گردشگری

کافه گردی در چند تا از بهترین کافی شاپ های متوسط تهران

حدود چند دهه است که کافه گردی یکی از پر طرفدار ترین سرگرمی های مردم تهران است و حتی اگر کمی در تهران جست و جو کنید می توانید کافی شاپ های بسیار قدیمی ای را پیدا کنید که با حال و هوایی نوستالژی، پاتوق سلبریتی های قدیمی یا شاعران و نویسندگان معروف آن دوران بودند. در مقاله قبل که در مورد کافه گردی در چند تا از بهترین کافی شاپ های سطح متوسط مشهد بود، مقداری در مورد تفریح کافه گردی و فواید آن برای روح و روان توضیح داده ام و امروز می خواهم شما را با بهترین کافی شاپ های سطح متوسط تهران آشنا کنم.

البته همانطور که می دانید شهر تهران به هیچ وجه کوچک نیست و نمی توان گفت تمام بهترین کافی شاپ های سطح متوسط، آن هایی هستند که امروز معرفی می کنم. در واقع من فقط به عنوان یک کافه گرد از تجربیاتم می نویسم. اگر در شهر تهران زندگی می کنید یا قصد سفر به این شهر را دارید، با من همراه باشید تا چند تا از بهترین کافی شاپ های سطح متوسط تهران را بررسی کنیم.

چرا باید به عنوان یک مسافر از کافی شاپ های تهران بازدید کنید؟

شهر های بزرگ چیز های زیادی برای بازدید کنندگان دارند؛ از جاذبه های دیدنی گرفته تا مکان هایی که جمعیت کمتری را با علاقه خاصی جذب می کنند. بنابراین، گردشگران را می توان در هر خیابان یا هر مکان در شهر تهران پیدا کرد. با این حال، یک کافی شاپ جایی است که به نظر می رسد بیشتر در آن قرار دارند؛ البته هر گردشگری نیاز به مدتی نشستن، استفاده از سرویس یا اتصال به اینترنت دارد؛ اینطور نیست؟

در این جا چند مورد از مهم ترین دلایلی که توریست ها از کافی شاپ ها بازدید می کنند را بررسی می کنیم. شاید شما هم این دلایل را به عنوان توریست داشته باشید و رفتن به یک کافی شاپ سطح متوسط در تهران گزینه مناسبی برایتان باشد.

اعتبار

مکان ها، وعده های غذایی و اقلام “معتبر” در همه جا به گردشگران ارائه می شود. غالباً تشخیص اینکه چه چیزی واقعاً معتبر است و چه چیزی فقط یک “دام توریستی” است دشوار است. کافی شاپ های محلی ممکن است تجربیات معتبر را در چندین سطح به ارمغان بیاورند و گردشگران شروع به آگاهی از آن می کنند. کافه ها نماینده فرهنگ محلی و مردم محلی هستند و مشتریان با رفتار، زبان و حتی طرز لباس پوشیدن خود می توانند درک درستی از مردم محلی ارائه دهند. بنابراین، فقط با نشستن روی میز و گشتن در اطراف، گردشگران می توانند دید بسیار خوبی از منطقه یا شهر داشته باشند.

ارتباط

همه ما می دانیم که کافی شاپ ها مکان های اجتماعی هستند. گردشگران ممکن است از کافی شاپ ها نه تنها برای گپ زدن با دوستانی که با آن ها سفر می کنند بلکه برای ارتباط با دیگر افراد اطرافشان نیز دیدن کنند. کافی شاپ مکانی منحصر به فرد است که در آن محلی ها و گردشگران با یکدیگر دیدار می کنند، بدون اینکه مانعی برای یکدیگر ایجاد کنند.

کافی شاپ یک منطقه خنثی است، مکانی برای اوقات فراغت برای همه. به خصوص برای افرادی که به تنهایی مسافرت می كنند، آن ها ممكن است كافه ها را به عنوان مكانی امن ببینند كه می توانند با دیگران و باریستا ها به دنبال تعامل اجتماعی باشند.

توصیه ها

من شاهد بوده ام كه باريستا يا مشتری ديگر در موارد متعدد توصيه های گردشگری را ارائه داده است. مردم محلی شهر را نمایندگی می کنند، بنابراین به عنوان منابع اطلاعاتی قابل اعتماد شناخته می شوند. دفاتر اطلاعات گردشگری ممکن است در مورد اینکه در آن شهر خاص چه کاری باید انجام دهیم و کجا برویم، توصیه های کلی/ اصلی ارائه دهند. دریافت توصیه از محلی در فضایی دوستانه برای گردشگران جذابیت بیشتری دارد. به همین دلیل معمول است که گردشگران با سؤالاتی در مورد یک رستوران عالی در این نزدیکی، مکان هایی برای بازدید یا فعالیت های تفریحی در شهر، به باریستا نزدیک می شوند.

علاقه به کافه گردی

اگر هنگام بازدید از یک شهر تنها کافی شاپ ها را مد نظر داشته باشید، واقعاً یک کافه گرد هستید! بیشتر ما هنگام گشت و گذار در یک شهر از کافه ها دیدن می کنیم، با این حال، برای بعضی از مردم این تقریباً شبیه بازدید از یک موزه یا جاذبه اصلی گردشگری است.

بسیاری از افراد، مثل خودم، از قبل انتخاب می کنند که برای یک قهوه کجا بروند، اما وقتی با مردم در مورد بازدید از این کافه ها صحبت کردم، متوجه شدم که آن ها خاطرات مختلفی را از این تجربه دارند. داستانی در مورد فنجان، در مورد رنگ مبلمان، در مورد جو یا در مورد افراد اطراف وجود داشت.

داستان های مربوط به خود قهوه اغلب فقط از باریستا ها می آمد. بنابراین، کافه ممکن است جاذبه ای باشد که افراد خاصی به آن علاقه پیدا کنند. در بیشتر موارد، خاطره ای که بازدید کنندگان از آن مکان نگه می داشتند به چیزی غیر از قهوه محدود بود، از دلیل اصلی رفتن شخص به آنجا – از خود قهوه، پیشی گرفت.

کمی استراحت

این کاملاً منطقی است البته گردشگران نیاز به استراحت در گردش، تحسین هنر یا گشت و گذار در خیابان ها دارند. بازدید از کافه برای گردشگران تقریباً مانند یک ایستگاه توقف است. موارد عملی مانند شارژ تلفن، اتصال به اینترنت، استفاده از سرویس بهداشتی، برنامه ریزی برای فعالیت بعدی، همه این ها می تواند در یک کافی شاپ اتفاق بیفتد، با مبلغی بسیار اندک و برای مدت زمانی تقریباً نامحدود. اما این لزوما به معنای مهم نبودن مکان نیست. این استراحت همچنین یک درمان است بنابراین مردم دوست دارند با دقت انتخاب کنند که کجا استراحت کنند.

کافه گردی در تهران

تهران به عنوان پایتخت و بزرگ ترین شهر ایران یکی از توریستی ترین شهر های ایران است. علاوه بر گردشگرانی که از این شهر بازدید می کنند، افرادی هم برای کار های اداری سفر های کوتاه یک یا دو روزه به تهران دارند و این افراد هم می توانند از آن دسته افرادی باشند که به هر حال برای چند ساعت نیاز به رفتن به یک کافی شاپ داشته باشند.

چند مورد از کافی شاپ های سطح متوسط تهران

خب همانطور که گفتم من فقط قصد دارم مقداری از تجربیات خودم را بنویسم و مکان هایی که معرفی می کنم همه کافی شاپ های عالی ای نیستند که در تهران وجود دارد. به عنوان یک کافه گرد و دانشجو که مدتی در تهران زندگی می کرد، مقداری تجربه دارم که شاید به دردتان بخورد، مخصوصاً اگر تازه کافه گردی را شروع کرده باشید.

کافی شاپ گودو تهران (Godot Cafe)

کافی شاپ گودو در تهران

به جرئت می توان گفت، کافه گودو تنها یک کافی شاپ نیست. این کافی شاپ برای دانشجویان دانشگاه های امیرکبیر، هنر و تهران یکی از خاطره انگیز ترین مکان های تهران است که می توان گفت برای من هم همینطور است. جدا از فضای زیبا و دلنشین و جوی بسیار آرامش بخش، این کافی شاپ قهوه ای عالی و سرویسی در حد انتظار به مشتری ارائه می دهد. شاید این موضوع اهمیت چندانی نداشته باشد اما یکی از دلنشین ترین خاطرات من از تهران در همین کافی شاپ اتفاق افتاد.

روز هایی وجود دارند که بسیار خسته و دلتنگ می شوید و من در شهری غریب به دور از خانواده ام دچار چنین احساسی شده بودم. آن روز تصمیم گرفتم کمی قدم بزنم که ناگهان چشمم به کافه گودو افتاد. وقتی لیوان امریکانویی که سفارش داده بودم روی میز گذاشته شد، حس فوق العاده ای داشتم. آن قهوه، آن لیوان سفالی رنگی و قطعه موسیقی کلاسیک “Moonlight” برای چند لحظه به من حس و حال خانه را داد و چند ساعتی که آن شب در کافه گودو سپری کردم، تبدیل به یکی از بهترین تجربیات کافه گردی من در تهران شد.

کافی شاپ گودو در تهران

اسم این کافی شاپ از یک نمایشنامه معروف اقتباس شده است که ممکن است گاهی در سالن تئاتر شهر تهران بتوانید بیننده آن باشید و فضای قدیمی و دوستانه این کافه همیشه یکی از خاطره انگیز ترین و بهترین مکان های تهران برای من می ماند.

مکان دقیق این کافی شاپ

کافه آنسو (Ansoo Cafe)

کافی شاپ آنسو تهران

آنسو کافه تنها یک کافی شاپ معمولی در تهران نیست؛ آنسو کافه علاوه بر سرو غذا ها و نوشیدنی های فوق العاده، یک مرکز فرهنگی هنری نیز است. این کافی شاپ علاوه بر تاریخچه ای جالب و آموزنده، دارای یک وب سایت رسمی نیز می باشد که فعالیت ها و رویداد های فرهنگی ای که در آن اجرا می شود را اطلاع می دهد.

یکی از بهترین دلایلی که باید به آنسو کافه بروید، تم بسیار خاص آن است. آنسو کافه تهران، یکی از آن کافی شاپ های پرطرفدار است که به شما اجازه می دهد در کنار نوشیدنی یا غذای خود از چیز های دیگری نیز لذت ببرید. شما در طبقه پایین آنسو کافه می توانید از یک گالری هنری فوق العاده که پر از کار های دستی سفال است دیدن کنید و حتی در همانجا آموزش سفالگری ببینید!

کافه آنسو به معنای واقعی کلمه نوستالژی است. فرض کنید دیگر نمی توانید به آن خانه قدیمی با ایوان پر گل و حوض آب وسط حیاط که مال مادربزرگ یا پدربزرگتان بود بروید و هر بار که خاطرات آن روز ها را به یاد می آورید لبخند می زنید. آنسو کافه دقیقاً مکانی است که شما را به یاد آن خاطره هایتان می اندازد.

وب سایت رسمی آنسو کافه

مکان دقیق این کافی شاپ

کافه شمرون

کافه شمرون تهران

این کافی شاپ قدیمی، یکی از اصیل ترین و محبوب ترین کافی شاپ های تهران است که مخصوصاً در بین تهرانی ها طرفداران زیادی دارد. یکی از از جذاب ترین خصوصیات این کافی شاپ المان های جالب و جذابی است که با طرحی نوستالژی باعث جذب مشتریانی زیادی می شوند. کافه شمرون چندین شعبه در تهران دارد که مکان مورد علاقه من در بین این شعبه ها، شعبه پارک ملت بود.

کافه شمرون همیشه دنج ترین و خوش چشم انداز ترین مکان ها را انتخاب می کند و از این نظر می توانید با خیال راحت به هر کدام از شعب این کافی شاپ سری بزنید و از یک وعده غذا یا نوشیدنی در آن لذت ببرید. کافه شمرون تاریخچه ای ده ساله در تهران دارد و هنوز هم یکی از نوستالژی ترین و بهترین کافی شاپ های تهران است.

  • شعبه پارک ملت: واقع در پارک ملت تهران، کنار استخر بزرگ پارک ملت
  • شعبه بوستان گفت و گو: انتهای همت غرب، ابتدای اتوبان خرازی، خروجی دریاچه، خیابان موج، بلوار صدف، مجموعه تجاری بام لند
  • شعبه شهرک غرب: میدان صنعت، خیابان خوردین، خیابان ایران زمین، روبروی بیمارستان بهمن
  • شعبه الهیه: الهیه، خیابان تختی، نبش بن بست لاله، خانه فرهنگ خیام

کافه سنترال پرک (Centeral Perk)

کافی شاپ سنترال پرک تهران

این کافی شاپ هم یکی از کافه های تم دار و معروف تهران برای طرفداران سریال Friends است. اگر این سریال دوست داشتنی را دیده باشید، قطعاً از بدو ورود به این کافی شاپ با هر چیزی که ببینید حسابی ذوق می کنید! البته دقیق تر این است که بگویم این اتفاق برای خودم و یکی از دوستانم افتاد. علاوه بر فضایی حسابی پر طرفدار و صمیمی درست مثل کافی هوسی که در سریال فرندز وجود داشت، سنترال پرک تهران پر از نوشیدنی ها و منویی متنوع است که آپشن های جذابی، درست با نام شخصیت های این سریال دارد. مطمئنم اگر طرفدار این سریال باشید از روی کنجکاوی هم که شده یک بار آن آپشن ها را سفارش خواید داد!

اگر قصد دارید از این کافی شاپ جذاب نیویورکی در گوشه ای از تهران دیدن کنید، به شما توصیه می کنم با تاکسی یا مترو خودتان را به آنجا برسانید چرا که همانطور که می دانید میدان ولیعصر یکی از شلوغ ترین مکان های تهران است و جای پارک خوبی برای ماشینتان پیدا نخواهید کرد. آن منطقه از تهران در واقع یک جور بورس کافی شاپ است و با هر قدم کافی شاپ های بیشتری خواهید دید اما سنترال پرکی که در یکی از کوچه های خیابان شقایق قرار دارد، تقریباً اکثر مواقع شلوغ است.

مکان دقیق این کافی شاپ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا