سیاسی

واکسن کرونا باید با نظارت وزارت بهداشت و توسط شرکت‌های دارویی با صلاحیت وارد شود

[ad_1]

رییس کمیته اقتصاد سلامت و تجهیزات پزشکی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: واکسن کرونا صرفا باید توسط وزارت بهداشت و با نظارت این وزارتخانه و از طریق شرکت های مجوزدار و دارای پروانه و صلاحیت وارد شود.

سیدجلیل میرمحمدی میبدی در گفت وگو با ایسنا، در واکنش به طرح مباحثی در مورد پولی شدن واکسن کرونا برای افراد غیراولویت دار اظهار کرد: بخش قابل توجهی از جامعه می توانند پول واکسن را پرداخت کنند البته که باید دولت واکسن رایگان را در اختیار اقشار محروم و مستضعف و دهکهای پایین جامعه قرار دهد.

وی ادامه داد: همچنین باید برای کادر بهداشت و درمان و افرادی که ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی دارند واکسن رایگان تامین و تزریق شود، لذا در مجموع می توان گفت که مبلغ ۲۴۰ هزار تومان جهت خرید واکسن حداقل برای ۵۰ تا ۶۰ درصد جامعه دست یافتنی است و آنها امکان چنین کاری را دارند پس لزومی ندارد که چنین باری به دولت و بیت المال تحمیل شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع مهم تر از پرداخت هزینه واکسن آن است که چه کسی می خواهد واکسن را وارد کشور کند؟ آیا این افراد واکسن واقعی وارد می کنند و شرایط نگهداری آن را رعایت می کنند؟ آیا این که قیمت خریداری شده واکسن واقعی است؟ به نظر بنده واکسن کرونا صرفا باید توسط وزارت بهداشت و با نظارت این وزارتخانه و از طریق شرکت های مجوزدار و دارای پروانه و صلاحیت وارد شود، سازمان غذا و دارو هم نظارت جدی داشته باشد مثل همان روندی که برای واردات دارو صورت می گیرد. نباید اجازه دهیم کسانی که صلاحیت ندارند واکسن وارد کنند.

میرمحمدی در پایان تصریح کرد: اخیرا شنیده ام که فلان مجموعه با کارگر زیاد می خواهد واکسن وارد کرده و به کارگران خود تزریق کند و یا مجموعه دیگر هم قصد این کار را دارد این روند بسیار خطرناکی است، لذا مهم ترین مطالبه آن است که واکسن توسط اهل آن وارد شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا