ترفند هامحیط کار

4 عامل اصلی موفقیت کارمندان در محیط کار‎ جدید

یک تیم ایده آل قدرتمند، سازنده، وفادار و متعهد به رضایت مشتری است. یک تیم ایده آل باعث می شود که مأموریت خود را برای رفتن به بالا و فراتر از آن انجام دهد و عاملی اصلی موفقیت کارمندان در محیط کار‎ می شود.

هنگامی که همه انگیزه دارند فقط به اندازه کافی برای حفظ شغل خود تلاش کنند، چگونه به کارگران انگیزه می دهید تا به یادگیری و رشد خود ادامه دهند؟ با درک عواملی که در تعامل کارمندان تأثیر می گذارد می توانید نیروی کار خود را به وجود آورید.

ثایت شده است که کارمندان معطوف به کار، 21 درصد سود آورتر هستند. توجه به کارکنان در محل کار می تواند به خط مشی اصلی و موفقیت کلی شما کمک کند.

در اینجا برخی از بزرگترین عوامل موفقیت کارمندان در محیط کار‎ و چگونگی ایجاد پیشرفت هایی که هم انگیزش و هم بهره وری را بالا می برد ذکر شده است.

عوامل موفقیت اشتغال کارمندان برای پرورش

مشارکت کارکنان با توجه به کیفیت روابط شرکت شما با افرادش بالا می رود.

آیا قدردانی کارگران را نشان می دهید؟ آیا علاوه بر موارد پولی، جوایز اجتماعی نیز می دهید؟ آیا کارمندان احساس راحتی و توانمندی برای صحبت کردن در ذهن خود، به اشتراک گذاشتن ایده های خوب و ترغیب همکاران را دارند؟

این جزئیات به مراتب باعث می شود کارمندان احساس کنند که آن ها کاری بیش از “فقط” یک کار انجام می دهند. این باعث می شود آن ها احساس کنند که در مشاغل شما ذینفع هستند، شرکت کنندگان فعال که کارهای معناداری انجام می دهند.

وقتی این امر اتفاق بیفتد، کارکنان ارتباط عمیقی با سازمان خود احساس می کنند و به همان اندازه که انجام می دهید به موفقیت اهمیت می دهند.

دراین مقاله به برخی از مهمترین عوامل مؤثر بر مشغله کارکنان و موفقیت کارمندان در محیط کار‎ و چگونگی بهبود اشاره شده است.

1. فرهنگ شرکت

وضعیت کلی اجتماعی سازمان شما چگونه است و به طور کلی مردم چه احساسی دارند؟

روحیه عمومی را ارزیابی کنید، شاید با یک نظرسنجی از کارمندان بخواهید احساسات خود را درباره فرهنگ شرکت تفصیل دهند و سپس راه هایی برای بهبود آن بیابید.

فرهنگ شما از ارزش ها و رفتار ها تشکیل شده است. همکاری خود را به عنوان یک ارزش تبدیل کرده و تعامل را به عنوان یک رفتار تشویق کنید.

در تلاش باشید تا حد امکان همکاری را افزایش داده و از برقراری ارتباطات اجتماعی پشتیبانی کنید.

ماموریت کلی شرکت خود را توضیح دهید و به همه کارمندان بگویید که چگونه کار های فردی آن ها در پیشبرد این مأموریت کمک می کند.

این به تیم شما احساس هدف و تعلق می بخشد که برای یک فرهنگ قوی درگیر بودن مهم هستند.

سرانجام برای همه ارزش قائل شوید، حتی آن هایی که در نقش های ورودی یا سطح بازی هستند. کارمندانی که احساس می کنند از فرهنگ شرکت محروم هستند، ضعف مطلوبی در بهره وری از خود نشان می دهند.

2. مشارکت کارمندان

هرگز کارمندان را به ابزار در کار نبینید، هر کس ایده دارد و تشویق کارکنان برای به اشتراک گذاشتن افکار خود دارای مزایایی است: شما نه تنها نشان می دهید که از توانایی های فکری آن ها قدردانی می کنید، بلکه ممکن است اطلاعات مفیدی نیز کسب کنید.

از همه گذشته چه کسی بین افرادی که هر روز آن کار را انجام می دهند، بینش بیشتری نسبت به کار شما دارد؟

به کارمندان بستری بدهید که بتوانند به راحتی ایده های خود را با تمام سطوح سازمان به اشتراک بگذارند. به افراد اجازه دهید مکالمات آزاد درباره کار، تحصیلات یا حتی در موضوعات اجتماعی داشته باشند.

زیرا حتی مکالمه هایی که مستقیماً در مورد چگونگی بهتر کار کردن وجود ندارند می توانند پیوند ها و انسجام اجتماعی را تقویت کنند.

ممکن است انتقادات و پیشنهادات دریافت کنید و اگر اینگونه است، وحشت نکنید. توانایی خود را برای گرفتن بازخورد دشوار نشان دهید و تیم شما بیشتر به شما احترام می گذارد.

سرانجام، کارمندان را تشویق کنید تا دستاورد های یکدیگر را بشناسند. نه تنها احساسات گرم و فازی را بین همکاران گسترش می دهد، بلکه باعث می شود افراد احساس کنند که قدرت ستایش را دارند.

هرچه بیشتر مردم را به بیان خود ترغیب کنید و تشویق کنید، احساس ارزشمندی و اشتیاق بیشتری می کنند.

عامل اصلی موفقیت کارمندان در محیط کار‎  : مشارکت کارمندان

3. مدیریت خوب

اکثر کارمندان بطور منظم با مدیران و سرپرستان خود تعامل دارند. این سمت های رهبری یکی از اصلی ترین راه های بیان و تجربه روابط کارکنان سازمان با بیشتر افراد است. بنابراین، مدیران صحیح را انتخاب کنید.

مدیران شما باید از تمایل به كمك به كارمندان در گسترش و دستیابی به پتانسیل های خود انگیزه بگیرند.

آن ها باید درمورد صنعت شما و نقش هایی که بر آن ها نظارت می کنند اطلاعات دقیقی داشته باشند تا بتوانند تصمیم عاقلانه ای بگیرند.

کارمندان به مدیرانی که بتوانند به آن ها احترام بگذارند احتیاج دارند: رهبران باهوش که به خاطر سرنوشت خودشان در آن شرکت نمی کنند.

شما باید تیم مدیریت خود را در مورد استراتژی های تعامل مربی گری کنید و اطمینان حاصل کنید که آن ها پیشرفت کارمندان را مشاهده می کنند در حالی که دائماً بازخورد و تعامل عاطفی را ارائه می دهند.

از بسیاری جهات، مدیران چهره شرکت شما هستند. مراقب باشید که چه کسی نماینده شما باشد، زیرا فرد اشتباهی می تواند صدمات جبران ناپذیری را در رابطه بین کارمند و سازمان ایجاد کند.

4. شناخت مکرر

از بین تمام مراحل مورد بحث، شناخت کارمندان می تواند مهمترین عامل در نظر گرفته شود.

بدون کاری که کارمندان هر روز انجام می دهند، شرکت شما نمی تواند وجود داشته باشد. حتماً این را بیان کنید! بسیار مهم است که مدیران و رهبران به رسمیت شناخته شوند، زیرا ثابت شده است که یک شکل قدرتمند از تقویت است.

شناخت باید مکرر باشد، زیرا 85 درصد از کارکنان هفته ای که شناخته می شوند، اظهار داشتند که احساس رضایت می کنند و 75 درصد از کارمندان که حداقل یک بار در ماه توسط مدیریت شناخته می شوند، از سطح بالایی از رضایت شغلی خبر دادند.

و با این حال، بیشتر کارمندان به اندازه کافی متذکره از مدیریت دریافت نمی کنند.

داده ها واضح است: با 46 درصد از کارمندان که احساس می کنند “معتدل” از نظر سرپرستان و 30٪ احساس “نه خیلی” یا “اصلاً” از نظر سرپرستان نیستند، اما شناخت کمی به طول می انجامد.

این باعث می شود مردم بخواهند سخت تر کار کنند و می توانند بسیاری از نقاط ضعف شما از جمله گردش مالی بالا، روحیه پایین یا فرهنگ شرکت ضعیف را برطرف کنند.

این امر را در اولویت قرار دهید تا کارمندان خود را بطور مکرر به رسمیت بشناسید و عملی را به رسمیت بشناسید که یک فعالیت اجتماعی را که همه افراد در این شرکت می توانند در آن شرکت کنند، تشخیص دهند.

این فرصت گسترده را از دست ندهید تا تجربه و شغل خود و کارمندان را از طریق شناخت بهبود بخشید.

عامل اصلی موفقیت کارمندان در محیط کار‎  :   شناخت مکرر

عوامل موفقیت معطوف شدن کارمندان برای شما ایجاد کارآفرینی می شود

اگر شرکت شما با هر یک از این عوامل موفقیت معطوف شدن کارکنان تلاش می کند، کمک بگیرید.

می تواند کارمندان ناپسند را به نیروی کار با انگیزه رویاهای شما تبدیل کند.

موفق و پیروز باشید.

منبع : www.business2community.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا