ترفند هاخانه و آشپزخانه

کاربرد های باور نکردنی لاک پاک کن

لاک پاک کن ها فقط برای پاک کردن لاک نیستند کلی کار دیگر هم از آنها بر می آید. در این مقاله برای شما از کاربرد لاک پاک کن در خانه صحبت می کنیم، تا بتوانید در زمان لازم از آن بهره ببرید.

لاک پاک کن های ناخن معمولا به دو صورت استونی و غیر استونی در بازار موجود می باشند.

1- لاک پاک کن برای پاک کردن فنجان چینی

لاک پاک کن های دارای استون برای از بین بردن لک چای پاک کننده قوی محسوب می شوند. فقط لازم است پنبه یا تکه پارچه ای را به استون آغشته کنید و داخل فنجان چند مرتبه بکشید و سپس به طور معمول با مایع و اسکاچ بشورید.

2- لاک پاک کن در پاک کردن لک ماژیک

روش های زیادی برای پاک کردن لک ماژیک وجود دارد. فقط کافی است مقداری پنبه را به استون آغشته کنید و سپس با حرکات دایره ای مانند روی لک را بکشید تا زمانی که لک به صورت کامل پاک شود؛ روی آن را با تکه پارچه پاک کنید.

در صورت پاک نشدن این کار را تکرار کنید.

3- کاربرد استون و استفاده از استون در حمام

استون به تیغ های گران قیمت شما عمری دوباره می بخشد قبل از جمع کردن آن لازم است پارچه ای را به استون آغشته کنید و روی تیغ تان بکشید با این کار عمری دوباره به تیغتان می دهید. تیغ را در کابینت یا منطقه ای خشک و بدون رطوبت نگه داری کنید.

کاربرد لاک پاک کن

4- از لاک پاک کن برای براق کردن کفش های خود استفاده کنید.

کاربرد لاک پاک کن

ممکن است از این حرکت هراس داشته باشید و ریسک نکنید تا کفش های زیبا و گران بهای تان را با استون تمیز کنید اما این ترس شما بی مورد است.

فقط کافی است اسفنج یا دستمال را بردارید، روی آن مقدار کمی استون بریزید و روی کفش خود بکشید. این کار به طور نامحسوسی کفش های شما را تمیز می کند. سپس روی آن را پارچه تمیز کنید.

شما خواهید دید کفش هایتان به قدری درخشان می شود که می تواند نور را بازتاب کند.

5- استفاده از استون برای پاک کردن لک چسب

اگر مقداری چسب روی کلاه یا لباس تان ریخته اجازه دهید تا خشک شود سپس مقداری استون روی آن بریزید.

6- لاک پاک کن و رفع کردن خش روی ساعت

اجازه ندهید چند خراش ساعت مورد علاقه شما را خراب کند مقداری استون بردارید و به کمک یک تکه اسفنج روی ساعت بریزید و به صورت دایره ای بمالید تا کم کم خش های ایجاد شده از بین بروند.

7- با کمک لاک پاک کن از لک جوهر خلاص شوید

یکی دیگر از کاربردهای جالب و خارق العاده استون پاک کردن جوهر از روی مانتو یا هر لباس دیگرتان است. فقط لازم است مقدار 1/2 استون و 2/2 آب مخلوط کنید و به یک تکه پارچه آغشته کنید سپس روی لک جوهر بکشید تا پاک شود.

8- حذف جای برچسب از روی شیشه فلز یخچال و..

یک پاسخ آسان و بسیار عالی برای پاک کردن جای برچسب استون است. یک تکه پارچه یا حوله نرم بردارید و روی آن مقداری استون بریزید و روی لک چسب آنقدر بکشید تا لکه از بین برود.

ضمن اینکه لک چسب را از بین می برد درخشان کننده نیز هست.

9- کاربرد لاک پاک کن در برداشتن زالو از روی پوست

یکی از کاربردهای عجیب دیگر لاک پاک کن برداشتن زالو از روی پوست است. اگر تجربه زخم و مکیدن خون توسط زالو را دارید لازم است از استون استفاده کنید.

لاک پاک کن به صورت فوری و مستقیم زالو را از پوست شما جدا می کند.

هر آنچه لازم است قبل خرید ضدآفتاب بدانید

10- کاربرد لاک پاک کن و استون در تمیز کردن صفحه کیبورد

کیبوردها مکان بسیار عالی برای رشد و نفوذ میکروب هاست. کافی است مسواک، قلمو یا تکه پنبه را بردارید و به استون آغشته کنید سپس به آرامی روی کیبوردتان بکشید تا میکروب ها را از کیبوردتان خارج کنید.

شما می توانید با استفاده از استون موس و کلیدهای کیبوردتان را تمیز کنید فقط مواظب باشید نوشته های روی کیبوردتان را از بین نبرید.

11- کاربرد لاک پاک کن در پاک کردن رنگ از پنجره

یکی دیگر از کاربردهای استون پاک کردن رنگ است شما می توانید با استقاده از استون لک رنگ باقی مانده روی پنجره را از بین ببرید. فقط لازم است پارچه ای را به استون آغشته کنید و روی لک رنگ بکشید تا لک پاک شود.

استون لک رنگ از روی شیشه و فلز را به خوبی پاک می کند.

آیا می دانستید می توانید با استفاده از استون وان حمام تان را برق بندازید.

12- ابزارهای بهداشتی تان را تمیز کنید

ناخنگیر، موچین و ابزارهای فلزی دیگرتان را که دائم در معرض میکروب ها هستند به خوبی تمیز کنید. با استفاده از تکه پارچه و مقداری استون آن ها را به تمیزی روز اول بکنید.

13- کاربرد استون در احیا لاک و غلط گیر

غلط گیر در طولانی مدت خشک می شوند کافی است چند قطره استون داخل آن بریزید و تکان دهید تا مثل روز اول شود.

لاک نیز مانند غلط گیر است و فورا خشک می شود داخل آن دو قطره استون بریزید و به خوبی تکان دهید تا لاک به جنب و جوش در بیاید و مثل روز اول شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا