اخبار اقتصادی

پیش بینی رشد بالای اقتصاد آمریکا

[ad_1]

پیش بینی می شود اقتصاد آمریکا امسال نیرومندترین رشد ۳۷ سال اخیر خود را تجربه کند.

به گزارش ایسنا به نقل از فاکس بیزینس، وزارت بازرگانی آمریکا آمار اولیه سه ماهه نخست امسال را اعلام کرد که بر این اساس نرخ رشد اقتصادی این کشور مثبت ۶.۴ درصد اندازه گیری شده که این رقم ۲.۴ درصد بیشتر از رشد سه ماهه قبل و ۰.۳ درصد بیشتر از نرخ رشد پیش بینی شده قبلی بوده است. سطح تولیدات ناخالص داخلی در آمریکا هنوز ۱.۵ درصد نسبت به قبل از آغاز بحران کرونا فاصله دارد.  

این رشد اقتصادی که سومین رشد فصلی متوالی ثبت شده این کشور بوده است، بیش از همه تحت تاثیر رشد نیرومند بخش سرمایه گذاری های ثابت و تقاضای مصرفی قرار گرفته است. طبق پیش بینی نهادهای مختلف از جمله صندوق بین المللی پول، رشد اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۲۱ نیز مثبت اما کمتر از چین خواهد بود. در صورتی که اقتصاد آمریکا بتواند رشد هفت درصدی پیش بینی شده را محقق کند به بالاترین رشد سالانه خود از سال ۱۹۸۴ دست خواهد یافت. 

سونگ وون جان- استاد اقتصاد در دانشگاه لویولا گفت: موتور اقتصاد روشن شده است. در نتیجه واکسیناسیون و حمایت های گسترده دولت و بانک مرکزی شرایط خوبی را تجربه می کنیم. 

آمریکا در حال حاضر اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان محسوب می شود و بیش از ۵۵۸ هزار نفر از شهروندان این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. دولت بایدن اعلام کرده است تا پایان فصل تابستان واکسیناسیون دستکم ۳۰ میلیون آمریکایی را هدف گذاری کرده است و یک بسته حمایتی ۱.۹ تریلیون دلاری نیز برای کاستن از تبعات اقتصادی کرونا پیشنهاد شده است. 

متوسط رشد اقتصادی فصلی آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۷ تا ۲۰۲۰ معادل ۳.۱۶ درصد بوده است که بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد ۳۳.۱ درصدی سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با منفی ۳۱.۴ درصد بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا