سیاسی

کشف باند بزرگ زمین‌خواری ۲۰ ساله در بهبهان

[ad_1]

ایسنا/خوزستان دادستان عمومی و انقلاب بهبهان از کشف بزرگترین باند زمین‌خواری در این شهرستان و دستگیری متهمان اصلی این پرونده خبر داد.

روح‌اله زندی اظهار کرد: متهم اصلی به مدت ۲۰ سال مرتکب فروش زمین‌های دولتی در این منطقه شده بود که پس از ماه‌ها تحقیقات قضایی و تعقیب وی، سرانجام دستگیر شد.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری خوزستان، وی تصریح کرد: پرونده از ابعاد گسترده و ارقام بالایی برخوردار است و افراد متعددی با این پرونده در ارتباط هستند و از همین رو متهمان با صدور قرار تامین بازداشت موقت، جهت کشف ابعاد کامل موضوعات در اختیار یکی از نهادهای امنیتی استان خوزستان قرار گرفته‌اند.

زندی گفت: متهمان با تشکیل شبکه گسترده مفاسد اقتصادی تاکنون زمین‌های دولتی زیادی را به مردم فروخته بودند که اکنون پس از طی مراحل قانونی، این زمین‌ها به دولت عودت داده شد.

وی با بیان این که هدف اصلی از تشکیل این پرونده و بازداشت متهمان، استیفای حقوق بیت‌المال و بزه‌دیدگان است، گفت: هماهنگی‌های لازم با مسئولین امر جهت حل فوری مشکلات بزه‌دیدگان انجام شده است و امید است شهروندان عزیز و بزرگوار دارالمومنین بهبهان در امر اجرای عدالت کما فی السابق یار و یاور دستگاه قضایی باشند.

زندی گفت: در خصوص پلاک ٥٥٩٩ و ٥٦٥٦، با توجه به اینکه بیش از ٩٠ درصد اراضی این دو پلاک متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی مسکن و شهرسازی است، شهروندانی که در این دو پلاک زمین خریداری کرده‌اند، اسناد و مدارک خرید خود را ارائه کنند تا پس از اثبات انجام معامله فی مابین طرفین، اخذ خسارت از متهمان و پرداخت به حساب مسکن و شهرسازی، زمین خریداری‌شده به تملک خریداران دربیاید و یا در صورت عدم تمایل به حفظ زمین خریداری‌شده، قیمت زمین مورد معامله به نرخ روز از متهمان اخذ و به حساب خریداران پرداخت شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا