روانشناسیسلامت

هدیه چی بخرم؟ هدیه مناسب برای تایپ های شخصیت MBTI

هدیه دادن گاهی اوقات یکی از سخت ترین کار هایی است که مجبور می شویم انجام دهیم. برای هر مناسبتی از جمله تولد، روز های مختلف، ولنتاین و… بنا به رسم همدلی ما به یکدیگر هدیه می دهیم و اگر با نیت و روحیه درست این کار را انجام دهیم و بدانیم که مناسب ترین هدیه برای فرد مورد نظر چیست، می توانیم در این کار موفق باشیم. برای این که هدیه مناسبی بخریم، یکی از راه ها شناختن درست و کافی است و امروز قصد داریم تایپ های شخصیت MBTI را در این زمینه بررسی کنیم. مناسب ترین هدیه برای هر تایپ چیست؟

هدیه مناسب برای شخصیت های گروه تحلیلگران یا خردگرایان

بهترین هدیه برای شخصت های گروه تحلیلگران یا خردگرایان

معماران (INTJ)

 • برای یک قرار در موزه، مکان یا رویدادی که مورد علاقه آن هاست، برنامه ریزی کنید. منظور از “برنامه” برنامه ریزی واقعی است: تعیین تاریخ و زمان دقیق، انجام هر گونه رزرو لازم، و اطمینان حاصل شود که هیچ مشکلی وجود ندارد. سپردن این کار ها به تایپی دیگر می تواند عاقلانه باشد- به شرطی که با جزئیات واقعاً برخورد شود. حتماً از قبل به خوبی درباره آن ها در مورد گردش بپرسید- معماران از جمله شخسیت هایی هستند که کمترین علاقه به سوپرایز را دارند، بنابراین ارائه درجه ای از پیش بینی برای آن ها همیشه مورد استقبال است.
 • به جای موارد معمول به دنبال موارد خاص باشید. اگر قصد دارید یک کوپن خرید هدیه بدهید، به جای یک فروشگاه عمومی با یک خرده فروش متخصص در علاقه خودشان همراه شوید. این شخصیت ها ممکن است سرگرمی ها و علاقه های غیرمعمولی داشته باشند که فروشگاه های معمولی هدف آن ها را برآورده نمی کنند. بنابراین چیز های خاص مناسب این شخصیت هاست.
 • در صورت امکان رسید هدیه را نیز داشته باشید. بیشتر معماران علاقه خاصی به هدیه ای که دیگران برای آن ها انتخاب کنند ندارند، بنابراین اگر هدیه شما را با چیز دیگری عوض می کنند آن را شخصی نگیرید.

منطق دانان (INTP)

 • “ماجراجویی و یادگیری” را کنار هم قرار دهید. یک کلاس، سخنرانی، مستند یا حتی یک تور کارخانه می تواند حس کنجکاوی منطق دانان را برانگیزد. علاوه بر این، آن ها ممکن است از بیرون رفتن و تقریباً بیشتر از آنچه انتظار دارید لذت ببرند.
 • با آن ها “بهترین” از یک چیز ساده را امتحان کنید. شکلات، چای، قهوه یا اسنک به عنوان هدیه بد نیست. ضروری نیست که هزینه زیادی داشته باشد، اما می تواند لذت زیادی را برای این شخصیت ها فراهم کند و مناسب باشد، به ویژه اگر فرصتی برای ذهن کنجکاو آن ها فراهم شود تا از نحوه ساخت آن مطلع شوند. چیز های ساده قطعاً مناسب اند.
 • فشار را بردارید. اگر دوست یا عزیز منطق دان شما از اهدای هدیه دلهره گرفته است، از او بپرسید که آیا به جای تبادل هدایا ترجیح می دهند برای قهوه یا یک وعده غذایی بیرون بروند یا نه.

فرماندهان (ENTJ)

 • آن ها را به رستوران مورد علاقه شان ببرید. آن ها از اوقات با کیفیت در کنار شما لذت خواهند برد و از اینکه شام یا ناهار انتخابی شما به ذائقه آن ها است قدردان خواهند بود.
 • یک چیز سفارشی و خاص هدیه دهید. یک هدیه سفارشی- به عنوان مثال، یک پرتره از صورتشان یا لیوان با نقل قول مورد علاقه آن ها (یا حتی چیزی که خودشان گفته اند!)- می تواند برای این شخصیت ها بسیار جذاب تر از چیزی عمومی باشد.
 • کیفیت را نسبت به کمیت انتخاب کنید. فرماندهان انتظار انبوه هدایا را ندارند- آن ها ترجیح می دهند یک چیز خوب دریافت کنند. به عبارت دیگر، یک شیشه کوچک عطر با کیفیت احتمالاً بیش از یک شیشه بزرگ ادکلن ارزان قیمت مورد توجه آن ها قرار می گیرد.

مجادله گران (ENTP)

 • یک تجربه جدید ایجاد کنید. آن ها را به جایی ببرید که هرگز نبوده اند یا اگر تا به حال تجربه سفر رفتن با آن ها را نداشته اید، برنامه یک سفر بچینید. تجربه های جدید می تواند رستورانی باشد که غذا را به طرز خاصی سرو می کند و یا یک مرکز سرگرمی جدید، مثل شهربازی یا گیم سنتر هایی که دارای آخرین تکنولوژی های گیمینگ باشند.
 • هدیه هر چه خاص تر باشد برای این شخصیت مناسب تر است. به سراغ موارد خاصی بروید که مورد پسند هر کسی نباشد. بیشتر مجادله گران ترجیح می دهند چیزی شبیه تند ترین سس تند دنیا را دریافت کنند تا گیره کراوات یا شمع معطر!
 • کی از پول بدش میاد؟ اگر نمی توانید به نتیجه برسید، پول نقد یا کارت هدیه هم برای این شخصیت بسیار مناسب است. بسیاری از مجادله گران می گویند که بیشتر از آنچه باید “هزینه می کنند” و هدایای نقدی آن ها را قادر می سازد بدون عذاب وجدان ولخرجی کنند.

هدیه مناسب برای شخصیت های گروه دیپلمات ها

بهترین هدیه برای شخصت های گروه دیپلمات ها

حامی (INFJ)

 • کتاب مورد علاقه اش را بگیرید. حامی ها بیشتر از هر شخصیت دیگری خود را به عنوان “کتاب خوان” توصیف می کنند. چه چیزی مناسب تر از هدیه دادن کتاب مورد علاقه آن هاست؟ اگر آن ها عاشق هری پاتر هستند، شما می توانید خانه خود (یا خانه آن ها) را با تزئینات هاگوارتز درست کنید و از گوی و ماکت کیک تولد هاگرید استفاده کنید.
 • به دنبال هدیه ای کم ضرر، قابل بازیافت یا استفاده مجدد باشید. حامی ها به احتمال زیاد نوعی گزارش می دهند که درباره مسائل زیست محیطی و بازیافت با اشتیاق روبرو هستند. در نتیجه، آن ها از کاهش بار اکولوژیکی هدیه ای که مستقیماً از خط مونتاژ نیامده است قدردانی می کنند.
 • حتماً یک کارت در جعبه هدیه قرار دهید. حتی اگر مطمئن نیستید که چه چیزی بگویید، وقتی برای اختصاص دادن وقت خود برای ابراز تشکر از آن ها روی یک کارت وقت بگذارید، این می تواند برای آن ها بسیار مهم و ارزشمند باشد.

میانجی ها (INFP)

 • استرسشان را کاهش دهید. میانجی ها یکی از شخصیت هایی هستند که می گویند به سختی استرسشان را کنترل می کنند. با آن ها یک تجربه آرامش بخش را برنامه ریزی کنید- این تجربه می تواند این یک پیک نیک در پارک باشد، یک گردش در شب، یا ماساژ در آبگرم یا حتی قراری در کافی شاپ مورد علاقه شان. آرامش مناسب ترین هدیه برای آن هاست.
 • روی خلاقیت آن ها تمرکز کنید. بسیاری از میانجی ها جاه طلبی خلاقانه دارند، اما افسوس واقعیت های زندگی روزمره می تواند مانع آن شود. پرداخت هزینه یک کلاس هنری، کارگاه نوشتن یا درس خصوصی موسیقی می تواند به آن ها کمک کند تا حس بهتری داشته باشند و عزت نفس آن ها را بالا ببرد.
 • یک نوع خدمات ارائه دهید. از میان همه تیپ های شخصیتی، میانجی گران بیش تر از همه از کمک استقبال می کند. برای غذا های خانگی، نگهداری از کودکان یا حتی در نظم دادن به کمد بن کارت یک مرکز خدماتی تهیه کنید. این فعالیت ها ممکن است کسل کننده یا عمل گرایانه (یا حتی بی ادبانه) به نظر برسند، اما می توانند برای یک شخصیت میانجی متمرکز هدیه ای مناسب باشد.

قهرمانان (ENFJ)

 • شخصیت های قهرمان به احتمال زیاد می گویند که فعالیت بدنی اعتماد به نفس آن ها را افزایش می دهد و به آن ها کمک می کند تا استرس را از بین ببرند. اگر توانایی دارید، پیاده روی سخت بسیار مناسب است (با تنقلات و آب فراوان!)، یا یک جلسه خصوصی با مربی یا معلم یوگا. به قهرمان ها ورزش را هدیه دهید!
 • از علایق دمدمی مزاجی آن ها حمایت کنید. این شخصیت ها ممکن است جدی و بلند فکر به نظر برسند، اما جنبه دمدمی مزاجی نیز دارند. شخصیت های قهرمان به احتمال زیاد گیاهان آپارتمانی را دوست دارند، بنابراین یک گیاه آپارتمانی در گلدان های زیبا می تواند یک هدیه غیرمنتظره و سرگرم کننده باشد. آواز، رقص و تئاتر از دیگر موارد مورد علاقه شخصیت قهرمان است که به این معنی که یک شب کارائوکه، یک درس رقص یا یک دفتر خوب می تواند هدیه هایی مناسب باشد.
 • به طبیعت فکر کنید. شخصیت های قهرمان عاشق گذراندن اوقات در طبیعت هستند، بنابراین در صورت تردید، آن ها را با تجربیات یا هدایایی که باعث تداعی جهان طبیعی می شود- چه تراریوم، چه عکس قاب از یک آبشار در نزدیکی یا گردش در یک پارک زیبا.

پیکارگران (ENFP)

 • با هم یک پروژه انجام دهید. در میان همه شخصیت ها، پیکارگران به احتمال زیاد می گویند خلاق بودن بخش عمده ای از آن هاست. مقداری لوازم تهیه کنید و به آن ها کمک کنید تا در اتاق خواب خود نقاشی دیواری درست کنند، از لباس درست کنند یا حتی یک فیلم کوتاه تهیه کنند. پیکارگران بیشتر از هر تایپ دیگری از سوپرایز لذت می برند، بنابراین از انتخاب یک پروژه بدون مشورت با آن ها نترسید.
 • ساده بگیرید. هدیه ای را در نظر بگیرید که به زندگی روزمره پیکارگران کمک می کند تا کمی راحت تر شود. به عنوان مثال، اگر باتری گوشی آن ها همیشه زود خالی می شود، یک پاور بانک برای آن ها مناسب است یا اگر در مرتب نگه داشتن خانه خود مشکل دارند برای آن ها یک خدمتکار پاره وقت استخدام کنید. اگرچه ممکن است این هدایا هیجان انگیز به نظر نرسد، اما از نظر روشی که شخصیت های پیکارگر از آن قدردانی می کنند، قابل تأمل و مفید هستند.
 • کمک مالی به خیریه کنید. اگر واقعاً هیچ ایده ای ندارید، هر پولی را که برای یک هدیه خرج کرده اید بردارید و آن را به خیریه ای که آن ها دوست دارند اهدا کنید. پیکارگران از جمله تیپ های شخصیتی هستند که بیشتر به خیرخواهی علاقه مند هستند.

هدیه مناسب برای شخصیت های گروه نگهبانان

بهترین هدیه برای شخصت های گروه نگهبانان

تدارکچی (ISTJ)

 • یک هدیه نوستالژیک بدهید. تجربیاتی که روز های خوشی را از دوران جوانی یا کودکی به آن ها یادآوری می کند، می تواند آن ها را خوشحال کند. اگر آن ها را خوب می شناسید، فکر کنید که یک وعده غذایی مورد علاقه آن ها را در دوران کودکی تهیه کنید یا آن ها را به مکانی ببرید که از کودکی از دیدن آن لذت می بردند.
 • یک مفید و کاربردی هدیه دهید. باور کنید یا نه، بسیاری از تدارکچی ها ترجیح می دهند پیراهنی ساده و با کیفیت هدیه بگیرند تا بلیط های کنسرت یک خواننده محبوب. از دادن چیزی که به نظر شما غیر جذاب و زیادی معمولی می رسد، ابایی نداشته باشید، به خصوص اگر کاربردی باشد. هدیه های مصرفی، از جمله غذا و نوشیدنی، برای بسیاری از شخصیت های تدارکچی مناسب است.
 • چیز های استرس زا ممنوع. به عنوان مثال سفرهای لحظه ای به احتمال زیاد این شخصیت ها را تحت و استرس زیادی قرار می دهد و آن ها را خوشحال نمی کند. در واقع حتی ممکن است همه چیز را کنسل کنند و به خانه بروند.

مدافع (ISFJ)

 • یک قرار لذت بخش را برنامه ریزی کنید. مدافعان می توانند تصمیم گیرنده اصلی باشند. در واقع، آن ها بیش از هر شخصیت دیگری از قرار های مناسبتی لذت می برند. كیفیت برای آن ها مهم است، بنابراین برنامه ریزی یک قرار آرام را با یک وعده غذایی خانگی می تواند مناسب باشد. در غیر این صورت، اگر فکر می کنید که آن ها از ماساژ لذت می برند، رزرو یک جلسه ماساژ که ماساژور را به منزل شما می فرستند می تواند هدیه ای مناسب باشد.
 • سر کیسه را شل کنید، مدافعان باهوش ترین شخصیت توی تشخیص قیمت ها هستند. البته تصور نکنید که هدایای گران قیمت بیش از یک چیز ساده آن ها را تحت تأثیر قرار می دهد ولی اگر خیلی کم هزینه کنید ممکن است خوش آیند نباشد. در عوض، هدایایی را در نظر بگیرید که به آن ها کمک کند تا فضای آرام و دلنشینی را در خانه ایجاد کنند- خواه یک پتوی نرم باشد یا یک جعبه چای مرغوب. این شخصیت همچنین با قدردانی از وقت و تلاش در ساخت چیز ها، از هدایای دست ساز لذت می برند.
 • هدیه را به زیبایی بپیچید، جزئیات مهم هستند. اگر هدیه جسمی به آن ها هدیه می دهید، چند دقیقه وقت بگذارید تا آن را مرتب بپیچید. اگر از کاغذ کادویی با تم مورد علاقه شان استفاده می کنید و یک پاپیون یا روبان هماهنگ اضافه می کنید، امتیازات پاداش می گیرید.

مجریان (ESTJ)

 • رقابت هر چه بیش تر باشد، بیشتر خوش می گذرد! مجریان عاشق فعالیت هایی با برتری رقابتی هستند. آن ها را به تفریحی ببرید که بتوانند این وجهه از شخصیتشان را بیدار کنند. وقت گذراندن در یک زمین گلف، یک اتاق فرار یا یک پیست اتومبیل رانی می تواند هدیه ای مناسب برای این شخصیت باشد.
 • آن ها را به روز نگه دارید. مجریان بیش از هر شخصیت دیگری اخبار را دنبال می کنند. اشتراک مجله، روزنامه یا وب سایت خبری مورد علاقه آن ها می تواند مناسب باشد.
 • کیفیت مهم است. مجریان از چیز های ریزتر زندگی قدردانی می کنند. به هیچ وجه لازم نیست هزینه های زیادی را برای هدیه آن ها خرج کنید، اما در صورت امکان، اولویت آن ها برای کیفیت نسبت به کمیت را در خاطر داشته باشید. به عبارت دیگر، یک وعده غذا در یک رستوران لوکس ممکن است آن ها را بیش از یک لباس معمولی خوش حال کند.

سفیر ها (ESFJ)

 • خاطرات را زنده کنید یا خاطره بسازید. سفیر ها عاشق بازگشت به اوقات خوش هستند. در تحقیقات ما، آن ها در بین همه شخصیت های MBTI بیشتر از همه از دیدن عکس های قدیمی لذت می برند. گروهی از دوستان یا خانواده را جمع کنید و با یک عکاس برای عکاسی هماهنگ کنید. بهترین عکس ها را به عنوان هدیه برای شخصیت سفیر قاب کنید.
 • به آن ها کمک کنید تا میزبان بهتری باشند. سفیر ها عاشق برگزاری مهمانی هستند و این شخصیت ها با هدیه های مخصوص برگزاری مهمانی از قبیل غذا های عالی، ظروف غذاخوری، شمع، سیخ کباب یا ریسه های LED خوشحال می شوند. در واقع این می توند گزینه ای مناسب و کاربردی باشد.
 • یک چیز کلاسیک هدیه دهید. هدیه دادن بهترین زمان برای قرار گرفتن سفیر ها در معرض چیزهای کاملاً جدید نیست. اگر شک دارید، به جای ترند ها، از سبک های بی انتها و هدایای کلاسیک- شاید لوازم التحریر، جواهرات یا ظرف و ظروف کلاسیک استفاده کنید. اگر گیرنده را به خوبی می شناسید، هدایایی را که کاملاً با علایق آن ها مطابقت دارد، تهیه کنید.

هدیه مناسب برای شخصیت های گروه کاوشگران

هدیه مناسب برای شخصیت های گروه کاوشگران

چیره دستان (ISTP)

 • انفرادی بودن اشکالی ندارد. به عنوان درون گرا، این شخصیت از تنهایی نمی ترسند. در حقیقت، بیش از نیمی از چیره دستان ترجیح می دهند به تنهایی به مکان های ناآشنا بروند. اگر هدیه شما یک تجربه است به عنوان مثال یک بلیط برای دیدن کمدین مورد علاقه شان- بسیار خوب است که بپرسید آیا ترجیح می دهند خودشان بروند یا با شما.
 • به وسواس های آن ها پایبند باشید. بیشتر شخصیت های چیره دست فعالیت ها، سرگرمی ها یا کارهای خاصی دارند که اشتیاق آن ها را برمی انگیزد. به عنوان هدیه ابزار، آموزش یا مدارک های هدیه می تواند مناسب باشد زیرا به آن ها کمک می کند تا در فعالیت های مورد علاقه خود پیشرفت کنند.
 • ساده بگیرید. از دادن یک هدیه کوچک و نمادین به جای بزرگ بودن، نترسید. چیره دستان ها کاملاً منطقی هستند و از یک هدیه ساده آزرده نخواهند شد. در همین راستا، آن ها کاملاً با دریافت پول نقد یا کارت هدیه موافق اند.

ماجراجویان (ISFP)

 • کار های ماجراجویانه هدیه مناسبی است. ماجراجویان بیش از هر شخصیت دیگری از مناظر روستایی لذت می برند. اگر دوست دارید تجربه ای را به عنوان هدیه به آن ها دهید، فعالیت هایی مانند اسب سواری، اسکی یا نقاشی از مناظر طبیعی یا تور های یک روزه به مکان های دنج همراه با طبیعت گردی می تواند کاملا مناسب باشد.
 • به دنبال لوازم راحتی و کاربردی بروید. برای شخصیت های ماجراجو چیز های دنج و راحت بسیار جذاب است. هدایایی را در نظر بگیرید که به این شخصیت کمک می کند تا از زندگی خود لذت ببرند، مانند پتو های دنج، ژاکت های نرم، شمع، روغن های معطر، دمپایی، عود، کالا های مصرفی یا هنری.
 • با عشق تقدیم شود. ماجراجویان بیش از خود هدیه به معنایی که در آن هدیه است اهمیت می دهند. همانطور که هدیه خود را به آن ها می دهید، چند کلمه در مورد میزان قدردانی از آن ها بگویید یا در کارتی بنویسید. این شخصیت ها تحت تأثیر قرار می گیرند.

کارآفرینان (ESTP)

 • آن ها را به بازی هایی که توپ دارند ببرید. کارآفرینان از آن شخصیت هایی هستند که به احتمال زیاد عاشق ورزش هستند. آن ها را به یک رویداد ورزشی ببرید- چه این یک ورزش محبوب مانند فوتبال یا چیز غیر معمول تر، مانند تنیس روی میز یا بسکتبال.
 • به دنبال هیجان باشید. فعالیت هایی با آدرنالین بالا دقیقاً مناسب شخصیت کارآفرین است. سنگ نوردی، موج سواری، کلاس های تیروکمان، اسکی در کوهستان و اسنوبورد تنها برخی از فعالیت هایی است که ممکن است از تجربه آن ها لذت ببرند. یا اگر آن ها قبلاً یکی از این فعالیت ها را دوست داشته باشند، ممکن است از هدیه گرفتن وسایل مرتبط با آن قدردانی کنند.
 • به اکتشاف فکر کنید. بالاخره کارآفرینان کاوشگر هستند. در یک شهر ناآشنا آن ها را به به شام ببرید، یک برنامه سفر یک روزه بریزید.

سرگرم کنندگان (ESFP)

 • آن را شاد نگه دارید. شخصیت سرگرم کننده را به یک گردش در شهر ببرید. کارائوکه و رقص از جمله روش های مورد علاقه این شخصیت برای گذراندن یک شب است. شرط خوب دیگر این است که به آن ها بلیط اجرایی بدهید که فکر می کنید از آن لذت می برند.
 • ترند را حفظ کنید. اگر هدیه ای جعبه ای می دهید، به دنبال موارد دیگری نباشید- چه لیوانی دست ساز با طراحی غیرمعمول، چه یک قطعه جواهر بی نظیر و خاص یا رنگ جدید رژ لب. در صورت تردید، به دنبال چیزی وحشی و خاص باشید.
 • خوش بگذرانید. شخصیت های سرگرم کننده با سخاوت و روحیه بالا به ما یادآوری می کنند که مبادله هدیه نباید خیلی خرج بردارد. سعی کنید جنبه دلپذیر انتخاب هدیه را پیدا کنید و کمبود جزئیات را جدی نگیرید. تقریباً برای آن ها هر چیزی می تواند مناسب باشد، حتی خوراکی مورد علاقه شان.

سخن آخر

حال باید با هدایای مورد پسند و مناسب تر انواع تایپ های شخصیت mbti آشنا شده باشید. به یاد داشته باشید که همیشه بهترین انتخاب، ساده ترین انتخاب است، فقط کافیست هدیه تان نه آنقدر ساده باشد که تلاشتان به چشم نیاید، و نه آنقدر پر زرق و برق باشد که قبول کردن آن سخت شود. اگر قصد خرید هدیه برای تایپ هایی مانند ESFP – ISFP – ESFJ- ISTJ – ESTJ – INFJ – INFP و یا حتی INTJ (مخصوصاً خانم ها) را دارید به شما توصیه می کنیم نگاهی به فروشگاه زیپلین بیندازید. شما می توانید هدیه ای ساده، با کیفیت و کاربردی از این فروشگاه اینترنتی تهیه کنید.

CTA ziplin

بهترین پک های هدیه را از زیپلین بخرید!

با تخفیف های اثتثنائی پک های هدیه محصولات تخصصی مراقبت از پوست و موی زیپلین، سلامتی را به عزیزانتان هدیه دهید!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا