اخبار خودروخودرو

7 واقعیت های ترسناک درباره فناوری خودرو های خودران (بدون راننده)

خودروهای بدون راننده یا اتومبیل های خودران که در آینده ای نه چندان دور به تولید می رسند. شرکت های سازنده هنوز از رسیدن به سطحی از توان فنی برای رانندگی کامل با خودرو بدون راننده فاصله دارند. بله، ما دیده ایم که خودرو های خودران به برخی از امتیازات قابل توجه دست یافته اند، اما ما همچنین دیده ایم که چگونه می توانند از کنترل خارج شده و باعث آسیب شوند. در اینجا لیستی از 10 واقعیت وجود دارد که به شما امکان می دهد تا نظرات خود را در مورد خودرو های بدون راننده عوض کنید.

7. قوانین و مقررات

واقعیت هایی درباره خودرو بدون راننده
قوانین و مقررات

حال حاضر شرکت های سازنده خودرو های بدون سرنشین در مرحله تکاملی هستند. قوانین و مقررات در حالی که حوادث اتفاق رخ می دهد تغییر می کنند و تحقیقات واقعیت های خاصی را آشکار می کند. تولیدکنندگان زیادی وجود داشتند که به دلیل کمبود اطلاعات در زمینه مقررات و ایمنی نتوانستند روند ساخت محصول خود را ادامه دهند.

6. تهدید احتمالی

واقعیت هایی درباره خودرو بدون راننده:
تعدیدات دیگر خودرو ها

شرکت هایی مانند Uber نیز روی خودرو های بدون راننده کار کرده اند و امکاناتی برای استقلال وسایل نقلیه در نظر گرفته شده است. اکنون در حالی که فردی در اتومبیل بدون راننده به سمت مقصد خود می رود ممکن است ایده خوبی به نظر برسد، با رخ دادن برخی از مشکلات ممکن است فرد را در معرض جرایم قرار دهد یا ممکن است مورد تهدید دیگر خودرو ها باشند، آیا در این حالت خودرو خودران می تواند از سرنشین خود مراقبت کند

5. انتشار تشعشعات خطرناک

واقعیت هایی درباره خودرو بدون راننده: 
انتشار تشعشعات خطرناک

همه ما درباره اثرات طولانی مدت اشعه از طریق تلفن ها و سایر دستگاه های الکترونیکی شنیده ایم. لیست تجهیزات الکترونیکی در اتومبیل بدون راننده برای دوربین ها و سیستم مسیر یاب در نظر گرفته می شود. شما اجزای اصلی مانند LIDAR ،RADAR ،GNSS و یک کامپیوتر داخلی را دارید که داده های زنده را پردازش می کند و آن را ذخیره می کند.

جدای از این ها، شما یک دسته از سنسور ها، محرک ها و سیستم هایی مانند بلوتوث، وای فای و … دارید که به این پرتو ها اضافه می شوند. قرار گرفتن در معرض چنین سطح پرتویی می تواند تهدید های جدی برای سلامتی برای برخی از افراد ایجاد کند.

4. ترافیک

واقعیت هایی درباره خودرو بدون راننده:
ترافیک

رانندگی در حالت بدون راننده، خودرو خودران را موظف به مراقب از سرنشینان می کند و باید فاصله ایمن را با سایر اتومبیل ها حفظ کند. در ابتدا، جاده ها ترکیبی از خودرو هایی که از طرفی توسط انسان و خودرو بدون راننده خواهند بود که شرایط ترافیک سنگین را بدتر می کند.

اتومبیل های مستقل با احتیاط، مسافت خود را حفظ کرده و منتظر می شوند تا شرایط ایده آل پیش برود که فقط ترافیک موجود را ایجاد می کند. این شرایط زمانی بهتر می شود که فقط خودرو خودران در جاده ها وجود داشته باشند.

3. رانندگی در شرایط نامساعد

واقعیت هایی درباره خودرو بدون راننده:
رانندگی در شریط نامساعد

رانندگی در برف و باران شدید همانند رانندگی در جاده های خشک در یک روز آفتابی نیست. یک راننده باید مراقب باشد و ماشین و جاده را به طور مداوم احساس کند تا با خیال راحت رانندگی کند. در چنین شرایطی، یک خودرو بدون راننده باید داده های زیادی را پردازش کند که مطابقت با دقت رانندگی انسان نیست.

شرایط بارانی، جمع آوری داده ها را برای سنسور ها دشوارتر می کند و خودرو های خودران هنگام بارش برف در جاده ها اساساً در خواندن خطوط بین جاده مشکل خواهد داشت.

2. نقص سیستم

واقعیت هایی درباره خودرو بدون راننده
نقص و خرابی سیستم

با وجود سنسور ها و سیستم های بسیاری که همزمان به طور همزمان کار می کنند، سخت است که احتمال بروز اشتباه را نادیده بگیرید.اشکالات یا خطاهای موجود در سیستم می توانند اثر دومینو داشته باشند و کل سیستم خودرو خودران را متوقف می کند.

علاوه بر این، خودرو بدون راننده همیشه با یکدیگر و اینترنت ارتباط دارند تا به سایر اتومبیل ها در مورد مسدود شدن جاده یا ترافیک هشدار دهند.این مسائل همچنان در مورد خودرو بدون راننده همچنان مشکل است.

1. هک شدن

واقعیت هایی درباره خودرو بدون راننده: 
هک شدن

یک خودرو خودران به اینترنت متصل است که به خودی خود هیچ غریبه ای نمی تواند خودرو بدون راننده شما را هک کند.خودرو شما اساساً یک جعبه شخصی قابل حمل خواهد بود که از اطلاعاتی که در هر ثانیه در اینترنت بارگذاری می کند و به مسیر خود ادامه می دهد.

برای هکر ها راهی دیگر برای هک کردن و سوءاستفاده از اطلاعات وجود دارد. نکته ای که حتی بدتر هم است ممکن است کسی کنترل خودرو بدون سرنشین را از راه دور در دست بگیرد و شما را در یک مقصد کاملاً ناشناخته قرار دهد. این وضعیت کابوس وار کاملاً امکان پذیر است و نمی توان آنرا نادیده گرفت.

در آخر به خودرو خودران ساخته شده توسط کمپانی گوگل موسوم به WAYMO نگاهی می اندازیم.

خودرو خودران ساخته شده توسط کمپانی گوگل موسوم به WAYMO
خودرو اتوماتیک ساخته شده توسط کمپانی گوگل موسوم به WAYMO
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا