سیاسی

پروژه نفوذ به دنبال شکل‌دهی محاسبات ذهنی مسئولان است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مهدی قربانی پیش از ظهر دوشنبه در نخستین نشست از سلسله نشست‌های سیاسی «پنجره‌ای رو به سیاست» که با موضوع بررسی پدیده نفوذ در دولت یازدهم و دوازدهم با تاکید بر رسانه‌ای شدن مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر پروژه نفوذ مهم‌ترین ابزار دشمن برای پیشبرد اهدافشان بود و دشمن به خوبی می‌داند که دستکاری ذهنیت یک جریان نفوذی داخلی مؤثرترین سلاح برای ضربه‌زدن به نظام اسلامی است.

وی افزود: در دوره جدید، پروژه نفوذ نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است و مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه کشور این ادعا را به صراحت ثابت می‌کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل بیان داشت: امروز در پی پروژه‌های نفوذ، ذهنیت برخی از مسئولین کشور به‌گونه‌ای شکل‌دهی شده است که ادعا می‌کنند جریان مقاومت و حافظان امنیت کشور، دیپلماسی را فدای میدان کرده‌اند و متأسفانه با این تلقی نادرست، به نقد جریان مقاومت می‌پردازند.

قربانی در این راستا ادامه داد: مردان سیاست و دیپلماسی باید بدانند به برکت مردان میدان چون سردار سلیمانی هاست که امروزه آمریکا علیرغم میل باطنی، به مذاکره با ایران تن داده است.

مدرس حوزه و دانشگاه تصریح کرد: دیپلماسی در واقع ابزاری برای دستیابی به اهداف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی است و یکی از مهم‌ترین برگ‌های برنده مردان دیپلماسی در میز مذاکرات، دستاوردهای نظامی مردان میدان است.

وی عنوان کرد: با وجود خدمات و دستاوردهای غیر قابل وصف مردان میدان، مطالبات جریانات نفوذ برای پیشبرد دیپلماسی ادعایی، چیزی جز دست‌کشیدن از آرمان‌های اسلام و انقلاب نیست که تنها ثمره آن ذلت و خواری خواهد بود.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه روابط بین‌الملل بر اساس ۲ نظریه واقع‌گرایی و یا آرمان‌گرایی شکل می‌گیرد، گفت: آن چیزی که در نظام بین‌المللی باعث صیانت یک کشور می‌شود حرکت بر اساس واقع‌گرایی و استفاده درست از ابزار قدرت است که متأسفانه امروزه مردان دیپلماسی با غلطیدن در دامن نظریه آرمان‌گرایی لیبرالیستی، چیزی جز سازش را در مناسبات بین‌المللی فهم نمی‌کنند.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا