سیاسی

نشان فداکاری به شهید «مصطفی صفرزاده مقدم» تعلق گرفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، برابر تصویب «شورای عالی نشان ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید ارتش ، «مصطفی صفرزاده مقدم» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری به ارتش است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید مصطفی صفرزاده مقدم، در سال ۱۳۳۳ در محله چهار مردان شهر قم در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. شهید ۴ ساله بودند که خانواده ایشان به تهران مهاجرت کردند و در خیابان شوش سکنی گزیدند. دوران تحصیل ابتدایی را در دبستان هوشنگ بهمن یار و دوران دبیرستان را در دبیرستان ابوریحان بیرونی سپری نمود. پس از پایان سه سال اول دبیرستان، در سال ۱۳۴۹ وارد دبیرستان نظام و سپس در سال ۱۳۵۳ وارد دانشکده افسری شد. پس از فارغ‌التحصیلی جهت طی دوره مقدماتی زرهی به شیراز منتقل گردید. پس از طی دوره مقدماتی، در پادگان گارد ۲ و به‌عنوان فرمانده گروهان دوم گردان ۲۴۳ مشغول خدمت شد.

در بحبوحه انقلاب در سال ۱۳۵۷، به دلیل تمرد از دستور جهت اعزام تانک به میدان ژاله، مدتی بازداشت شد. با پیروزی انقلاب اسلامی و شروع حوادث کردستان چندین ماه داوطلبانه به آنجا اعزام شد.

با شروع نشانه‌های جنگ تحمیلی، یگان ایشان اولین یگانی بود که در تاریخ ۲۶ شهریورماه از تهران عازم جنوب شد و در فکه مستقر گردید. از همان لحظه ورود، درگیری میان ایشان و دشمن که تا فکه پیشروی کرده بود، آغاز شد. شهید صفر زاده مقدم به همراه یگانش تا پای جان ایستادگی نمود و در همین منطقه در تاریخ ۱۳۵۹/۰۷/۰۱ به فیض شهادت نائل آمد.

 

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا