سیاسی

چرا رژیم صهیونیستی سرکوب ملت فلسطین را آغاز کرده است؟

[ad_1]

یک کارشناس مسائل منطقه اظهار کرد: رژیم صهیونیستی به شدت از درون احساس وحشت می کند و در آستانه روز قدس به دلیل همین وحشت از تظاهرات گسترده، سرکوب در فلسطین اشغالی را آغاز کرده است.

حسن هانی زاده در گفت و گو با ایسنا درباره حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه گفت: چندین رویکرد در اراضی اشغالی شکل گرفته است، نخست این که کرانه غربی و نوار غزه در آستانه برگزاری یک انتخابات برای تشکیلات خودگردان و پارلمان آینده فلسطین بوده و طبیعی است که رژیم صهیونیستی حساسیت فوق العاده ای در مورد پیروزی های نامزدهای حماس و جهاد اسلامی دارد.

وی تصریح کرد : مساله دیگر این است که در آستانه روز جهانی قدس قرار داریم و رژیم صهیونیستی به شدت وحشت دارد که در سال جاری یکسری تظاهرات گسترده در اراضی اشغالی شکل بگیرد و لذا از هم اکنون سرکوب مردم فلسطین را آغاز کرده است.

این کارشناس مسائل منطقه همچنین بیان کرد: این مسائل نشان می دهد رژیم صهیونیستی به شدت از درون احساس وحشت می کند و یکی از دلایلش این است که حماس توان دفاعی و باز دارندگی خودش را افزایش داده و موشک های آن قادر هستند اراضی اشغالی، شهر حیفا و یا مرکز ذخایر گاز آمونیاک رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهند و یا فرودگاه بین المللی بن گوریون در تیررس مقاومت اسلامی فلسطین است.

هانی زاده افزود: بنابراین شرایطی حاکم شده که نتانیاهو سرکوب را در پیش گرفته است، حتی دیدیم پس از چهار بار برگزاری انتخابات زودهنگام در اراضی اشغالی نتوانستند اکثریت آراء را به دست آورند و نتانیاهو سعی می کند از طریق فرافکنی و انتقال بحران خود را نجات دهد.

وی در مورد درخواست فرستاده ویژه وزارت خارجه روسیه در امور صلح خاورمیانه به منظور برگزاری هر چه سریع‌تر نشست وزیران خارجه کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه گفت: نشست کمیته 4 جانبه مشکل اراضی اشغالی را حل نمی کند، این مردم فلسطین هستند که باید تصمیم بگیرند، انتفاضه جدیدی شکل گرفته که با انتفاضه های سابق ملت فلسطین تفاوت اساسی دارد.

این کارشناس مسائل فلسطین در پایان اظهار کرد: پرتاب موشک تا نزدیکی تاسیسات هسته‌ای دیمونا و برخی اتفاقات دیگر نشان می دهد اراضی اشغالی در آستانه انفجار جدیدی است که کشورهای عرب نمی توانند به کمک رژیم صهیونیستی بشتابند.

انتهای پیام 

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا