اخبار اقتصادی

پیگیری اجرای دستور رئیس جمهور در ستاد ملی مدیریت کرونا / مکاتبه قرارگاه با ۸ عضو دولت

[ad_1]

قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در مکاتبه با ۸ عضو دولت، خواستار اجرایی شدن بند “ب” بیانات رئیس جمهور در آخرین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص حمایت از اصناف، استمرار تامین اقلام و خدمات مورد نیاز مردم شد.

به گزارش ایسنا، بابک دین پرست دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در نامه ای به معاون  اقتصادی رئیس جمهور و رییس کارگروه بررسی ومقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، وزیرصنعت،معدن و تجارت و رییس کمیته تدارکات و پشتیبانی ستاد ملی مبارزه با کرونا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر جهاد کشاورزی، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،وزیر نیرو و  وزیرنفت، مبنی بر ابلاغ مصوبات« شصت وششمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا  که چهارم اردیبهشت ماه برگزار شد، اشاره کرد و بر اجرایی شدن بند ب بیانات رئیس جمهور، تاکید کرد.
 

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محورهای بیانات رئیس محترم جمهوری در  بند” ب” مفاد جلسه اخیر ستاد ملی بدین شرح است؛ بسته های جدید حمایت مالی از اصناف در دوران کرونا درهفته آینده ارائه شود. مایحتاج ضروری زندگی مردم باید دراختیارآنها باشد، شاهد آن هم این است که هرگاه حتی یک قلم از موارد مورد نیازدچارکمبود شود – حتی درکوتاه مدت – برای مردم قابل تحمل نیست. زیرساخت های اصلی زندگی شهری و روستایی مثل آب و برق وتلفن و اینترنت و… قطعی حتی یک یا چند ساعت هر کدام از این ها قابل تحمل نخواهد بود.

همچنین در نامه به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر افزایش تست های دقیق و تشخیص زود هنگام مبتلایان، شناسایی افراد دارای تماس نزدیک با مبتلایان و قرنطینه فوری، تدوین پروتکل ها و وضع قوانین جدید متناسب با روش های علمی مبارزه با کرونا توسط تیم های تخصصی و اعمال قوانین حاکمیتی جهت کنترل اپیدمی، نظارت براجرای پروتکل ها و  برخورد با متخلفین تاکید شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا