آرایش و زیباییمد و فشن

معرفی انواع مدل موی فر متناسب با فرم صورت شما‎

بعضی اوقات فقط می خواهید بدانید که آیا مدل مویی که دارید مناسب شما است یا خیر، در اینجا چند توصیه در مورد اینکه چه مدل از موهای فر متناسب با فرم صورت شما هستند، آورده شده است.  

اینکه آیا آن مدل موی جدیدی که می خواهید متناسب با فرم صورت شماهست یا خیر، یکی از مهم ترین مواردی است که باید در نظر بگیرید و اگر مدل موی خاصی را در ذهن خود ندارید، پس شناخت فرم صورت و انواع مدل موهای متناسب، نقطه شروع بسیار خوبی برای ارائه ایده های مفید برای کوتاهی مو است. مدل موهای مختلف از نظر چیز هایی مانند فرم های مختلفی که باعث ایجاد تقارن به صورت می شوند و یا جلب توجه به برخی از ویژگی های صورت شما، متناسب با اشکال مختلف صورت هستند. حتی شما می توانید با یاد گیری روش های آرایش مو برای خود چهره ای جذاب و دلنشین بسازید.

مدل موی فر فرقی با مدل موهای دیگر ندارد، زیرا برخی از مدل های موی فر برای انواع خاصی از صورت مناسب تر هستند به عنوان مثال، اضافه کردن تقارن، پنهان كردن زاویه خط های فك مربع، به حداقل رساندن طول و غیره.

مدل فر مو به مدل صورت شما بستگی دارد

چرا فرها اینقدر مهم هستند؟

داشتن موهای فر به گونه ای است که باید هنگام انتخاب مدل مو این مسئله را به خاطر داشته باشید. مو های فر به فریم صورت شما کمک می کنند. این بدان معنی است که گوشه های تیز صورت شما پوشیده می شود و باعث
می شود صورت شما گرد تر به نظر برسد. این همچنین یک مدل موی عالی برای شما است که می تواند به فرم دهی ناحیه گردن شما نیز کمک کند.

موهای فر به حجم و زیبایی موهای شما کمک می کنند. اگر موهایی دارید که کم پشت هستند، فرها می توانند کم حجمی مو را پوشش دهند و باعث ضخیم و پرتر دیده شدن مو ها می شود.

تنها نقطه ضعف بیشتر مدل موهای فر دار این است که اگر فرها دور ناحیه چشم شما بیفتند، عینک همیشه متناسب با ظاهر شما نخواهد بود.  

مواردی را باید در هنگام فر کردن مو رعایت کنید

مواردی که باید هنگام فر کردن مو به خاطر بسپارید:

1. اطمینان حاصل کنید که هر کالایی که برای کمک به فرهای موی خود استفاده می کنید متناسب با نوع موی شما باشد. اگر موهای موج دار دارید انتظار نداشته باشید از همان محصولاتی که دوستانتان که موهای صاف دارند استفاده کنید. این محصولات به شما اطمینان می دهند که بهترین فرهای ممکن را برای نوع موهای خود دریافت کنید.

2. ابتدا موهای خود را اسپری کنید. این نکته خوبی است که به شما کمک می کند تا فرهای شما در جای خود قرار بگیرند. قبل از اینکه موهای خود را فر کنید، تکه مویی را که می خواهید فر کنید با یک گیره مخصوص نگه دارنده اسپری کنید. موهایتان را فر کنید و فرهای شما خیلی بیشتر دوام می آورند. این نکته همچنین حجم بیشتری به موهای شما می بخشد.

3. غالباً تمرین کنید. بررسی ها نشان داده است که تمرین کردن فر مو ها را بهتر می کند، وقتی نوبت به استفاده از اتو مو می رسد، برخی از ما قبل از استفاده کردن آن باید کمی تمرین کنیم.

4. جهت چرخش بابلیس و یا هر ابزار دیگری که برای فر کردن موهایتان استفاده می کنید تفاوت زیادی در فر موهایتان ایجاد می کند. همه ما می دانیم که یک بابلیس فقط برای فر دادن موهای شما است اما آیا می دانید بسته به نحوه نگه داشتن بابلیس، به شکل گیری فرها بستگی دارد؟ ساده ترین ترفندی که می توانید برای رسیدن به فرهای کامل انجام دهید این است که موهای خود را در بابلیس بپیچید و اجازه دهید به مدت 30 ثانیه در گرما قرار بگیرد. موهای خود را آزاد کنید و از یک شانه دم باریک برای تنظیم فرهای خود استفاده کنید.

5. از موهای خود محافظت کنید. درست مثل اینکه شما باید از موهای خود در برابر حرارت اتوی مو محافظت کنید، اطمینان حاصل کنید که یک محصول حرارتی محافظ مناسب بر روی موهای خود قرار داده اید تا مطمئن شوید که از حرارت آن به موهای خود آسیبی وارد نمی کنید. همیشه اول از همه به سلامت مو های خود توجه داشته باشید.

اکنون که دانستیم هنگام فر کردن موی چه نکاتی را باید به خاطر بسپاریم، بیایید نگاهی به چند مدل که متناسب با فرم صورت های خاص هستند، بیاندازیم.

شکل صورت مستطیلی

این مدل موهای فر طول عمودی را به حداقل می رساند.

در شکل صورت مستطیلی طول عمودی موها را به حداقل برسانید

این یک مدل موی مجعد عالی برای فرم های صورت مستطیلی شکل است، زیرا به نظر می رسد عرض اضافی در کناره ها و موهای چسبیده به پهلو، طول عمودی صورت را کاهش می دهد و باعث می شود پهن تر باشد.

به عبارت دیگر، فرها کمک می کنند تا صورت شما کمی کشیده شود. نقاط کانونی صورت شما اکنون ناحیه چانه و همچنین چشم شما خواهد بود. این یک آرایش عالی است.

شکل صورت مربعی

به کمک این مدل موی فرفری، می توانید مربع استخوان فک را نرم کنید.

  شکل صورت مربعی

اگر موهای فر دارید، سبک هایی مانند این چشم نواز هستند. لایه های یکنواخت در پشت و پهلو تعادل کامل را حفظ می کند و لایه های کامل از بالا باعث ایجاد کشیدگی صورت می شوند. متناسب با فرم های مربع شکل صورت است زیرا شکل گرد شده توسط کناره ها و مجعد بودن فرها به شما کمک می کند تا استخوان فک مربع شکل را پنهان کنید.

قسمت گرد شده بالا(ایجاد شده توسط لایه بندی) حجم را افزایش می دهد و موی چتری های کمی زاویه دار به طور کلی حالت شکلی عمودی ایجاد می کند. همانطور که مشاهده می کنید، مدل زرق و برق دار ما به شما نشان می دهد که اگر فرم صحیح آن یک شکل مربع باشد، چقدر حیرت انگیز است. این مدل مو تقریباً حس مرلین مونرو را در ما ایجاد می کند.

شکل صورت الماس

این مدل موهای فر، طول را کم کرده و چانه های باریک را پر می کند.

شکل صورت الماس با موی فر متناسب

فرهای زیبا Christina Aguilera درست زیر شانه قرار داده شده و در لایه های پایانی جزئیات بیشتری اضافه شده است. این یک مدل موی مجعد عالی برای اشکال صورت الماسی است زیرا قسمت کناری عرض را ایجاد می کند و باعث می شود صورت در کناره ها پهن تر باشد. موی چتری زاویه دار باعث کاهش ظاهر کلی طول صورت می شود.

مسیر کناری کمک کرده تا صورت کمی باز شود و باعث شده است که نقطه کانونی صورت ناحیه چشم باشد. موهای چسبیده به پهلو به پوشاندن پیشانی نیز کمک می کند، زیرا به دلیل روشی که فرها صورت را بسیار زیبا می کنند، توهم بیضی شکل کامل را به شما می دهد.

شکل صورت بیضی

این مدل موهای فر، چهره را نمایان می کند.

شکل صورت بیضی

فر های طبیعی به منظور کاهش وزن و ایجاد یک شکل، لایه لایه شده است. وقتی فرم صورت بیضی دارید آخرین کاری که باید انجام دهید این است که آن را بپوشانید. این مدل مو بسیار عالی است زیرا بدون هیچگونه مویی شکل بیضی شکل دوست داشتنی صورت را کاملاً نشان می دهد.

اگر آن را دریافت کرده اید، ممکن است به خوبی خودنمایی کنید، درست است؟ مدل موی باز عالی است. هیچ احساس مرموزی در این مدل مو وجود ندارد و به لطافت همزمان صورت کمک می کند. هیچ بخشی از صورت شما در پشت موها پنهان نشده است، بنابراین وقتی صحبت از کاربرد آرایش شما می شود، می توانید مهارت های دیوانه وار خود را به رخ دیگران بکشید.

این یک مدل موی عالی برای شما است که در محیط کار یا حتی ملاقات با چند دوست برای یک جلسه انجام دهید. یک چیز مطمئناً مناسب و زیبا برای شما است، شما نگران خراب شدن موهای خود دیگر نخواهید بود.

شکل صورت گرد

این مدل موهای فر، طول عمودی را اضافه می کند و عرض را به حداقل می رساند.

مدل موی فر مناسب شکل صورت گرد

مو های آنا نیکول اسمیت دارای فر و ارتفاع زیادی در قسمت بالایی است و رشته های موی باقی مانده در کنار آن به مدل موی او لطافت بیشتری می بخشد. ارتفاع ایجاد شده توسط مدل موی آنا و همچنین عدم وجود موی چتری موثر است زیرا باعث می شود شکل صورت بلندتر یا بیضی شکل به نظر برسد.

ما این سبک را دوست داریم زیرا اگر موهای بلندی دارید، می توانید موهایتان را به آرامی بلند کنید. این یک سبک عالی برای نشان دادن ویژگی های صورت و همچنین هر جواهر جدیدی است که دوست دارید ستاره نمایش شوید.

شکل صورت قلب

این مدل موهای فر، طول عمودی را اضافه کرده و باریک بودن چانه را به حداقل می رساند.

شکل صورت قلب

مدل موی باربارا موری زیر شانه ها قرار می گیرد و لایه بندی زاویه ای از بالا و پهلوها یک شکل حلقه ای کامل و گرد ایجاد می کند. این یک انتخاب عالی برای فرم صورت های قلبی است، زیرا ارتفاع در بالا صورت را بلندتر می کند و نداشتن موی چتری باعث بلندتر نشان دادن پیشانی می شود.

موهای لایه ای فضای ایجاد شده توسط چانه باریک را پر می کند و از پشت و کناره ها حالت مدل مو را عمودی تر می کند. بنابراین صورت را قاب می گیرد و تناسب را اصلاح می کند. این سبک به ایجاد حجم کمک می کند، بنابراین برای کسی که می خواهد این تصور را ایجاد کند که موهایش ضخیم تر و پرتر از حد واقعی است ایده آل است.

شکل صورت مثلثی

این مدل موهای فر، فید و چانه را از بین می برد.

شکل صورت مثلثی

مدل موهای ظریف جنیفر هادسون با لایه های کوتاه تا بلند از پشت و پهلوها به یک طول امتداد دارد. لایه های کوتاه تر از بالا نیز باعث افزایش ارتفاع و تعادل می شوند. این مدل موهای مجعد صورت های مثلثی را ملوس می کند زیرا پشت و کناره های لایه ای باعث می شود که فرها روی فک و چانه بیفتند و در این قسمت حالت نرم ایجاد می کند.

همچنین، ارتفاع در بالا به بلندتر شدن صورت کمک می کند و عدم وجود موی چتری باعث می شود که صورت به جای بلندتر، طولانی تر به نظر برسد. این یک مدل موی عالی برای شماست که می توانید برای یک شب یا یک مراسم رسمی انتخاب کنید. این کلاس، پیچیده و در عین حال سرگرم کننده و پر از زندگی است.

ما این سبک را دوست داریم زیرا هنگامی که فرهای حالت دار را به دست بیاورید، مدل دادن به هیچ وجه طول نمی کشد. ما پیشنهاد می کنیم برای اینکه مدل موهایتان کاملاً مانند جنیفر باشد، موهای خود را یک یا دو روز قبل از فر کردن بشویید و فقط در روز مانده به رویداد آن ها را مدل دهید. دلیل این امر این است که وقتی موهای شما در همان روز شسته می شوند، بسیار نرم هستند و نگه داشتن این مدل در طول روز دشوار است.

مدل موی فر زیبا

فکر کردن در مورد رابطه بین مدل مو و فرم صورت شما بسیار ساده است. به یاد داشته باشید: مدل مویی که متناسب با فرم صورت شما باشد، مویی است که ظاهر متقارن را ایجاد می کند. ممکن است به پهلوها عرض اضافه کند یا توجه شما را به چانه ای پررنگ تر جلب کند.

شاید هم مدل مو بلندتر به نظر برسد. به هر حال، یک مدل مو برای فرم صورت شما وجود دارد و با مدل موهای فر نیز تفاوتی ندارد. یکی از بزرگترین مزایای مدل های موی فر، نرم شدن فرها است که برای نرم کردن خطوط قوی تر صورت های مستطیلی یا ویژگی های بزرگ تر بسیار مناسب است.

به یاد داشته باشید که اگر نوع یک سبک را دوست ندارید، همیشه صدها مورد دیگر برای انتخاب وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که هنگام رفتن به مدل موهای فر دار موهای خود را تا حد ممکن سالم نگه دارید. در هر صورت، چند مدل موی بالا را امتحان کنید و ببینید که چگونه به شما نگاه می کنند.

منبع: thehairstyler

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا