اخبار اقتصادی

کشت ۷۵۰۰ هکتار چغندرقند تا پایان اردیبهشت/پیش‌بینی تولید ۴۰۰ هزار تنی

[ad_1]

ایسنا/لرستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به این‌که تا پایان اردیبهشت ماه جاری ۷۵۰۰ هکتار از زمین‌های زراعی استان زیر کشت چغندر قند می‌رود، گفت: پیش‌بینی می‌شود از این سطح ۴۰۰ هزار تن محصول برداشت شود.

جواد صالحیان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به زیر کشت رفتن ۷۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی برای محصول چغندر قند در سال جاری، اظهار کرد: این مقدار در مدت مشابه سال گذشته ۶۵۰۰ هکتار بود.

وی با اشاره به این‌که سال گذشته ۳۵۰ هزار تن محصول چغندر قند در استان برداشت شد، عنوان کرد:  پیش‌بینی می‌شود این مقدار بداشت در سال جاری به ۴۰۰ هزار تن چغندر قند برسد.

صالحیان عنوان کرد: عیار چغندر قند تولید شده در لرستان ١٦ درصد بوده که از نظر درصد خلوص و میزان تولید پنجمین استان کشور است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: میانگین تولید چغندرقند در کشور ۵۱ تن بوده که این مقدار در استان ۵۵ تن است.

وی با اشاره به این‌که سال گذشته هر کیلوگرم چغندرقند با عیار ۱۶ درصد به مبلغ ۶۵۰ تومان خریداری شده، عنوان کرد: این رقم در سال جاری ۹۲ درصد افزایش داشته و هر کیلوگرم چغندر قند با مبلغ ۱۲۵۰ تومان خریداری می‌شود.

صالحیان با اشاره به مقام پنجم لرستان در کشور از نظر تولید چغندر قند، تصریح کرد: در شهرستان‌های مختلف براساس شرایط آب و هوایی، تاریخ کشت چغندر قند از اوایل اسفند تا اواخر اردیبهشت ماه است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا