اخبار اقتصادی

نامه ۴۴ دادستان کل آمریکا برای توقف اینستاگرام کودکان

[ad_1]

چهل و چهار دادستان کل ایالتی آمریکا از مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک خواستند از طرح ساخت نسخه ویژه اینستاگرام برای کودکان دست بکشد.

به گزارش ایسنا، گروهی از دادستانهای کل ایالتی آمریکا در نامه ای به فیس بوک اعلام کردند استفاده از شبکه اجتماعی می تواند به سلامت روانی کودکانی که قادر به پشت سر گذاشتن چالشهای داشتن یک حساب شبکه اجتماعی نیستند آسیب وارد کند. فیس بوک از نظر تاریخی در حمایت از سلامت روانی کودکان در پلتفرمهایش موفق نبوده است.

فیس بوک در بیانیه ای اعلام کرد ایمنی و حریم خصوصی را در اولویت قرار خواهد داد و در ساخت این سرویس، با رگولاتورها و کارشناسان همکاری می کند. این شرکت متعهد شده است در نسخه ویژه کودکان اپلیکیشن اینستاگرام تبلیغاتی نمایش ندهد.

این نامه به مخالفت عمومی با برنامه فیس بوک برای ساخت اینستاگرام ویژه کودکان پایین ۱۳ سال اضافه می شود. قانونگذاران آمریکایی در جلسه کنگره که در مارس برگزار شده بود، از زاکربرگ درباره این پروژه سوال کرده و وی را برای تضمین این که شرکتش اقدامات بیشتری برای حمایت از کودکان انجام می دهد، تحت فشار قرار داده بودند. فعالان سلامت روانی و حریم خصوصی کودکان اعلام کرده اند که اپلیکیشن جدید ممکن است عامل افسردگی، تنهایی و اضطراب در کودکان خردسال شود.

فیس بوک هنوز در مراحل اولیه ساخت این اپلیکیشن است. مدیران فیس بوک اعلام کرده اند این شرکت قصد دارد عمده قابلیتهایی که اکنون در اینستاگرام وجود دارد را برای کاربران خردسال خود فراهم کند؛ البته این دسترسی با کنترل و امکان مشاهده توسط والدین فراهم می شود. فیس بوک می گوید کودکان پایین ۱۳ سال اکنون از اینستاگرام استفاده می کنند و به جای این که درباره سنشان دروغ بگویند، می توانند از این اپلیکیشن ویژه استفاده کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیس بوک هنوز به زمان عرضه این برنامه یا نهایی کردن امکانات آن اشاره نکرده است. پیش از این فیس بوک مسنجر کیدز را عرضه کرده بود که به والدین امکان می دهد ارتباطات فرزندانشان را کنترل کرده و برای آنها محدودیت زمانی تعیین کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا