تغذیه

با 7 میوه عجیب و غریب در سطح جهان آشنا شوید

افرادی هستند که فکر می کنند تمام میوه های موجود در سطح جهان، میوه هایی هستند که آن ها را در مغازه های میوه فروشی مشاهده می کنند و فکر می کنند میوه دیگری در جهان بجز میوه های موجود در میوه فروشی ها وجود ندارد. اما حقیقت غیر از این بوده و میوه های عجیب و غریب بسیار زیاد دیگری در سطح جهان وجود دارد که ما نه اسمی از آن ها شنیده ایم نه آن ها را نوش جان کرده ایم.

اگر علاقه مند به شناخت میوه های عجیب و خوردنی در سطح جهان هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با این میوه ها آشنا کنیم.

انواع میوه های عجیب و غریب که هیچ اطلاعی در مورد آن ها ندارید

1) سیتروس مدیکا وار. سارکداکتیلیس Citrus medica| varsarcodactylis

میوه سیتروس مدیکا وار. سارکداکتیلیس
سیتروس مدیکا وار. سارکداکتیلیس

میوه سیتروس مدیکا وار. سارکداکتیلیس که اسم بسیار خاصی دارد می تواند به عنوان یک میوه عجیب و غریب شناخته شود و تحقیقات نشان می دهند که این میوه از هند به چین آمده است و فقط این دو کشور موجود در جهان از این میوه استفاده می کنند. این میوه عجیب و غریب چند شاخه دارد که با اسمی ساده تر به نام بالنگ انگشت دار هم شناخته می شود.

بالنگ انگشت دار را می توان به عنوان یک میوه دارویی به حساب آورد. همچنین می توان این میوه را به عنوان طعم دهنده در غذا بکار برد.

2) کوکاملون | Cucamelon

این میوه به شکل هندوانه بوده و اندازه آن ها به اندازه دانه انگور می باشد
کوکاملون

هندوانه مینیاتوری، هندوانه کوچک، هندوانه مکزیکی و… القابی هستند که به این میوه داده می شود، میوه کوکاملون به قدری شبیه به هندوانه است که اول اسم تمام اسامی این میوه با هندوانه شروع می شود.

اندازه این میوه هندوانه ای شکل به اندازه یک دانه انگور است و مزه ای شبیه به خیار دارد. تعدادی از مردم جهان به این میوه لقب میوه بند انگشتی ها و آدم کوچولو ها را داده اند.

در مکزیک و کشور های آمریکای مر کزی به این میوه لقب سندیا راتون را می دهند، این درست است که می گوییم این میوه مزه خیار می دهد اما کمی ترش مزه به نظر می رسد و مزه ای شور و مانند آبلیمو دارد.

3) کاولرپا لنتیلیفرا | Caulerpa lentillifera

 کاولرپا لنتیلیفر(خاویار گیاهی) یا انگور دریایی شباهت زیادی به خاویار گیاهی و دریایی دارد.
کاولرپا لنتیلیفرا

کاولرپا لنتیلیفر(خاویار گیاهی) یا انگور دریایی شباهت زیادی به خاویار گیاهی و دریایی دارد. شاید در ابتدا که این میوه را می خرید ظاهر دلچسب و طعم خوشمزه آن را احساس نکنید. اما به محض خوردن و چشیدن مزه آن به خوردن آن عادت می کنید و دیگر نمی توانید از خوردن آن هنگام صرف میوه دست بکشید.

میوه کاولرپا لنتیلیفر برای افرادی که گیاه خوار هستند بسیار مفید بوده و می توان آن را جایگزین مناسبی برای خوردن خاویار دریایی قرار داد.

البته گویا دیگر قرار نیست که این میوه عجیب و یا حتی ناشناخته باقی بماند زیرا با توجه به اطلاعات و دانش کسب شده درباره ی این میوه و خواص فوق العاده ی آن، بسیاری از شرکت های بزرگ صنعت غذایی جهان این میوه را وارد محصولات خود کرده اند.

این میوه که شبیه به خاویار دریایی است، کالری بسیار پایینی دارند و مملو از مواد مغذی، ویتامین A، ویتامین C، مواد مغذی و خاصیت های درمانی بسیارزیادی است.

19 میوه برتری که تاثیر شگفت انگیزی بر سلامت پوست و درخشانی آن دارد!

4) کارلا | Karela

برگ هایی با سطح برجسته و خوش رنگ را کارلا می نامند.
کارلا

برگ هایی با سطح برجسته و خوش رنگ را کارلا می نامند. که این میوه این چنین است و معمولا با شکر قهوه ای صرف می شود. با این که بعضی از این سبزی ها تلخ هستند اما در آشپزی مردم مناطقی همچون پاکستان و چین بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

5) جک فروت | Jackfruit

این میوه خوشمزه  اکثرا طعم زعفران را می دهد.
جک فروت

این میوه خوشمزه اکثرا طعم زعفران را می دهد. میوه جک فروت اندازه ای بزرگ تر از هندوانه را دارد و دارای شیار های برجسته است.

6) لیچی | Lychee

این میوه شکلی همانند توت فرنگی دارد و مزه سیب زمینی می دهد.
لیچی

این میوه شکلی همانند توت فرنگی دارد و مزه سیب زمینی می دهد. بهترین نوع این میوه در چین یافت می شود و در اوخر بهار می توان از بهترین نوع این میوه خریداری کرد.

7) مانیوک | Manioc

مانیوک
مانیوک

این میوه که شبیه تکه ی نازکی از درخت است، یکی از مهم ترین مواد آشپزی در جزایر کارائیب است! این گیاه را خشک و سپس تبدیل به آرد می کنند.

معمولا از آن برای پخت و پز کنار گوشت گاو و یا کار دیگر سبزیجات استفاده می کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا