سیاسی

همه تلاش ما تبدیل زندانی به یک فرد توانمند است

[ad_1]

رییس سازمان زندان‌ها گفت: همه تلاش ما در زندان، تبدیل زندانی به یک فرد توانمند و با انگیزه برای بازگشت به زندگی سالم است و این مهم با همکاری و همدلی خانواده‌ها محقق می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج محمدی در اولین شب قدر در منزل چهار زندانی در حاشیه تهران و ورامین حضور یافت و با خانواده آنان دیدار و گفتگو کرد.

حاج محمدی در این دیدارها ضمن گفتگو با خانواده مددجویان و بررسی وضعیت معیشت آنان گفت: همه تلاش ما در زندان، تبدیل زندانی به یک فرد توانمند و با انگیزه برای بازگشت به زندگی سالم است و این مهم با همکاری و همدلی خانواده‌ها محقق می شود.

وی با بیان اینکه از نظر ما زندانی فردی است که مانند بیمار، تلخی داروی زندان را به امید بهبودی و رهایی از اشتباهات گذشته تحمل می کند، گفت: عمده نگرانی ما از بابت خانواده زندانی است چرا که خود زندانی در زندان از امکانات زیستی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال بهرمند است درحالی که خانواده وی در معرض آسیب می باشد.

رئیس سازمان زندان‌ها تصریح کرد: اگر خانواده زندانی به ویژه خانواده های نیازمند مورد توجه نباشند، نه تنها برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان ها برای تحول زندانی کم اثر می شود، بلکه خانواده در معرض آسیب ها و تهدیدهای بیشتری قرار خواهد گرفت.   

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حمایت و مراقبت از خانواده زندانیان بخشی از چرخه اصلاح و تربیت است و در این زمینه نیازمند فرهنگ سازی مناسب در جامعه هستیم.

خانواده‌هایی که رئیس سازمان زندان‌ها به دیدار آنان رفته بود به دلیل نداشتن وثیقه قانونی مناسب برای مرخصی همسرانشان از یک تا سه سال نتوانسته بودند دیداری داشته باشند که در زمان حضور حاج محمدی در منزل آنان امکان ملاقات تصویری برای آنان فراهم شد.

با توجه به اینکه یکی از اولویت‌های سازمان زندان ها در سال ۱۴۰۰ سرکشی، مراقبت و حمایت از خانواده زندانیان است، رئیس سازمان زندان ها از ابتدای ماه مبارک رمضان به طور مداوم در منزل زندانیان در شهر های مختلف استان تهران حضور یافته که برخی از این بازدیدها منجر به آزادی زندانی با کمک خیرین و یا تامین شرایط برای مرخصی مددجو شده است.

همچنین رئیس سازمان زندان‌ها در دیدار شب گذشته با خانواده چهار زندانی جهت رفع برخی از مشکلات مادی و معیشتی آنان دستورات لازم را صادر کرد. 

خانواده‌های زندانیان نیز ضمن قدردانی از حضور رئیس سازمان زندان‌ها مشکلات و درد دل‌های خود را با وی مطرح کردند.

این بازدید از ساعت ۱۹ تا ۳ بامداد به طول انجامید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا