سیاسی

هشدار حناچی نسبت به بازگشت رویه های قبلی مدیریت شهری درپی “رد صلاحیت های احتمالی”

[ad_1]

شهردار تهران با تاکید بر این که ردصلاحیت ها ممکن است، موجب شود که بهترین و مطمئن ترین افراد برای اداره شهر، وارد شورا نشوند، گفت:طبیعتا تعدادی از افرادی می مانند که ممکن است با رای حداقلی وارد شورا شوند و بهترین ها و مطمئن ترین ها برای اداره شهر نباشد.

پیروز حناچی در گفت و گو با ایسنا، در مورد انتخابات شورای ششم شهر به کاندیداهای عضویت در شورای شهر اشاره کرد و با بیان اینکه زمینه های بازگشت به رویه های قبلی وجود دارد، افزود: از سویی دیگر وقتی تعداد زیادی از افرادی که می توانند کاندید شوند و حضور آنها می تواند، ایجاد رقابت و شور کند؛ رد صلاحیت می شوند، طبیعتا تعدادی از افرادی می مانند که ممکن است با رای حداقلی وارد شورا شوند که بهترین ها و مطمئن ترین ها برای اداره شهر نباشد.

وی افزود: امیدوارم چنین اتفاقی رخ ندهد، چراکه اگر مردم پای صندوق های رای نباشند ممکن است اتفاق سالهای قبل تکرار شود و برخی از افراد با رای کم وارد شورا شوند که اگر رقابت پرشور بود اساسا خواب شورای شهر را نیز نمی دیدند.

مردم کمک کنند دوباره اتفاقات گذشته رخ ندهد

حناچی با بیان اینکه از مردم خواهش می کنم که اگر این شیوه و نگاه اداره شهر را قبول دارند، کمک کنند دوباره اتفاقات گذشته رخ ندهد، گفت: در مواقعی که مردم پای صندوق رای نباشند ممکن است هر اتفاقی رخ دهد و جا دارد به سخنانی از امام خمینی (ره) اشاره کنم که همواره به مسئولان تاکید می کردند مادامی که مردم پشت شما هستند، از هیچی نترسید اما بترسید از روزی که مردم پشت شما را خالی کنند.

نباید انتخابات ریاست جمهوری را به شورای شهر گره بزنیم

شهردار تهران با بیان اینکه حضور مردم  “باطل السحر” خیلی از مواردی است که ممکن است، رخ دهد و عدم حضورشان موجب می شود اتفاقاتی مثل سالهای قبل رخ دهد، ادامه داد:  هرچند که ممکن است برخی از مردم در انتخابات ریاست جمهوری به دلیل گرانی، مشکلات اقتصادی و… که تحمل می کنند، انگیزه لازم را برای شرکت نداشته باشند، اما با این حال امیدواریم شرایط به گونه ای شود که شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات باشیم و نباید انتخابات ریاست جمهوری را به شورای شهر گره بزنیم.   

افرادی که می توانند ادامه دهنده شرایط خوب باشند را انتخاب کنیم

 وی با بیان اینکه انتخابات شوراها مربوط به محیطی است که در آن زندگی می کنیم واگر به محیط زندگی حساسیت داریم باید افرادی که می توانند ادامه دهنده شرایط خوب باشند را انتخاب کنیم، گفت:  من از مردم دعوت می کنم از آنجایی که می دانند چه اتفاقاتی اخیرا در شهر رخ داده و  چه می کنیم؛ اگر اقدامات ما مورد قبول و پسندشان بود فارغ از اینکه چه کسی شهردار تهران می شود به پای صندوق رای بیایند.

شهرداری و این صندلی ملک ما نیست

وی افزود: شهرداری و این صندلی ملک ما نیست و ماندنی هم نیست، چراکه اگر ماندنی بود، قبل از ما آن را نگه می داشتند و باید این پست ها را  واگذار کنیم اما مهم این است که مسیر خوب و ریل گذاری های درست محکم شود.

انتخاب مدیریت شهری با رقابت های سیاسی عجین است

کار اجرایی در شهر اصلا سیاسی نیست

حناچی با بیان اینکه انتخاب مدیریت شهری با رقابت های سیاسی عجین است؛ اما به هیچ وجه در اجرا سیاسی نیست، ادامه داد: ممکن است با رقابت های سیاسی شکل پیدا کند و رای هم بیاورند، اما در عمل کار اجرایی در شهر اصلا سیاسی نیست.

فعالیت برخی از بدنه شهرداری در کمپین های انتخاباتی

با استفاده از  روش های غیرواقع و خلاف مصلحت عمومی، در صدد جذب رای هستند

وی در مورد تمهیدات شهرداری برای عدم استفاده از امکانات شهرداری در انتخابات پیش رو  و شائبه فعالیت برخی از بدنه شهرداری در کمپین های انتخاباتی، گفت: خبرهایش به ما هم  رسیده، اما برخی قول پست های مدیریتی می دهند و یا وعده می دهند که اگر ما برگردیم همه پست های مدیریتی لغو شده را برمی گردانیم و شما را مدیر می کنیم؛ اما این که شیوه اداره شهر نیست! و این رشوه و ارتشاء است که به ما رای بدهید تا شما را مدیر کنیم و این نگاه اشتباه است، چراکه با استفاده از  روش های غیرواقع و خلاف مصلحت عمومی، در صدد جذب رای هستند.

در شهرداری تهران فعالیت در ستادها در ساعات اداری ممنوع است

حناچی با تاکید بر اینکه استفاده از امکانات شهرداری و فعالیت در ستادها در ساعات اداری ممنوع است، گفت: این فعالیت ها خارج از ساعت اداری و بیرون از شهرداری و به دور از سوءاستفاده از امکانات شهرداری عیبی ندارد؛  اما کارمند ما در راستای نظرات سیاسی اش فعالیت کند، البته مدیران ما حق وارد شدن ندارند و با آنها  برخورد می کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا