ترفند هاگوشی موبایل
موضوعات داغ

هک تلفن همراه چه تغییراتی در تلفن همراه شما ایجاد می کند؟

گاها پیش می آید افرادی می گویند من نمی دانم هکر ها موبایل مرا هک کرده اند یا نه و بطور دائم با خودشان درگیرهستند و دلهره و اظطراب دارند و می گویند چکار کنم اگر تلفن همراه من هک شده باشد! در این مواقع به همچین افرادی راهکار هایی توصیه می شود که باید انجام دهند تا از هک تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنند و از بروز این مشکل جلوگیری کنند. من در مقاله امروزم به این موضوع پرداخته ام تا به همچین افرادی آموزش های مفیدی ارائه کنم.

چه تغییراتی در موبایل شما هنگام هک شدن ایجاد می شود؟

افزایش استفاده زیاد و بدون اجازه از داده های تلفن همراه شما

نرم افزاری وجود دارد تحت عنوان data usage که این نرم افزار به شما قابلیت این را می دهد که میزان مصرف داده تلفن همراه خود را مشاهده کنید.

اگرمیزان استفاده از آن زیاد نبود و در حد مصرف خودتان بود نگران نباشید چون تلفن همراه شما در امنیت است، البته این یکی از روش ها بود که نمی توان آن را ملاک 100% برای مورد حمله قرار نگرفتن تلفن همراه شما قرار داد.

تمام شدن سریع تر از حد معمول باطری تلفن همراه شما

زمانی که باطری مبایل شما سریعتر از  حد معمول خالی می شود احتمام هک شدن تلفن همراه شما وجود دارد
یکی از نشانه های هک مبایل شما تمام شدن سریعتر از حد معمول باطری است

یکی از روشن ترین دلایل دیگری که ازهک شدن شما خبر می دهد باطری تلفن همراه شما است که در هنگام هک شدن تلفن همراه شما سریع تمام می شود و دائما نیاز به یک شارژر دارید که موبایلتان در شارژ باشد و از موبایلتان استفاده کنید و این مورد را نیز می توان یکی از دلایل هک شدن دانست.

افزایش حرارت تلفن همراه شما

حرارت موبایل
یکی دیگر از دلایل هک شدن تلفن همراه شمابالا رفتن حرارت موبایل است

افزایش حرارت تلفن همراه شما در صورتی که از آن استفاده نمی کنید حاکی از این است که شما در معرض خطر هک قرار گرفتید و باید اقدامات لازم در زمینه جلوگیری از آن را انجام دهید.

مشاهده نرم افزار های جدید بروی تلفن همراه

مشاهده نرم افزار های جدید  بروی تلفن همراه
مشاهده نرم افزار های جدید به طورخودکار بروی مبایل

اگر زمانی مشاهده کردید که نرم افزار های جدیدی به خودی خود بروی تلفن همراه شما نصب شده است احتمال بدهید که شاید مورد هک قرار گرفته باشید.

چون هکر ها زمانی که یک سیستم یا موبایل یا… را مورد هک قرار می دهند سعی دارند نرم افزار های مورد نیاز خود را که دسترسی هکر را به قسمت های مختلف تلفن همراه شما آسان تر می کند نصب کنند.

پخش زنده ویدیو بصورت ناخواسته و اتفاقی

 اگر تلفن همراه شما هک شده باشد  بصورت خودکاز از شما ویدیو زنده ظبط می کند
هک تلفن همراه شما زمانی که بصورت خود به خود ویدیو زنده می گیرد امکان پذیر شده است.

گاهی اوقات پیش می آید دوستانتان به شما می گویند چرا در طی روز چند بار ویدیو زنده از خودت می گیری در صورتی که شما اصلا ویدیو زنده نگرفتید واطلاعی از این موضوع ندارید این مورد را هم می توان یکی از دلایل هک شدن تلفن همراه شما قرار داد.

چون هکر ها با دسترسی بدست آمده از تلفن همراه شما این امکان را برای تلفن همراه شما فراهم می کنند که تلفن همراه شما در طی روز چند بار ویدیو زنده از شما بگیرد و به دنیای مجازی وانتقال دهد.

ضعف عملکرد در تلفن همراه(کند شدن موبایل شما)

یکی دیگر از مواردی که می توان آن را ملاکی برای هک شدن تلفن همراه شما قرار داد کند شدن موبایل شماست و پس از مدتی که با تلفن همراه خود کار می کنید می بینید موبایل شما دیگر آن سرعت اولیه را ندارد و به مرور زمان کندتر و کندتر می شود.

اکثرا مبنا را بر این می گذارند که امکان دارد بخاطر حجم زیادی از اطلاعات که در موبایلمان ریخته ایم تلفن همراه ما کند شده است.

البته این هم می تواند دلیلی بر کندی موبایل شما باشد اما همیشه این گونه نیست و برخی اوقات ممکن است تلفن همراه شما توسط هکر ها مورد حمله هک قرار گرفته باشد و هکر ها با ویروس هایی که وارد موبایل شما کرده اند این کندی را به عمل بیاورند.

برقراری تماس و ارسال پیامک برای دیگران بدون اطلاع شما

پیام های نا خواسته
ارسال پیام های نا خواسته

این مورد هم یکی دیگر از نشانه های هک شدن تلفن همراه شماست که دوستان و آشنایان به شما می گویند چرا بدون دلیل پیام می دهی یا تماس می گیری اما جواب نمی دهی باید اشاره کنم دلایل زیادی مبنی بر هک شدن موبایل شما وجود دارد و این مورد نیز دلیلی بر هک شدن تلفن همراه شماست.

باز شدن پنجره ها بصورت کاملا نا خواسته و بی دلیل

امروزه بسیاری از افراد از این موضوع ناراحت هستند که در هنگام کار با تلفن همراه خود پنجره هایی بصورت ناخواسته و غیر ارادی باز می شود و این مورد ما را زجر می دهد باید بگویم هکر ها افرادی بی رحم هستند و همین که دسترسی به تلفن همراه شما را بدست آورند هر کاری را انجام می دهند که شما را آزرده خاطر کنند و در بسیاری از موارد بتوانند از شما باج بگیرند.

شنیدن صدا های عجیب و غریب از تلفن همراه

شنیدن صدا های عجیب و غریب از مبایل هنگامی  در معرض خطر هک قرار گرفته است
شنیدن صدا های عجیب و غریب از مبایل شما دلیلی برای هک مبایل شما

گاها پیش می آید افراد در هنگام خواب، هنگامی که از تلفن همراه خود استفاده نمی کنند و بقیه اوقات روز از تلفن همراه خود صدا های عجیب و غریب و ناهنجاری می شنوند.

این افراد باید بترسند چون احتمال اینکه مورد حمله هک قرار گرفته باشند هست و این صدا ها را هکر ها با دسترسی ها و قبلیت هایی که از تلفن همراه شما بدست می آورند و برنامه هایی که می نویسند ایجاد می کنند.

عدم قفل شدن موبایل (صفحه موبایل شما قفل نمی شود)

هنگامی که مبایل شما هک شده است  محافظ صفحه آن فعال نمی شود
هک شدن موبایل با نشانه عدم قفل شدن آن

این مورد در تمام موبایل ها رایج است که بعد از 5 ثانیه که تلفن همراه شما بدون انجام هیچ عملیاتی در جایی قرار بگیرد صفحه اسکرین موبایل شما فعال شده و تلفن همراه شما قفل می شود.

ولی افرادی هستند که می گویند تلفن همراه ما قفل نمی شود و زمانی که کلید lock را فشار می دهیم باز هم قفل نمی شود و نمی دانند مشکل آن از کجاست. اما باید به این افراد گفت که باز هم احتمال هک تلفن همراه شما وجود دارد و هکر ها با نفوذ به تلفن همراه شما دسترسی شما را در این مورد محدود کرده اند.

غیر فعال شدن ایمیل شما و دستبرد به ایمیلتان

مورد دیگری که از هک تلفن همراه شما خبر می دهد غیر فعال شدن ایمیلتان است و هکر ها با دسترسی هایی که برای خود در تلفن همراه شما فراهم می کنند ایمیلتان را قفل کرده و به آن دستبرد می زنند.

در این مواقع هکر ها هر عملی را که خودشان دوست دارند در ایمیلتان انجام می دهند و به کاربران ایمیل شما دسترسی پیدا میکنند و در بسیاری از مواقع ایمیل شما را قفل می کنند.

بیشتر بدانیم…

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا