اخبار اقتصادی

نبود صنایع تبدیلی در قطب تولید عسل کشور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی تولید عسل در مناطق مختلف استان اردبیل در گرمای تابستان کام مصرف‌کنندگان را شیرین کرده که نبود صنایع تبدیلی همچنین کمیاب شدن دارو برای زنبورها و گرانی سایر لوازم و مایحتاج ضروری به ویژه تأمین شکر، تولیدکنندگان این بخش را با مشکلاتی جدی روبه‌رو کرده و نارضایتی‌های آنها را افزایش داده است.

در شهرستان گرمی نیز تولید عسل در گرم‌ترین روزهای تابستان آغاز شده و به گفته فرماندار شهرستان گرمی بیش از ۱۴۰ تن عسل ناب از کلنی‌های شهرستان گرمی برداشت می‌شود.

علی بهشتی اظهار کرد: در این شهرستان بیش از دو هزار نفر به شغل زنبورداری مشغول هستند که در مناطق مختلف این شهرستان به ویژه مراتع هفت هزار و ۵۰۰ کلنی برپا شده و ۲۴۰ بهره‌بردار مشغول تولید عسل و فرآورده‌های آن هستند.

وی تصریح کرد: در این شهرستان به دلیل وجود ۱۲۰ هزار هکتار مرتع و تولید گیاهان متنوع دارویی و شفابخش، تولید عسل و عملیات زنبورداری با قوت و قدرت ادامه دارد به طوری که در مناطق مختلف این شهرستان که به کانون تولید عسل تبدیل شده، به عینه می‌توان کلنی‌ها و تجهیزات زنبورداری را به عینه مشاهده کرد.

فرماندار شهرستان گرمی افزود: هر چند تولیدکنندگان در این مسیر با مشکلات و دغدغه‌هایی روبه‌رو هستند اما با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و دیگر ارگان‌ها حمایت از تولیدکنندگان عسل ادامه دارد تا در زنبورستان‌های شهرستان گرمی تلاش برای فرآوری محصولات به انجام برسد.

بهشتی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با حمایت بنیاد علوی و همچنین سازمان جهاد کشاورزی ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات در یک سال گذشته در اختیار زنبورداران در این منطقه قرار گرفته و امسال نیز این حمایت‌ها ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در کنار تولید و عرضه عسل به بازارهای داخلی سعی بر این بوده تا صادرات این محصول نیز با قوت و قدرت ادامه پیدا کند تا در این شهرستان زمینه برای اشتغال بیشتر در این بخش فراهم آید.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا