پوست و موسلامت

پاکسازی پوست با روش های خانگی

پوست در زیبایی و اعتماد به نفس تاثیر بسیاری دارد. برای پاکسازی پوست روش های مختلفی وجود دارد که به دلیل عوارض کمتر اکثر مردم از روش های خانگی استفاده می کنند. در این مقاله می خواهیم روش های خانگی بسیار ساده ای را به شما ارائه بدهیم.

منافذ پوست خود را بسته نگه دارید تا از بروز جوش و آکنه جلوگیری کنید. بهترین راه برای بستن منافذ پوست رژیم غذایی مناسب است.

به نکات زیر توجه کنید

  • بعد از ماسک یا بخور از مرطوب کننده استفاده کنید.
  • در ماسک ها زیاده روی نکنید و هفته ای دوبار بیشتر استفاده نکنید.

1- پاکسازی پوست صورت با بخور

بخور دادن یکی از راه های ارزان برای پاکسازی پوست است که به صورت کلی پوست را پاکسازی می کند. در این روش منافذ مسدود پوست باز می شوند تا انواع آلودگی که وارد پوست شده شسته شود و از بین برود.

قابلمه کوچکی را به همراه دو لیوان آب روی شعله گاز بگذارید و اجازه دهید تا جوش بیاید. سپس آن را از روی حرارت بردارید؛ روی سر خود حوله ای بندازید و به مدت 15 – 20 دقیقه بخور دهید.

از فاصله خیلی نزدیک بخور ندهید.

2- شکر

پاکسازی پوست

شکر به عنوان یک لایه بردار طبیعی است که به ترمیم بافت و منافذ مسدود شده پوست کمک می کند.

دو قاشق غذا خوری شکر را به همراه مقدار کمی آبلیمو و آب مخلوط کنید تا خمیر یکدستی حاصل شود. سپس خمیر حاصل را به مدت 5 دقیقه به صورت دورانی بر روی مناطق آسیب دیده پوست ماساژ دهید و سپس با آب خنک بشورید.

3- پاکسازی پوست با عسل

پاکسازی پوست

عسل نیز برای جلوگیری از منافظ باز پوست بسیار مفید است. این ماده همچنین می تواند در کاهش بیش از حد چربی پوست و تنگ کردن منافذ آن موثر باشد.

عسل را بر روی مناطق آسیب دیده پوست به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید و اجازه دهید چند دقیقه بماند سپس با آب ولرم آن را بشورید.

4- لیموترش

پاکسازی پوست

از اسید سیتریک موجود در آب لیمو برای لایه برداری پوست استفاده می کنند.

پنبه ای را به آبلیمو آغشته کنید و به مدت دو دقیقه روی پوست خود به آرامی ماساژ دهید. با آب ولرم پوست خود را بشورید و از مرطوب کننده های ملایم استفاده کنید.

5- پاکسازی با جوش شیرین

پاکسازی پوست

یکی دیگر از لایه بردارهای طبیعی و مفید پوست جوش شیرین است که با از بین بردن منافذ مرده پوست و آلودگی ها از مسدود شدن منافذ پوست جلوگیری میکند.

سه قاشق جوش شیرین را با 1 قاشق آب مخلوط کنید سپس خمیر حاصل را روی پوست ماساژ دهید و بگذارید 5 دقیقه روی پوستتان استراحت کند.

6- تخم مرغ

پاکسازی پوست

برای درمان منافذ بسته پوست می توانید از سفیده تخم مرغ استفاده کنید. سفیده تخم مرغ را بزنید تا کف کند سپس مقدار کمی آبلیمو به آن اضافه کنید و بر روی پوست خود ماساژ دهید.

7- جعفری

پاکسازی پوست

جعفری ها را داخل کاسه ریخته و آنها را خوب بشویید. حدود 300 گرم آب جوش را داخل کاسه بریزید و اجازه دهید تا خنک شود. سپس پارچه ی تمیز را به محلول آغشته کنید و به مدت 10 – 15 دقیقه روی پوست خود ماساژ دهید.

8- پاکسازی پوست با جو دو سر

پاکسازی پوست

جو دو سر نیز مانند بسیاری دیگر از لایه بردارها عمل می کند. شما می توانید با استفاده از جو دوسر ماسک های خانگی تهیه کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا