آرایش و زیباییمد و فشن

عمل کاشت یا پیوند مژه چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟

از آنجا که استفاده از ماسک در زمان COVID-19 بسیار رواج پیدا کرده است، نمی توان انکار کرد که اکنون چشم ها به نقطه کانونی صورت تبدیل شده اند. بنابراین جای تعجب نیست که علاقه به آرایش چشم و کاشت مژه به طور ناگهانی افزایش یافته است، به ویژه برای محصولات و خدمات تضمین کننده مژه هایی که مدت زمان بیشتری دوام دارند. لیفت مژه و اکستنشن مژه راه حل های اصلی شما است که ممکن است در مورد آن ها شنیده باشید.

جراحی کاشت مژه روش دیگری است که برای بهبود ظاهر مژه های پراکنده استفاده می شود. این روش برخلاف لیفت و اکستنشن، اگر به طور صحیح توسط جراح دارای مجوز برد انجام شود، نتایج دائمی تری را به همراه دارد. گرچه ممکن است انجام عمل جراحی پیوند ترسناک به نظر برسد، اما کارشناسان به ما اطمینان می دهند که آنقدرها که به نظر می رسد ترسناک نیست. این روش به راحتی شامل انتقال مو از یک قسمت بدن به ناحیه مژه است.

برای توضیح بیشتر نحوه کار کردن، از دو جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره و نظرات یک چشم پزشک دارای مجوز کمک گرفتیم. آن ها نکات مثبت و منفی را به اشتراک گذاشتند و چه مواردی را باید قبل از رزرو مشاوره با یک متخصص در نظر گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد همه مراحل جراحی پیوند مژه، ادامه مطلب را بخوانید.

کاشت مژه در کنار زیبایی هایی که دارد مشکلاتی نیز دارد.

جراحی پیوند مژه چیست؟

جراحی کاشت مژه شامل انتقال مو از یک قسمت بدن (معمولاً از پشت سر) به ناحیه مژه (پلک بالا یا پایین) است. این به شما کمک می کند ظاهر مژه کامل و طولانی تری داشته باشید. در حالی که بسیاری جراحی پیوند مژه را برای اهداف زیبایی در نظر می گیرند، کسانی که یا ضربه به ناحیه چشم (انحراف و سوختگی) یا عوارض ناشی از عفونت های خالکوبی را تجربه کرده اند نیز ممکن است به این روش علاقه مند باشند. جراح زیبایی دارای مجوز و همچنین افرادی که با تریکوتیلومانیا زندگی می کنند، یک اختلال روانی که با برداشتن موهای مژه مشخص می شود، کسانی که مژه های ژنتیکی کوتاه دارند ممکن است کاندید های خوبی برای جراحی باشند.

مژه های پیوند شده چه مدت دوام دارند؟

برخلاف اکستنشن مژه که به نگهداری مداوم هر 6 تا 8 هفته نیاز دارد، پیشنهاد می شود که جراحی کاشت مژه نتایج ماندگار تر را تضمین می کند، زیرا از نظر فنی نوعی جراحی کاشت مو است. نتایج به اندازه موهای پشت سر دائمی هستند که به طور کلی مادام العمر هستند، مگر اینکه شرایط نادر ریزش مو ایجاد شود. با این حال، چشم پزشک و جراح پلاستیک چشم و صورت توضیح داد که پس از جراحی، مژه ها باید به طور منظم حفظ شوند. این به این دلیل است که آن ها می توانند طولانی رشد کنند و ممکن است نیاز به اصلاح داشته باشند. مژه ها پس از جراحی به مراقبت مداوم نیاز دارند. به یاد داشته باشید، موهای مژه پیوند شده در واقع موهای پوست سر هستند، به این معنی که می توانند طولانی مدت باشند و از جهات مختلف رشد کنند.

دوام مژه های کاشت شده بسیار زیاد است.

مزایای کاشت مژه

 • نتیجه طولانی مدت
 • زیبایی مژه های پر و بلند
 • مژه ها به جای موهای مصنوعی با موهای واقعی کاشته می شوند.

معایب کاشت مژه

 • هزینه ها
 • مدت زمانی طول می کشد تا نتیجه دلخواه را ببینید
 • میزان موفقیت متوسط
 • همراه با درد و خونریزی
 • عفونت احتمالی
 • تحریک احتمالی قرنیه

هزینه نیز یکی دیگر از ملاحظات مربوط به جراحی پیوند مژه است. این روش گران قیمت است و معمولاً تحت پوشش بیمه نیست.

چه کسی مناسب برای کاشت مژه است؟

بیماران نسبتاً سالم و بدون زمینه بیماری خاص معمولاً کاندیدا های خوبی برای جراحی پیوند مژه محسوب می شوند. با این حال، برخی از افراد مایلند قبل از بررسی این روش با پزشک خود صحبت کنند.

بیماران مبتلا به بیماری های خود ایمنی (سیستم ایمنی بدن برعلیه برخی بافت های خود وارد عمل می شود) که منجر به از بین رفتن مژه ها می شوند، ممکن است با جراحی خوب موفقیت آمیز نباشد به همین ترتیب، بیماران دارای رقیق کننده خون یا مستعد ابتلا به عفونت نیز در معرض خطر بیشتری برای مشکلات هستند.

روش کار چگونه است؟

برای درک بهتر شما از نحوه عمل جراحی کاشت مژه، این روش با اندازه گیری و اصلاح موهای پشت سر شما شروع می شود. این موهای سر، موهایی هستند که برای ایجاد مژه های جدید در حین جراحی استفاده می شوند. به محض اینکه موهای کافی از پوست سر شما گرفته شود، ناحیه مژه های شما بریده و بی حس می شود. از بی حسی موضعی (لیدوکائین با اپی نفرین) برای کاهش درد در ناحیه پوست سر و مژه استفاده می شود. سپس، موهای مژه جدید یکی یکی وارد می شوند. برای این كار لباس راحتی بپوشید و یكی از اعضای خانواده (یا دوست) را با خود بیاورید. این روش بین 2 تا 4 ساعت طول می کشد.

ممکن است عمل جراحی کاشت مژه همراه با خونریزی و درد باشد.

بهبود چگونه است؟

پس از اتمام جراحی پیوند مژه، کاملاً طبیعی است شما روز ها تا هفته ها تورم و کبودی در قسمت پلک را تجربه کنید. با این حال، پشت سر شما (جایی که مژه ها از آن گرفته شده است) معمولاً در طی چند روز بهبود می یابد، بدون اینکه ناراحتی زیادی داشته باشید. وقتی نوبت به مژه های واقعی شما می رسد، مردم باید انتظار این را داشته باشند که موهای پیوند شده پس از جراحی شروع به ریزش کنند. این امر باعث رشد ساقه های جدید مو در طی 4 تا 6 ماه می شود.

مو های پیوندی اغلب به محض 5 تا 8 روز پس از عمل با پوسته می ریزند. بیشتر بقیه مو های پیوندی طی دو هفته آینده می ریزند. ساقه های جدید مو در پنجره 4 تا 6 ماهه رشد می کنند. نتایج حاصل از جراحی پیوند مژه با گذشت زمان قابل توجه خواهد بود، بنابراین نتایج جراحی بهتر است حداقل پس از 12 ماه مشخص شود ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد تا تمام موها کاملا رشد کنند.

مراقبت های لازم بعد از کاشت مژه

جراحی کاشت، مژه های کامل تر و طولانی تر را به ما می دهد. با این حال، این روش نکات منفی دارد. یکی هزینه آن است و دیگر اینکه هیچ تضمینی برای نتیجه موفقیت آمیز وجود ندارد. علاوه بر این، از آنجا که در این جراحی از موهای سر استفاده می شود، مژه ها همچنان به نگهداری نیاز دارند. این مژه ها باید ماهانه مرتب شده و فر شوند و ممکن است منجر به سوزش چشم شوند. آن ها حتی ممکن است به سمت داخل چشم رشد کرده و منجر به تحریک و زخم های احتمالی قرنیه شوند.

با کاشت مژه زیبایی فراوانی به چشم های خود ببخشید.

چگونه یک جراح پیوند مژه با صلاحیت را پیدا کنیم؟

از آنجا که عمل جراحی پیوند مژه نوعی جراحی بسیار ظریف است، یافتن یک جراح پیوند مژه دارای مجوز بسیار مهم است. این یک عمل جراحی ظریف (نزدیک به چشم) است که حتی در با تجربه ترین جراحان نیز میزان موفقیت متوسطی دارد. یافتن یک چشم پزشک، متخصص پوست، یا جراح زیبایی دارای مجوز با تجربه در پیوند مژه همیشه توصیه می شود و البته، حتی اگر یک متخصص معتبر پیدا کنید که بتواند این جراحی را انجام دهد، در زمان مشاوره خود کمی وقت بگذارید تا از جراح خود سوال کنید.

با انجام این کار می توانید درک بهتری از نحوه عمل جراحی داشته باشید و مطمئن شوید که پزشک مناسبی را انتخاب کرده اید که به نتایج دلخواه خود برسید و به زیبایی شما لطمه ای وارد نشود. اطمینان حاصل کنید که پزشک پیوند مژه شما از پیچیدگی های آن و چگونگی ایجاد نتایج دلپذیر از نظر زیبایی آگاهی دارد. حتماً این که از موهای پشت سر شما برای کاشت مژه استفاده می شود را در نظر بگیرید.

آیا گزینه های دیگری برای جراحی کاشت مژه وجود دارد؟

در حالی که عمل جراحی پیوند مژه نتیجه ای ماندگار تر ارائه می دهد، قبل از رزرو مشاوره، می توانید سایر گزینه های تقویت کننده مژه را بررسی کنید. این ها شامل لیفت مژه، اکستنشن مژه، ریمل مژه یا تقویت کننده هایی مانند Latisse (داروی تجویز شده) است. وی توضیح داد که این گزینه ها باید ابتدا مورد بررسی قرار گیرند، قبل از اینکه عمل واقعی انجام شود – از آنجا که بسیار کمتر تهاجمی هستند. من به شدت از مردم می خواهم که ابتدا راه حل های غیر دائمی لوازم آرایشی را امتحان کنند. پیوند مژه از نظر میزان موفقیت در پیوند، گران و متغیر است.

گزینه های دیگری نیز برای زیبایی مژه ها وجود دارد اما موقت هستند.

نتیجه گیری

 • جراحی پیوند مژه ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد. با این حال، متخصصان توضیح می دهند که این شکل از جراحی ترمیم مو، مژه های طولانی تر، طبیعی و ماندگار تر را ارائه می دهد.
 • در حالی که ماندگاری یکی از بزرگترین مزایای جراحی است، اما باید نکات منفی را به خاطر بسپارید:
 • عمل پیوند مژه یک روش پر هزینه است که معمولاً تحت پوشش بیمه نیست.
 • مژه ها باید بعد از جراحی حفظ شوند.
 • این جراحی خطر موفقیت آمیز نبودن را دارد.
 • با وجود این نکات منفی، افرادی که در ناحیه چشم خود آسیب دیده اند و یا افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد مژه های پراکنده هستند، توصیه می شوند این روش را بررسی کنند.
 • برای اطمینان از انجام جراحی با اطمینان حتماً به یک جراح دارای مجوز هیئت مدیره مراجعه کنید.

برای مطالعه و آشنایی با راهکار های موقت زیبایی مژه بر جمله لینک شده کلیک کنید!!

منبع: healthline

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا