این نشان می دهد که چند نفر در کوئیز شرکت کرده اند، همراه با کسانی که به سوالات به درستی جواب دادند و سریع ترین پاسخ ها. شما اکنون استاد کوئیز هستید و آماده هستید تا آزمودنی های خود را امتحان کنید.

کوئیز را  می توان در چنل های تلگرام نیز قرار داد.
کانال های تلگرام
کانال ها ابزاری برای پخش پیام های عمومی شما برای مخاطبان بزرگ است. آن ها فرصتی منحصر به فرد برای دسترسی مستقیم به افراد و ارسال اعلان به تلفن های همراه با آن ها را فراهم می کنند
کوئیز را نیز می توان در گپ های تلگرام ارسال کرد.
گپ های گروهی در تلگرام
گروه های تلگرامی ابزاری قدرتمند برای ایجاد جوامع هستند و هر یک می توانند تا 200000 عضو داشته باشند.

برای آشنایی با نکته ها و ترفند های بیشتر تلگرام بر جمله لینک شده کلیک کنید!!

منبع: quizbot

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا