ترفند هاگوشی موبایل

چگونه مکالمه هایمان را در اندروید ضبط کنیم؟

اگر شما می خواهید مکالمه خود را ضبط کنید، دستگاه های Android توانایی این کار را ندارند و چند برنامه در Google Play Store وجود دارد که می توانند این کار را انجام دهند، اما همه آن ها بهترین نتیجه را ایجاد نمی کنند. در اینجا به معرفی چند برنامه و راه کار برای ضبط مکالمه در اندروید می پردازیم.

یک نکته مهم که باید در نظر داشته باشید که در اکثر دولت ها وجود دارد این است که اطمینان از رضایت طرف مقابل برای ضبط تماس تلفنی را داشته باشید، وقتی مجوز ثبت تلفنی خود را گرفتید، این راهنما را دنبال کنید تا بفهمید کدام برنامه برای ضبط مکالمه در اندروید برای شما مناسب تر است.

ضبط تماس با Google Voice

بسیاری از کاربران اندروید برنامه Google Voice را بر روی تلفن خود نصب کرده اند که ضبط تماس های تلفنی را با استفاده از یک حساب Google Voice آسان می کند.

نه تنها این، بلکه برنامه به شما امکان می دهد تماس های خود را به صورت رایگان ضبط کنید.

ابتدا به یک حساب Google Voice نیاز دارید، به وب سایت Google Voice بروید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. سپس به محض تنظیم حساب کاربری خود، باید ضبط را روی حساب خود فعال کنید که انجام آن نسبتاً آسان است.

مرحله 1: به صفحه اصلی Google Voice بروید.

مرحله 2: روی منوی سه نقطه عمودی که در سمت چپ قرار دارد کلیک کنید و از منو تنظیمات را انتخاب کنید.

 مرحله دوم :ضبط تماس با Google Voice

مرحله 3: به بخش تماس ها بروید و گزینه های تماس تلفنی را با استفاده از دکمه کشویی در سمت راست روشن کنید.

مرحله سوم : ضبط تماس با Google Voice

پس از اتمام، شما می توانید با فشار دادن دکمه “4” روی صفحه کلید، تماس های دریافتی را ضبط کنید. هنگامی که “4” را فشار می دهید، شما و شخصی که با آن صحبت می کنید، پیامی را می شنوید که می گوید ضبط در حال انجام است.

دوباره “4” را فشار دهید و ضبط متوقف می شود و به طور خودکار در صندوق ورودی شما ذخیره می شود. برای دسترسی به ضبط های خود در برنامه Voice، به منو بروید و روی ضبط شده ضربه بزنید.

ضبط تماس با third-party app

بسیاری از برنامه های خارج از کشور که برای ضبط مکالمه در اندروید شما طراحی شده اند، اگرچه برخی از آن ها بهتر از سایرین کار می کنند.

ما تعدادی از آن ها را آزمایش کردیم تا ببینیم که چطور کار می کنند، اما قبل از اینکه به شما پیشنهاد کنیم، باید در نظر داشته باشید که بیشتر این برنامه ها صرفاً به میکروفن شما متکی هستند تا صدای ورودی و خروجی را ضبط کنید.

این بدان معناست که مکالمه هایی که درمقابل میکروفن ضبط نمی شوند کمی آرام خواهد بود. به این خاطر در اینجا با چند مورد از برنامه های ضبط حرفه ای آشنا خواهیم شد.

Call Recorder S9 ضبط تماس خودکار حرفه ای

Call Recorder S9 ضبط تماس خودکار حرفه ای

شاید بهترین اپلیکیشن ضبط مکالمه در اینجا Automatic Call Recorder Pro باشد که بیشتر به دلیل مناسب بودن رابط کاربری است.

این برنامه میزبان تنظیمات قابل تنظیم دارد و به شما امکان می دهد کیفیت صدا را کاهش داده و برنامه را تنظیم کنید تا هر تماس را بطور خودکار ضبط کند.

یکی دیگر از ویژگی های جالب “لرزش برای ضبط” است، اگر می خواهید یک تماس را ضبط کنید، به راحتی تلفن خود را تکان دهید.

همچنین می توانید برنامه را برای ذخیره کردن ضبط ها در سرویس های ابری مختلف مانند Google Drive و Dropbox تنظیم کنید.

ضبط تماس – ACR

ضبط تماس - ACR

اکنون یکی دیگر از برنامه های ضبط تماس خوب در فروشگاه ACR ،Google Play است. نسخه های freemium و حق اشتراک در برنامه وجود دارد و برنامه ساده و خوب است.

به طور خودکار تماس ها را بر اساس شماره تلفن ضبط و ذخیره می کند. این برنامه همچنین ضبط های قدیمی را بطور خودکار حذف می کند، اما اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتد، می توانید ضبط را علامت گذاری کنید تا حذف نگردد.

مهمتر از همه، اگر نمی خواهید تماس از تعداد خاصی به بعد ثبت شود، می توانید آن را حذف کنید.

نکته قابل ذکر این است که این برنامه تماس های Wi-Fi یا VoIP را ضبط نمی کند، فقط مکالمات تلفن همراه.

این بدان معنی است که اگر از شبکه ای استفاده می کنید که از طریق Wi-Fi برقراری تماس می شود، اگر می خواهید تماس ضبط شود، باید Wi-Fi را غیرفعال کنید.

ضبط تماس با ضبط کننده خارجی

ضبط تماس با ضبط کننده خارجی

یک راه دیگر برای ضبط تماس تلفنی وجود دارد، اما این ساده ترین روش نیست و ممکن است کمی هزینه بر باشد.

به جای استفاده از یک برنامه، می توانید ضبط اختصاصی را انتخاب کنید و سپس آن را به جک 3.5 میلیمتری تلفن خود وصل کنید (با فرض اینکه یک دستگاه دارد).

چندین گزینه مناسب در آنجا وجود دارد، از جمله هدفون ضبط تماس Fivoice و RecorderGear PR200 که استفاده از آن بسیار آسان است و بین 34 تا 110 دلار هزینه دارد. مطمئناً این گران تر از برنامه های فوق است، اما استفاده از آن ها ساده تر و کمی مطمئن تر است.

منبع : Here’s how to record phone calls on your Android phone

موفق و پیروز باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا