خانوادهکودک و والدین
موضوعات داغ

نیاز های فرزند شما در زندگی از سن نوزادی تا سن نوجوانی

یک فرزند از بدو تولد نیازهای خود را جستجو کرده و در هر سنی با توجه به رشد عقلی و فکری سن خود را جستجو می کند و به دنبال رفع این نیاز ها است و اگر نیاز های فرزند در سنین مختلف رفع نشود و تربیت فرزند به درستی شکل نگیرد فرزند شما در بزرگسالی دچار مشکل خواهد شد و مدام نیازهای سنین قبل خود را جستجو می کند.

به همین دلیل افرادی روش آموزش تربیت صحیح متناسب با هر جامعه را به خانواده ها آموزش می دهند که مشاور خانواده نام دارند، آن ها به تمام خانواده ها آموزش صحیح تربیت فرزندان را آموزش می دهند که در هر سنی فرزندان شما چه نوع نیاز هایی را جستجو می کنند و من هم در این مقاله به بررسی همین نیاز ها پرداخته ام پس تا انتهای مقاله با من همراه باشید.

تربیت نوزادان و جستجو نیاز ها در دوران نوزادی

نیاز های فرزند شما در سن نوزادی

یک نوزاد تازه متولد شده نیاز خاصی جز محبت و نوازش مادرانه و پدرانه احساس نمی کند و نیازی به تربیت خاصی نداشته زیرا در این سن توانایی صحبت و برقراری ارتباط چندانی را ندارد.

مگر اینکه گاهی اوقات لبخند شیرینی به اتفاقات اطراف بزند، اما نوزاد همینطور که قد می کشد و نیاز های خود را جستجو می کند، نیاز دارد که مورد توجه قرار گیرد و سعی می کند با شیرین زبانی و تحرکات جالب نظر اطرافیان خود را جلب کند و توقع دارد که اطرافیان به رفتار های او واکنش نشان دهند.

چگونگی رفتار و تربیت فرزندان در سن کودکی

نیاز های فرزند در سن کودکی

همینطور که نوزاد بزرگ تر می شود کم کم به سن کودکی وارد شده و نیاز های مخصوص به همین سن را جستجو می کند. در این سن نوع رفتاری که خانواده ها با کودک دارند و نوع بازی هایی که کودک در این سن با دوستان خود انجام می دهد می تواند نقش عظیمی از شکل گیری شخصیت فرد را به عهده بگیرد و توصیه روانشناسان این است که در این سن مطابق با رفتاری که کودکتان دوست دارد انجام دهید.

جستجوی نیاز های فرزند در دوران نوجوانی، مهم ترین دوران زندگی

نیاز های فرزند در سن نو جوانی

باید اشاره کنم که فرزند شما بعد ازگذراندن دوران کودکی خود وارد مهم ترین دوران زندگی خود می شود و نیازهای مخصوص خود، مربوط به دوران نو جوانی را جستجو می کند. می توان گفت نیاز های فرزند شما در این سن به جدی ترین حد خود می رسد و تمایل دارد که همه او را درک کنند و به دنیا از دید او نگاه کنند.

حس استقلال طلبی فرزند شما در این سن به اوج خود می رسد و دوست دارد مسئولیتی را به او واگذار کنید تا بتواند آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

نگران این موضوع نباشید که فرزندتان به این روند عادت می کند و تا انتهای زندگی خود به همین صورت عمل خواهد کرد، چون این یک نیاز مخصوص دوران نوجوانی است و پس از گذر از این دوران وارد دوران جوانی خواهد شد.

برای بار مجدد دید او نسبت به دنیا عوض می شود و اشتباهات گذشته خود را جبران می کند، این را بدانید که اهداف و آینده فرزند شما در این سن در ذهن او شکل می گیرد. پس سعی کنید اگر تمایل دارید فرزندتان آینده ای فوق العاده داشته باشد به تمام نیاز های او در این سن پاسخ دهید و او را در زمینه برآورده کردن نیاز های خود حمایت کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا