سیاسی

نظر شورای نگهبان درباره اصلاح قانون انتخابات هنوز اعلام نشده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

علی حدادی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: ما منتظر نظر شورای نگهبان هستیم.

وی یادآور شد: شورای نگهبان طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد اما از سوی هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی به این طرح گرفته شد و ما منتظریم تا ببینیم شورای نگهبان در نهایت چه نظری در این زمینه می‌دهد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته ۱۷۱ نفر از نمایندگان طی نامه‌ای خطاب به آیت الله جنتی درخواست کردند که با توجه به اینکه بیش از دو سوم اعضای شورای نگهبان به لحاظ کارشناسی نظر هیئت عالی نظارت مجمع را مغایر نظرات اعلامی شورای نگهبان شناختند، قانون مصوب مجلس که به تایید آن شورا رسیده را جهت ابلاغ به مجلس شورای اسلامی ارجاع کنند.

حدادی در واکنش به اظهارات برخی افراد مبنی بر اینکه قانون جدید مصوب مجلس برای انتخابات ریاست جمهوری به این دوره نمی‌رسد، گفت: هنوز نظر قطعی به ما اعلام نشده است و نمی‌توان از الان گفت که قطعاً انتخابات بر اساس این قانون انجام نمی‌شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که شورای نگهبان تا قبل از آغاز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را ابلاغ کند، این قانون به انتخابات خرداد ماه می‌رسد و چون فرصت محدود است، مجلس پیگیری‌های خود را انجام می‌دهد تا شورای نگهبان هر چه سریع‌تر نظر خود را در این باره اعلام کند.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا