سیاسی

مواضع جهانگیری سیاست «سنگ‌پایی» است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

امیر ابراهیم رسولی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارات اخیر معاون اول رئیس جمهور را روش تفکر و واکنش دولت دانست و گفت: به نظر می‌رسد سیاست دولت در مقابل با مسائل مختلف یک سیاست «سنگ‌پایی» است؛  چقدر اشتباه صورت می‌گیرد و دچار تخلفات اجرایی و سیاسی می‌شوند، اما سعی دارند با این سیاست دولت را به پایان برسانند.

وی رفتار و سخنان «اسحاق جهانگیری» را در پیشبرد این سیاست سنگ‌پایی برشمرد و افزود: در قصه وزیر امور خارجه هم می‌بینید که وقتی حسام‌الدین آشنا به سبک محترمانه‌ای برکنار می‌شود، باز هم با درج نظراتی در توئیتر سعی دارد از همان سیاست سنگ‌پا استفاده کند. البته «ظریف» عذرخواهی کرد اما به نظر می‌آید او در این داستان در یک تله افتاد و قربانی شد. 

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به موضع‌گیری وزیر امور خارجه و عذرخواهی او بعد از انتشار فایل صوتی، بیان کرد: عذرخواهی ظریف را با اغماض می‌توان پذیرفت اما نباید بانی اصلی این مسئله را فراموش کرد. طراحان این تله باعث شدند وزیر امور خارجه به خاطر رفتاری که مسبب آن خود دولت است مجبور به عذرخواهی شود.

رسولی تصریح کرد: نکته قابل توجه این است که سیاست سنگ پا کماکان ادامه دارد و جهانگیری که در این دولت به «دلار جهانگیری» معروف است و ۱۸هزار دلار خسارت ارزی وارد کرد، به مجموعه کشور و مردم، امروز چنان طلبکار است که گویا هیچ اتفاقی نیفتاده است. این سیاست تا آنجا پیش می‌رود که جهانگیری در مخیله خود کاندیداتوری را مطرح می‌کند. به نظر می‌رسد همه اینها طراحی‌های انتخاباتی است و با توجه به آنچه رصد می‌شود می‌توان گفت این اظهارات مردم را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه فاصله دولت با مردم کف خیابان آنقدر زیاد شده است که نمی‌توانند تحلیل سیاسی کنند،اظهار داشت: تنها تکلیف و وظیفه مجموعه نیروهای انقلاب این است که از تمامی اختلاف سلیقه‌ها پرهیز کند تا بتوانند به سمت ایجاد وحدت برای گزینه‌ای که بتواند این شرایط را تغییر دهد، حرکت کنند.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به صحبت‌های معاون اول رئیس‌جمهور درباره مافیا، اظهار کرد: رفتار جهانگیری سفید کردن مافیا است و او تلاش دارد که با این روش اهداف و سیاست خود را پیش ببرد؛ روش و منش سیاسی کارگزاران سازندگی از قدیم همین بوده و او هم در همین مسیر گام برمی‌دارد. آنچه مهم است این است که ما صحنه را شفاف کنیم تا ترفندهای رسانه‌ای بار دیگر مسیر جامعه را از مسیر اصلی منحرف نکند.

رسولی با تاکید بر اینکه گفتگوهایی که در بستر «کلاب هاوس» برگزار می‌شود اقدامات رسانه‌ای و از پیش طراحی شده است، تصریح کرد: صحنه‌ای آماده شد با اجزایی از خبرنگاران و عواملی از فضای مجازی، که پرسش و پاسخ‌های هماهنگ شده در آن توی ذوق می‌زد. افرادی به عنوان بازیکن به جهانگیری پاس گل دادند تا او یک سری حرف‌های هدفمند را عنوان کند. این همان سیاست «سنگ پا» است که کماکان ادامه دارد اما دیگر روی جامعه تاثیر نخواهد گذاشت.

وی تنها اثر این موضع‌گیری‌ها را تلاش مردم برای رها شدن از این تفکر برشمرد و تاکید کرد: مردم می‌دانند این روش و منش مربوط به شخص نیست و حاصل یک تفکر است که برای رهایی از این تفکر باید به میدان آمد و با اقدامی شایسته اجازه ادامه این مدیریت در کشور را ندهند.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا