سیاسی

همکاری بین‌المللی برای از بین بردن تحریم‌های غیرقانونی ضروری است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید خطیب‌زاده سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه طی سخنانی در کمیته اطلاعات مجمع عمومی سازمان ملل از اقدام برخی کشورهای پیشرفته در فناوری‌های نوین ارتباطی در تحریف، جعل وقایع و واقعیت‌های سایر کشورها، به ویژه در کشورهای در حال توسعه ابراز تأسف کرد.

سعید خطیب زاده که بصورت مجازی در چهل و سومین نشست کمیته اطلاعات مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخن می‌گفت، تاکید کرد: برخی کشورهای صنعتی از طریق فناوری‌های ارتباطی، چهره سایر کشورها را لکه دار می‌کنند و به منافع آنها آسیب می‌رسانند. براین اساس ضرورت دارد جامعه بین المللی به چنین وضعیت مضر و نامطلوبی توجه فوری نماید.

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه همچنین سواستفاده برخی کشورها از چنین فناوری‌هایی ارتباطی نوین در جهت گسترش اطلاعات غلط و دروغ پراکنی علیه جمهوری اسلامی ایران وسایر کشورهای در حال توسعه را محکوم کرده و آن را بدترین نوع استفاده از فن‌آوری های اطلاعات دانست.

سعید خطیب زاده با اشاره به وضعیت اضطراری موجود ناشی از همه گیری کرونا تاکید کرد، در چنین شرایطی، متأسفانه اقدامات یک جانبه قهری، از جمله تحریم‌های غیرقانونی، فشارهای اقتصادی، تجاری و مالی به تعدادی از کشورها تحمیل شده و این کشورها به دلیل تحریم‌های مختلف از جمله اقتصادی نمی‌توانند به طور موثراز جان شهروندان خود در مقابله با ویروس کرونا محافظت کنند.

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی ایران خواستار وحدت جهانی، همبستگی و همکاری بین المللی برای از بین بردن اقدامات یک جانبه قهری از جمله تحریم‌های غیر قانونی شد و از کمیته اطلاعات سازمان ملل خواست تا به تلاش‌های خود در جهت افزایش آگاهی بخشی در مورد تأثیر منفی اقدامات یک جانبه قهری و تحریم‌ها بر ظرفیت کشورهای آسیب دیده برای مقابله با همه گیری کووید ۱۹ ادامه دهد.

سعید خطیب زاده از جو فعلی عدم تحمل و نفرت نسبت به اسلام و مسلمانان در برخی مناطق جهان که توسط رسانه‌های ضد مسلمان تحریک می‌شود و سخنان متعصبانه برخی از شخصیت‌های سیاسی در غرب ابراز نگرانی نمود و از این کمیته سازمان ملل خواست تا تلاش‌های خود را در جهت احترام به همه فرهنگ‌ها، ادیان و تمدن‌ها ادامه دهد و توجهات را به پیامدهای جدی رشد اسلام هراسی جلب نماید.

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه در پایان از دبیرخانه سازمان ملل متحد در خواست نمود، محصولات مختلف رسانه‌ای به تمام زبان‌های رسمی و زبان‌های غیر رسمی از جمله زبان فارسی که به عنوان ریشه اصلی فرهنگ و تمدن بزرگ و منبع تفاهم و همبستگی بین چندین ملت شناخته می‌شود، منتشر شود.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا