ترفند هاعلم و فناوریکامپیوتر و آی تیگوشی موبایل

هک چیست و چگونه از هک شدن گوشی موبایل جلوگیری کنیم؟

آشنایی با هک گوشی و شناخت راه های جلوگیری آن یکی از مهم ترین اقداماتی است که به شما کمک می کند تا از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید.

همه ما می دانیم که گوشی های پیشرفته امروزی از پس هر کاری بر می آیند و شما می توانید هر کاری را که با کامپیوتر انجام می دهید را با موبایل انجام دهید.

جالب است بدانید هکر ها می توانند ظرف مدت نیم ساعت تمام اطلاعات شما اعم از شماره تلفن، عکس، فیلم و .. دسترسی پیدا کنند و از آن ها بکاپ بگیرند.

DNS خصوصی (Private DNS) چیست و چرا باید در اندروید از آن استفاده کنیم؟

چگونه از هک شدن گوشی جلوگیری کنیم؟

1- موبایل تان را ایمن نگه دارید

حتما فکر می کنید هک شدن موبایل بزرگ ترین راه دزدی اطلاعات شما است؛ این طرز فکر اشتباه است بزرگ ترین راه دزدی و دستیابی به اطلاعات شما خطر دزدی تلفن همراه تان است بله هیچ چیز بدتر از اینکه موتور سواری گوشی شما را بقاپد و فرار کند نیست در این صورت به آسانی با دو نرم افزار قفل موبایل تان را باز می کند و اطلاعات تان را پیدا می کند.

حتما برای موبایل تان رمز، اثر انگشت الگو و … انتخاب کنید و در صورت امکان از نرم افزار های قفل برنامه نیز استفاده کنید تا از اطلاعات خود محافظت کنید.

2- از تلفن همراه تان برای هر چیزی استفاده نکنید.

یکی از بزرگ ترین علت هایی که هکر ها شما را زیر ذره بین قرار می دهند پیدا کردن اطلاعات بانکی شماست!! اگر اطلاعات بانکی در تلفن تان ندارید دلیلی برای هک شدن تان نیست.

3- به روزرسانی کردن تلفن

هک شدن موبایل جنگی است بین کمپانی نرم افزار و هکرها. هکر ها حفره های امنیتی دیدبانی ایجاد می کنند و کمپانی نرم افزارها با به روز کردن آن این حفره ها را پر می کند و شما به هیچ عنوان متوجه هک شدن خود نمی شوید.

4- رمز دار کردن

هک گوشی

بهتراست برای رمزگذاری کردن موبایل از الگو، اثر انگشت و یا رمز های دارای حروف بزرگ، کوچک و نشانه ها و علائم استفاده کنید. جالب است بدانید هکرها فقط می توانند پسورد گوشی را هک کنند و در برابر رمز هایی با امنیت بالاتر ناتوان اند.

5- به وایفا و بلوتوث عمومی متصل نشوید.

یکی از آسان ترین راه برای هکر ها هک کردن شما از طریق وایفا عمومی است که در عرض چند ثانیه می توانند به تلفن همراه شما متصل شوند و از حساب هایتان برداشت کنند.

6- رمز تلفن همراه تان را به هیچ کس نگویید و به دست کسی ندهید.

به هیچ عنوان رمز موبایل تان را به کسی یاد ندهید. (پیشگیری بهتر از درمان است!) ضمنا تا حد امکان از نگه داشتن اطلاعات شخصی روی گوشی بپرهیزید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

امیدواریم از این مقاله اطلاعات لازم را دریافت کرده باشید در صورت تمایل می توانید مقاله های مرتبط را مطالعه کنید.

مقاله مرتبط: چگونه از هک شدن موبایل، کامپیوتر جلوگیری کنیم؟

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا