دیدنی های جهانگردشگری

مکان های دیدنی یونان که ارزش رفتن دارند!

به دلیل انبوه خرابه های باستانی، دهکده های سفیدپوش شده، سواحل آفتابی، غذا های خوشمزه و فضای دوستانه معروفش، جای تعجب نیست که یونان در میان مقاصد برتر سفر در اروپا قرار دارد. اما دلیل این که گردشگری در وهله اول وجود دارد این است که مکان های دیدنی یونان بسیار زیبا است. اغلب اوقات، این زیبایی را در بسیاری از جزایر پراکنده مشاهده خواهید کرد که مانند جواهرات کوچک در دریا های اطراف شبه جزیره Grecian قرار گرفته اند. هرکدام سهم خود از مناظر خیره کننده، اماکن تاریخی و تفریحات فرهنگی را ارائه می دهند.

از جزایر یونی در غرب -از جمله کفالونیا و کورفو- تا دریای اژه و همچنین میکونوس، سانتورینی، کووس و رودس. سپس فرهنگ مینوی قبل از یونان کِرِت در جنوب وجود دارد. در سرزمین اصلی، مناظر شایسته خدایان در سراسر مکان وجود دارد. صومعه متئو، خرابه های دلفی و سپس معروف ترین پایتخت آتن و پارتنون نمادین آن. در اینجا نگاهی می اندازیم به بهترین مکان های دیدنی در یونان:

10. کیپ سونیون

معبد پوزیدون در کیپ سونیون نزدیک آتن ، یونان
معبد پوزیدون در کیپ سونیون نزدیک آتن ، یونان

کیپ سونیون که در جنوبی ترین گوشه شبه جزیره آتیکا واقع شده است، بیشتر به عنوان محل ویرانه های معبد یونان باستان پوزیدون، خدای دریا شناخته می شود. بقایای آن در قسمت بالای سر قرار گرفته و از سه طرف توسط دریا احاطه شده است. این یک گردش تفریحی روزمره برای گردشگران از آتن است، با غروب خورشید بر فراز دریای اژه، همانطور که از ویرانه ها مشاهده می شود.

با جاذبه های گردشگری کشور نروژ آشنا شویم!

9. تسالونیکی

تسالونیکی
تسالونیکی یکی دیگر از مکان های دیدنی یونان

تسالونیکی دومین شهر بزرگ یونان و پایتخت منطقه مقدونیه در یونان شمالی است. جشنواره های پر جنب و جوش، رویداد های اجتماعی و یک زندگی شبانه پر سر و صدا این شهر را به پایتخت فرهنگی یونان تبدیل کرده است.

سالونیک که از یک مرکز تاریخی و یک منطقه تجاری تشکیل شده است، جاذبه های جدید و قدیمی را از دیوار های بیزانس، برج سفید و حمام ترکی گرفته تا بازارهای رنگارنگ مواد غذایی، موزه ها و گالری های هنری ارائه می دهد. زندگی شبانه تسالونیکی بی نظیر است. از میخانه های کوچک گرفته تا کلوپ های شبانه و سایر اماکن تفریحی، تسالونیکی همه چیز را ارائه می دهد.

8. زاگوری

زاگوری
زاگوری از مکان های دیدنی یونان

زاگوری منطقه ای با زیبایی طبیعی عالی، دارای زمین شناسی چشمگیر و دو پارک ملی در شمال غربی یونان است. جنگل های انبوه و کوه های ناهموار توسط رودخانه های قدرتمند شکاف خورده و مملو از روستاهای سنتی است، خانه های بزرگ و سنگی که از اواخر قرن هجدهم قدمت دارند.

بهترین راه برای لذت بردن از منطقه، پیاده روی در مسیرهای متعددی است که روستاها را به هم متصل می کند. در دسترس ترین و با ارزش ترین هدف دیدنی، تنگه زیبای Víkos است.

7. هالکیدیکی

هالکیدیکی
هالکیدیکی از مکان های دیدنی یونان

هالکیدیکی یک شبه جزیره مثلثی در نزدیکی شهر تسالونیکی است که دارای سواحل عالی است. سه شبه جزیره جداگانه را می توان به شرح زیر خلاصه کرد: کاساندرا زندگی شبانه، سیتونیا سواحل و آتوس که راهبان را دارد.

در نزدیکی تسالونیکی، کاساندرا از ساختمان بیشتری برخوردار است، در حالی که سیتونیای ساکت و آرام دارای اردوگاه ها، محوطه های مخفی و آب های زلال است. هر دو مورد علاقه گردشگران یونانی و اروپای شرقی هستند. بیشتر شرقی ترین شبه جزیره متعلق به جامعه صومعه کوه آتوس است. با قایق قابل دسترسی است و فقط برای زائران مرد قابل دسترسی است.

6. پلوپونز

پلوپونز

پلوپونز (Peloponnese) که تقریباً شبیه یک برگ بزرگ است، به طور سنتی Morea نامیده می شود که به معنی برگ توت است. پلوپونز که در جنوبی ترین منطقه اروپا و یونان واقع شده است، شبه جزیره ای گسترده است که از طریق پل ریو-آنتیریو به سرزمین اصلی متصل می شود.

پلوپونس که با معابد کلاسیک یونان، قلعه های ونیزی، کلیساهای بیزانس و کاخ های میکینایی درگیر شده است، فرهنگ و رویدادهای باستانی مربوط به تاریخ گسترده خود را بازتاب می دهد. از جمله این ویرانه های باستانی، المپیا است که اولین بازی های المپیک به افتخار زئوس در آن برگزار شد.

5. دلفی

دلفی

بعد از آکروپولیس در آتن، دلفی محبوب ترین مکان باستان شناسی یونان است. دلفی که در حدود دو ساعت و نیم از آتن در دامنه کوه حیرت انگیز پارناسوس واقع شده است، یونانیان باستان آن را به عنوان مرکز زمین مورد احترام قرار دادند.

در دوران باستان، مردم به این مکان مقدس می آمدند تا از کشیش برای مشاوره در مورد طیف گسترده ای از موضوعات از کشاورزی گرفته تا روابط و سیاست استعلام بگیرند. از ویرانه ها و سازه های قابل توجه دلفی می توان به معبد آپولو، خزانه داری آتن، تئاتر و … اشاره کرد که روزگاری میزبان رویداد های بازی های باستانی پیتی بود.

4. متئورا

متئورا

کلمه یونانی meteora به معنای “معلق در هوا” است و این عبارت به درستی، صخره های دیدنی ای را توصیف می کند که بیش از 1200 فوت (366 متر) در هوا و مشرف به روستاهای کالامباکا و کاستراکی در شمال سرزمین اصلی یونان بالا می روند.

آنچه باعث الهام بخشیدن بیشتر این صخره ها می شود، صومعه های تاریخی واقع در امتداد قله ها هستند. صومعه های Meteora با قدمت قرن های 14 و 16 توسط راهبی ساخته شد که بدنبال انزوای معنوی و رهایی از آزار و اذیت مذهبی بود.

3. کرت

کرت

بزرگترین جزیره یونان، کرت یک سرزمین وسیع با تضاد های دلپذیر است که مناظر آن از خط ساحلی خیره کننده گرفته تا کوه های ناهموار و حومه کوهستانی پر از درختان زیتون است.

شهرهای متشنج فراتر از روستاهای ساکت و محوری که در اطراف کافی شاپ های فضای باز واقع شده اند، گسترش یافته است. کرت که در تاریخ فرو رفته است، هنوز آثار باستانی بسیاری از تمدن هایی را که در طول قرن ها در آن ساکن بودند، بر جای گذاشته.

2. آتن

آتن

آتن که بیش از 3000 سال است که در آن ساکن هستند، به عنوان مهد تمدن غرب و زادگاه دموکراسی شناخته می شود. این شهر ترکیبی گیج کننده از ویژگی های تاریخی و مدرن را ارائه می دهد. آتن به خاطر خرابه های باستانی و بناهای تاریخی مانند آکروپلیس معروف، پارتنون، آگورا باستان و تئاتر دیونیسوس مشهور است.

با این حال، آتن فقط خرابه های باستانی نیست. این شهر شلوغ همچنین مرکز مهم تجارت، فرهنگ و زندگی شبانه است.

1. جزایر یونان

جزایر یونان

جزایر زیبا و عجیب یونان هر ساله گردشگران را فریب می دهد و آن ها را به یکی از برترین مقاصد سفر در جهان تبدیل می کند. با انتخاب بیش از 2000 جزیره، ممکن است در ابتدا از تعداد و تنوع آن ها گیج شوید. از سواحل زرق و برق دار، ویرانه های باستانی، بندرهای رنگارنگ و آتشفشان های فعال، جزایر یونان همه چیز را دارد.

سانتورینی که بخشی از گروه سیکلاد ها است، از دیدنی ترین جزایر است و قطعاً یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در یونان است. همچنین میکونوس بخشی از سیکلاد ها است، جامعه مدرن و جهان وطنی مخلوط با خانه های سفید و خیابان های پیچ و خم مانند.

رودس که در دریای اژه و در نزدیکی سواحل ترکیه واقع شده است، پایتخت و بزرگترین جزیره مجمع الجزایر دودکنس است که به دلیل سواحل عالی و اهمیت تاریخی محبوب است. کرفو که شمالی ترین جزایر یونی یونان است، توسط بسیاری از قدرت های خارجی، به ویژه ونیزی ها و انگلیس کنترل می شود که در فرهنگ و معماری این جزیره نشان داده شده است.

منبع: touropia

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا