سیاسی

ویژه‌خواری را مسلک خود قرار ندهیم/بن‌بستی در سیاست خارجی نداریم

[ad_1]

ایسنا/اصفهان یک فعال سیاسی گفت: برای خدمت درست و صادقانه به کشور و مردم، ویژه خواری را مرام و مسلک خود قرار ندهیم، از تجملات و تشریفات فاصله بگیریم و منافع ملی را فدای منافع جناحی و حزبی نکنیم.

شاهین محمد صادقی، عصر امروز (دوشنبه-۶ اردیبهشت) در جمع خبرنگاران در اصفهان با بیان اینکه مشکلات کشور بغرنج شده و فاصله میان مسئولان و مردم زیاد شده است، اظهار کرد: متاسفانه برخی از مسئولان خود را ارباب مردم می دانند و با تشریفات و تجملات و سوء استفاده از موقعیت مدیریتی خودشان به جای خدمت به مردم به آنان لطمه زده اند و منافع ملی را در نظر نمی گیرند.

وی افزود: تصور می کنم در کشور خیلی از کارهایی که نباید انجام می دادیم را انجام داده ایم و برای اصلاح امور و برون رفت از شرایطی که امروز درگیر آن هستیم نیاز داریم که به سرِ خط برگردیم و اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم. در یک کلام در چند سال گذشته بسیاری از مسئولان صادقانه با مردم برخورد نکرده اند.

به گزارش ایسنا، این فعال سیاسی گفت: برای خدمت درست و صادقانه به کشور و مردم ویژه خواری را مرام و مسلک خود قرار ندهیم، از تجملات و تشریفات فاصله بگیریم و منافع ملی را فدای منافع جناحی و حزبی نکنیم. امروز رابطه میان مسئولان دولتی و مردم به شدت مخدوش شده است که این رابطه نیاز به ترمیم و اصلاح اساسی دارد.

محمد صادقی تصریح کرد: برای اجرای هر برنامه سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مهمترین نکته این است که بتوانیم این رابطه مخدوش شده بین مردم و مسئولان را اصلاح کنیم. ظرفیت های کشور را به خوبی می شناسیم و واقف هستیم که نیروی جوان و با انگیزه در کشور بسیار است که باید از این استعدادها استفاده بهینه کرد.

این عضو اسبق هیات رئیسه مجالس هفتم و نهم، ادامه داد: امروز مشکلات اقتصادی به حدی است که دخل و خرج مردم با یکدیگر سازگار نیست و چند میلیون جوان بیکار داریم. همه ما باید تلاش کنیم تا از این ظرفیت‌ها و منابع خدادادی کشور بهره درست و اصولی ببریم.

وی افزود: در مدیریت کشور باید از نیروهای جوان و با انرژی استفاده و یک وفاق و همدلی در کشور ایجاد کنیم. یکی از معضلات امروز این است که مردم را به شکل جناحی و حزبی می بینیم در حالی که ملت ایران فارغ از هر گرایش سیاسی یک ملت یکپارچه است و وطیفه دولت این است که به همه به یک چشم نگاه کند.

این فعال سیاسی اظهار کرد: با وجود همه مشکلاتی که در کشور وجود دارد بدون شک اگر مسئولان بتوانند اعتماد مردم را با درست کرداری و درست گفتاری به دست بیاورند و جهادی و انقلابی به مردم خدمت کنند قطعا می توانیم از شرایط فعلی با موفقیت عبور کنیم و یک آینده روشن را برای ملت و نسل جوان رقم بزنیم.

محمد صادقی افزود: تصمیم گیری نهایی در مورد رجل سیاسی بودن یا نبودن کاندیداها با شورای نگهبان است و همه کاندیداها باید از قانون پیروی کنند. معتقدم معروف نبودن کاندیداها در جامعه در عین حالی که یک تهدید است یک فرصت هم خواهد بود. مردم از حرف ها و چهره های تکراری تا حد زیادی خسته شده‌اند و به دنبال این هستند که چهره‌های جدیدی را میان کاندیداها ببینند.

این عضو اسبق هیات رئیسه مجالس هفتم و نهم گفت: معتقدم بر اساس قانون اساسی و اصول سوم و ۱۱۰ آن، هر کاری که به مصلحت نظام اسلامی است باید انجام دهیم و هیچ بن بستی در سیاست خارجی کشور وجود ندارد، البته حساب رژیم غاصب صهیونیستی جدا است، اما با تمام کشورهای دیگر جهان بر اساس ظرفیت های قانونی می توانیم روابط سازنده برقرار کنیم و تصمیم لازم را در جهت منافع ملی اتخاذ کنیم.

وی با بیان اینکه بحث مبهمی درباره برجام وجود ندارد، تصریح کرد: با گروه ۱+۵ قرادادی امضا و به تعهدات برجامی خود نیز به خوبی عمل کرده ایم و هم اکنون نوبت طرف های مقابل است که به تعهدات خود عمل کنند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: امروز مردم در دفاع از شرف، آب و خاک و انقلاب اسلامی به قدری مصمم هستند که پای هر سرباز بیگانه‌ای را که به این خاک برسد قلم می کنند، برای تحقق شعار سال لازم است که دولت به جای اینکه پای تولید کننده را بگیرد دست او را بگیرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا