خانوادهکودک و والدین

کتاب پرورش اعتماد به نفس در کودکان اثر کارن دیروستر

نویسنده کتاب پرورش اعتماد به نفس در کودکان کارن دیروستر است. مطالعه کتاب پرورش اعتماد به نفس در کودکان، شما را مجاب می کند تا همه نیاز های روانی و عاطفی فرزند خود را بشناسید. خواندن این کتاب به همه افرادی که دارای فرزند هستند توصیه می شود، این کتاب به شما می گوید که چگونه می توانید یک فرزند فرمان بردار را تربیت کرده و پرورش دهید.

این کتاب روش تربیت کودکی که ارزش هر آنچه دارد را درک کند و در عین‌ حال به نیازه ای د‌یگران نیز احترام بگذارد را به شما آموزش می دهد. توصیه می کنیم افرادی که در جستجوی یافتن یک کتاب خوب برای تربیت فرزندان خود هستند در ادامه این مقاله همراه ما باشند.

توضیحاتی در مورد کتاب پرورش اعتماد به نفس در کودکان

کتاب پرورش اعتماد به نفس در کودکان
کتاب پرورش اعتماد به نفس در کودکان

همان طور که می دانید هر پدر و مادری انتظار بهترین ها را برای فرزند خود دارد و در جهت رشد و تعالی فرزند خود تمام تلاش خود را خواهند کرد. آن ها همیشه برای فرزندان خود سلامتی، شادی و ثروت را طلب می کنند. کتاب پرورش اعتماد به نفس پدران و مادران را در جهت نیاز ها و پرورش فرزندی موفق یاری می‌ کند.

کارن دیروستر نویسنده این کتاب، در کتاب پرورش اعتماد به نفس در کودکان می نویسد: پدران و مادران به این مورد توجه کنند که باید چیزی فرا تر از مشکلات ظاهری فرزند خود را ببینند. همچنین آن ها باید نسبت به موضوع حقانیت و توقع درک روشن تر و عمق تری را داشته باشند. با توجه به این موضوع می توان فهمید چگونه می توان رفتار های زیاده خواهی فرزندان را شناسایی کرد. چنان‌ چه والدین از ابتدا، هدف از تربیت را پرورش کودکانِ دارای عزّت نفس قرار دهند، نیازی ندارند که در آینده درگیر تغییر دادن برخی عادات منفی در فرزندان خود گردند.

در این کتاب روش هایی عملی توصیه شده است که به والدین آموزش می دهد که آن ها می توانند در موقعیت های تربیتی و چالشی از آن ها کمک بگیرند و فرزند خود را به درستی تربیت کنند. به وسیله روش های آموزش داده شده در این کتاب شما می آموزید چه زمان ها و چه مواقعی باید به فرزند خود ((نه)) بگویید. همچنین می آموزید چه زمانی و چگونه باید او را تحسین کنید و چالش های مربوط به سن او را مدیریت کنید. کتاب پرورش اعتماد به نفس در کودکان به شما آموزش می دهد چگونه باید انتظارات منطقی خود را از فرزندانتان در خواست کنید.

اینک این شما هستید که باید تصمیم بگیرید: عزّت نفس و قدردانی، یا نازپروردگی و زیاده‌ خواهی؟ این کتاب به شما کمک می ‌کند تا همواره، بهترین ‌ها را برای فرزند خود رقم بزنید.

شناخت بیشتر کارن دیروستر

کارن دیروستر مدیر و مربی مرکز مشاوره فرزند پروری و خانوادگی است. کارن دیروستر در کلاس‌ها، سمینار های هفتگی، در مجلّه ‌ی فرزند پروری ساوت فلوریدا و سایت‌های FamilyTimeInc.com و BlueSuitMom.com، راهکار هایی عملی و انحصاری را به والدین ارائه می‌ دهد. او در بسیاری از سایت های فرزند پروری دیگر نیز همواره نقش مهّمی را ایفا می کند.

بهترین جملات انتخابی از کتاب پرورش اعتماد به نفس در کودکان

بهترین جملات انتخابی از کتاب پرورش اعتماد به نفس در کودکان
مهم ترین جملات این کتاب
  • کودکان ناز پرور تحت اختیار تمایلات خود هستند.
  • زیاده روی بیش از حد والدین به منظور لوس کردن فرزندان خود به ضرر خود آن ها تمام می شود.
  • به فرزند خود نحوه صحیح پس انداز را آموزش دهید.
  • دوران کودکی بی ‌نظیر را تعدد اسباب‌ بازی‌ها، کتاب‌ها، لباس ‌ها، و سفر های خانوادگی رقم نمی ‌زند.
  • ویژگی ‌های والدین در تربیت کودک، تاثیر مستقیمی روی سطح پذیرش و حس اعتماد به نفس و شکوفایی کودکان دارند.

خواندن قسمتی از این کتاب

“کودک ناز پرورده یک زندگی ساختگی دارد که در آن هرگز مشکل و سختی پیش نمی ‌آید. وی همواره با تضاد هایی در زندگی مواجه می ‌گردد؛ فرار از لحظات سخت و دشوار و چالش ‌های مناسب سنّی، در زندگی روزمره غیر ممکن است. ممکن است یک برادر جدید به خانواده اضافه شود. یا او نتواند در مدرسه به تندی سایر هم‌ کلاسی‌های خود بدود.

ممکن است شخصی که دوستش دارد، تمایلی به وی نداشته باشد. کودک ناز پرورده؛ چنانچه نتواند برای رویارویی با لحظات سخت، به مهارت ‌های مقتضی سن خود دست یابد، همواره در رعب و وحشت زندگی خواهد کرد.

اگر مشکلی برای او پیش بیاید، هیچ اطمینانی ندارد که دیگران بتوانند و بخواهند به او کمک کنند و برای غلبه بر چالش‌ ها، همواره نسبت به توانایی‌ های خود مردد است. برای جلب توجه فریاد می‌ زند «من!». برای آنچه فکر می‌ کند بدان نیاز دارد، یعنی “مال من!” می ‌جنگد و برای احقاق خواسته‌ ی “همین حالا!”ی خود، دیوانه‌ وار مدعی می ‌گردد.”

دلیل این رفتار های یک کودک ناز پرورده آن است که در زیر آن اعتماد ‌به‌ نفس ظاهری‌، یک وحشت بی‌ امان نهفته است. احساسات وی آشفته و مغشوش هستند، قوانین غیر قابل پیش ‌بینی. هرگاه که اطرافیان تقلا می ‌کنند تا او را خشنود سازند، در خود قدرتی احساس می ‌کند که به واسطه‌ ی آن قادر است دنیا را به هم بریزد. کودکی را تصور کنید که قدرت این را دارد که بزرگسالان را از شدت درماندگی به عجز برساند، یا آن‌ها را به جنون و سراسیمگی بکشاند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا