دانستنی های سفرگردشگری

مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا

آیا به مهاجرت به کشور استرالیا علاقه مند هستید؟ با خواندن این مقاله با حقایقی از کشور استرالیا مطلع شوید. استرالیا از رشد اقتصادی بالا و ثبات سیاسی خیلی خوبی برخوردار است. خیلی ها به دنبال تحصیلات عالی با کیفیت به استرالیا مهاجرت می کنند. استرالیا منظره ای فوق العاده زیبا و استاندارد زندگی بالایی دارد. این کشور دارای شهر های زیبایی از جمله بریزبن، ملبورن، پرت، آدلاید و سیدنی است که سبک زندگی هیجان انگیز و لذت بخشی دارند، اما همیشه همه چیز زیبا نیست. بیایید در مورد جوانب مثبت و منفی مهاجرت به استرالیا بحث کنیم.

ایده شروع زندگی جدید در یک کشور جدید می تواند واقعاً جذاب به نظر برسد، اما مرحله نقل مکان می تواند یک مرحله دلهره آور باشد. در حقیقت کمی می تواند سخت باشد و یا احساس غریبی کنید. مهاجرت به یک کشور خارجی مزایا و معایبی دارد.
به همه ثابت شده است که زندگی به عنوان یک مهاجر مانند زندگی قبلی شما نخواهد بود. با این حال، مهم است که هر دو طرف را بررسی کنید تا شما را از ناامیدی و پشیمانی در این راه نجات دهد. نگران نباشید، در اینجا برخی از مزایا و معایب عمده ای وجود دارد که می توان قبل از مهاجرت به استرالیا در مورد آن ها تأمل کرد.

صد ها دلیل برای مهاجرت وجود دارد. احتمال اینکه یکی از آن ها ممکن است مورد علاقه شما باشد وجود دارد. خواه برای تحصیلات عالی، یا کیفیت زندگی بهتر یا برای ارتقا سطح شغلی خود و غیره مهاجرت می کنید، مهاجرت هر سال در حال افزایش است. به لطف فرصتی که کشور استرالیا برای مسافران فراهم می کند، تبدیل به مقصد محبوبی برای مهاجران شده است. هزاران نفر هر ساله این اقدام را انجام می دهند و جامعه استرالیا را کاملاً چند فرهنگی می کنند و در آن برای افراد از سراسر جهان باز است.

استرالیا یک کشور زیبا و بسیار مجهز است و مناسب برای مهاجرت و زندگی است.

مزایای مهاجرت به استرالیا

  • آیا به فکر شروع زندگی جدیدی در استرالیا هستید؟
  • شما ممکن است به دنبال برخی از مزایای زندگی در استرالیا باشید.
  • اجازه دهید ما شما را راجب این کشور زیبا و آرام راهنمایی کنیم !!


مراقبت های بهداشت و درمان با کیفیت در استرالیا

مراقبت های بهداشتی در استرالیا از کیفیت بالایی برخوردار است. بیمارستان های دولتی و خصوصی بسیاری وجود دارند که به زیر ساخت های لازم مجهز هستند. شهروندان می توانند بین بیمه درمانی خصوصی یا بیمه ارائه شده توسط دولت یکی را انتخاب کند. دولت استرالیا از طریق سیستمی به نام مدیکر به هزینه های پزشکی کمک می کند.

مدیکر یک سیستم مراقبت از سلامت در سراسر استرالیا است که در دهه 1980 معرفی شد. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که با در نظر گرفتن درآمد شما، از مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه و برتر برای همه ساکنان استرالیا برخوردار است. بیمارستان ها به امکانات پیشرفته ای مجهز هستند.

کادر پزشکی به خوبی با علم و ابزار های جدید پزشکی مجهز است، اتباع خارجی تنها در صورتی می توانند از امکانات بهداشتی درمانی بهره مند شوند که کشورشان با استرالیا توافق نامه متقابل درمانی داشته باشد. این اجازه می دهد تا مهاجران به سیستم هزینه های مدیکر که توسط دولت اداره می شود دسترسی پیدا کنند.

سیستم آموزشی برتر استرالیا

استرالیا به تحصیلات با کیفیت بالا شناخته شده است. شما می توانید از بین مدارس خصوصی و دولتی که دارای خدمات خوب و کادر متخصص مجرب هستند، انتخاب کنید. تحصیلات بزرگسالان در بسیاری از دانشجویان بین المللی نیز شگفت انگیز است. بیش از یک هزار موسسه، بیش از 22000 دوره را ارائه می دهند.

آزادی بیان در استرالیا

استرالیایی ها در مرز های قانون حق آزادی بیان دارند. آن ها مجاز به نوشتن یا گفتن عقایدشان درباره سیاستمداران، دولت های محلی، ایالتی و فدرال هستند. همین حقوق به رسانه هایی که شامل رسانه های چاپی، رادیویی، تلویزیونی و اینترنتی هستند نیز تعمیم می یابد.

آزادی دین در استرالیا

دولت به همه مردم اجازه می دهد دین مورد نظر خود را داشته باشند زیرا دولت استرالیا دین رسمی ندارد. دولت استرالیا سکولار است و بدون در نظر گرفتن اعتقادات مذهبی با همه مردم به یک اندازه رفتار می کند. جدایی ایالت و کلیسا کاملاً مشهود است زیرا قوانین مذهبی در استرالیا هیچ جایگاه قانونی ندارند.

دستمزد بالا

استرالیا یکی از قدرتمند ترین اقتصاد های جهان را دارد. حداقل دستمزد در شهر های بزرگ استرالیا بسیار زیاد است، به ویژه اگر مهارت لازم را داشته باشید. در اینجا می توانید به میزان قابل توجهی بیشتر از درآمد در کشور خود، در خانه درآمد کسب کنید.

با توجه به اینکه استرالیایی ها دستمزد های بالایی دارند و با سطح بالایی زندگی می کنند، از دست دادن فرصت دشوار است. اگر نمی توانید شغلی با دستمزد و درآمد مناسب پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم با بهترین مشاور استرالیا ارتباط برقرار کنید. با راهنمای متخصص ممکن است گزینه های بیشتری پیدا کنید.

استقبال مردم

با توجه به سنت قوی مهاجران در این کشور، دسته زیادی از مردم خوش آمد می گویند. اگر مایلید فرهنگ محلی را بپذیرید، از سوی آلمانی ها مورد استقبال قرار خواهید گرفت. روند ادغام می تواند نرم تر از آنچه انتظار دارید باشد. اگرچه ادغام با آداب و رسوم محلی ممکن است مدتی طول بکشد، اما هنگامی که به فرهنگ و هنجار های اجتماعی رسیدید، می توانید به زودی خود را یک استرالیایی واقعی بدانید.

امنیت

استرالیا با افتخار یک جامعه صلح آمیز است و ما معتقدیم که به عنوان بخشی از روند دموکراتیک باید بدون هرگونه درگیری مشکلات حل و فصل شود. خشونت به عنوان راه تغییر ذهن مردم رد می شود، استفاده از اقناع مسالمت آمیز تشویق می شود.

سبک زندگی و فرهنگ استرالیایی

استرالیا دارای یک جامعه چند فرهنگی است که برای مهاجران بسیار سازگار و دوستانه است. این کشور، شهرهای زیادی دارد که طیف گسترده ای از ساکنان را از سراسر جهان به اینجا می آورند. این شهرها در طول سال بسیاری از مسابقات ورزشی را برگزار می کنند. این یک مقصد واقعا شگفت انگیز برای طرفداران ورزش است.

به غیر از رویداد های ورزشی، شهر ها میزبان رویداد های جشنواره ای در سراسر کشور هستند. سیدنی به دلیل تهیه آتش بازی های دیدنی و جذاب سال نو در سراسر جهان شناخته شده است. سبک زندگی در فضای باز در استرالیا بسیار شگفت انگیز است. استرالیا همچنین به دلیل مواد غذایی با کیفیت بالا، شراب، رستوران ها، بیمارستان ها و سیستم های حمل و نقل عمومی شناخته شده است.

سایر مواردی که استرالیا را به مقصد ترجیحی برای مهاجرت تبدیل می کند، زبان ملی انگلیسی و یکی از کمترین میزان جرم در بین کشور هایی است که این کشور را به مکانی امن برای زندگی تبدیل کرده است.

اقامت در استرالیا

استرالیا دارای آپارتمان ها و خانه های شهری بسیار مناسبی برای سر و صدا و شلوغی است و با ساختار ساختمان های زیبا، با دوام و مجلل، فوق العاده حیرت انگیز است. غیر از خانه های شهری، استرالیا دارای منازل حومه ای است که می توانید در آن اقامت کرده و از احساس اجتماع لذت ببرید.

تأمین اشتغال

استرالیا از نیروی کار ماهر از جمله متخصصان، مدیران و بازرگانان استقبال می کند تا در کشور مستقر شوند.

احترام به همه

در استرالیا، شما وظیفه دارید به عنوان یک انسان به یکدیگر احترام بگذارید، مهم نیست که در کجا متولد شده اید احترام شرط اول زندگی در کشور های پیشرفته است. قوانین فدرال و ایالتی وجود دارد که بیان می کند با هیچ کس به دلیل جنسیت، سن، نژاد، مذهب یا ترجیح جنسی نباید رفتار مطلوب تری نسبت به فرد دیگر داشته باشد. این آزادی انتخاب می تواند برای برخی از مهاجران بالقوه کمی طاقت فرسا باشد زیرا بیشتر آن ها به چنین آزادی هایی عادت ندارند.

پشت سر گذاشتن مکان بومی و شروع زندگی جدید در یک کشور خارجی، همه چیز در مورد رشد شغلی شماست. بنابراین، باید مراقب مزایا و معایب کشوری باشید که قصد دارید به آن بروید. با مراجعه به بهترین مشاوران مهاجرت استرالیا، رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید. مطمئناً، این نکات شما را در مورد احتمال نا امید شدن تأمل می کند، اما به یاد داشته باشید که هرگز هویت واقعی خود را از دست ندهید و این تصمیم بزرگ را با تحقیق بسیار بگیرید.

طبیعت و مکان های دیدنی فوق العاده ای در استرالیا وجود دارد.

معایب مهاجرت به استرالیا

عدم یادگیری زبان

عدم یادگیری زبان می تواند سخت ترین مسئله ای باشد که هنگام مهاجرت به خارج از کشور با آن روبرو می شوید. در حالی که استرالیا قطعاً یک جامعه چند فرهنگی است، زبان رسمی انگلیسی صحبت می شود. یک سرویس تلفن ترجمه و تفسیر ملی وجود دارد که می تواند به شما 24/7 شبانه روز کمک کند، اما اگر قصد زندگی دائمی در استرالیا را دارید، زبان انگلیسی یک ضرورت برای کمک به شما در درک فعالیت های روزمره مانند خرید یا بانک است.

نرخ بالای مسکن

برای خرید خانه در استرالیا باید تمام پس انداز خود را مصرف کنید. از آنجا که مسکن استرالیا یکی از بازار های بیش از حد ارزیابی شده در جهان است. از زمان بحران مالی جهانی در سال 2008، قیمت املاک در سیدنی و ملبورن بر روی ابر ها افزایش یافته است.
برای داشتن خانه ی رویایی شما باید منتظر بماند تا در قرعه کشی ای برنده شوید.

سبک زندگی گران

زندگی در استرالیا در مقایسه با ایالات متحده گران است و در سال 2015 به عنوان گران ترین کشور جهان نامگذاری شد. به نظر می رسد قیمت خانه در شهر های بزرگ بسیار بالا باشد. سیدنی در سال 2015 به عنوان یکی از گران ترین مکان ها در سراسر جهان برای گذراندن تعطیلات آخر هفته با توجه به قیمت های گزاف اتاق های هتل رتبه بندی شد.

قیمت مواد غذایی و آب و برق طی سال های اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است و علائم کمی از کند شدن را نشان می دهد. بیشتر اقلام فروخته شده در استرالیا در مقایسه با ایالات متحده گران ترند. غذا، لباس مارک دار، لوازم خانگی و حتی اتومبیل گران است. یک غذا در استرالیا نسبت به ایالات متحده دو برابر بیشتر است و خانه شهری مناسب می تواند 500 هزار دلار برای شما هزینه داشته باشد.

بیمه خدمات درمانی گران قیمت

بیمه خصوصی در استرالیا گران است. همچنین، خدمات آمبولانس تحت پوشش Medicare نیستند، بنابراین این یک نقطه ضعف است.

داشتن احساس ترس

دور بودن کشور باعث می شود تا در مناطق زادگاه خود کمتر به مردم دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال، اختلاف زمان عجیب و غریب می تواند باعث شود شما در یک سرزمین خارجی منزوی شوید.

میزان بالای سرطان پوست و میزان چاقی

میزان چاقی در استرالیا در حال افزایش است و هیچ نشانه ای از کاهش آن مشاهده نمی شود. علاوه بر این، میزان سرطان پوست در استرالیا به دلیل قرار گرفتن در معرض تابش اشعه ماورا بنفش در برابر نور خورشید در بالاترین سطح در جهان است.

تحصیلات گران است

تحصیل در دانشگاه در برخی از موسسات خصوصی برای خانواده ها بسیار گران است. بدون اقامت استرالیا، دانشجویان بین المللی با هزینه های بالای تحصیل آسیب می بینند.

مسافرت

هزینه حمل و نقل عمومی در استرالیا بیش از هرجای دیگر است. انتقال از یک ایالت به کشور دیگر می تواند بسیار پر هزینه و وقت گیر باشد. سفر از سیدنی به ملبورن می تواند 10 ساعت طول بکشد اما پرواز یک ساعت است. همچنین، هنگام سفر به مناطق روستایی، قیمت بنزین به طور چشمگیری متفاوت است.

هزینه های زندگی

در دام وعده استرالیا مبنی بر سطح بالای زندگی قرار نگیرید. شما از دانستن ایراد چنین تجملاتی نا امید خواهید شد. هزینه های زندگی بسیار زیاد است. غذا و آب و برق به احتمال زیاد نسبت به خانه شما در آنجا هزینه بیشتری خواهید داشت. تا زمانی که آماده این کار نباشید و بودجه خود را مطابق با نیاز خود مدیریت نکنید، نمی توانید زنده بمانید. یک شوک دیگر، مراقبت های بهداشتی خصوصی در استرالیا بسیار پر هزینه است.

بیگانگی

در استرالیا، گاهی اوقات ممکن است از همه چیز احساس بیگانگی کنید. استرالیا از همه جا دور است. این به ویژه برای کسانی که از اروپا یا آمریکا مهاجرت کرده اند مشکل ساز است. اگر می خواهید در قسمت دیگر دنیا با خانواده خود گپ بزنید، اختلاف زمان زندگی را آسان نمی کند. فاصله شهر های استرالیا از یکدیگر بسیار زیاد است و ممکن است نصف روز رانندگی کنید تا به شهر دیگری برسید.

همانطور که مشاهده می کنید مهاجرت به استرالیا موافقان و مخالفانی دارد. توصیه من این است که قبل از در نظر گرفتن شیوه زندگی در آن جا، شما باید تحقیق کنید. مطالعه آنلاین بکنید که چرا دیگران به سرزمین های دیگر مانند استرالیا مهاجرت کرده اند. اگر به دنبال کار تخصصی هستید، مهاجرت ماهرانه را جستجو کنید تا ببینید آیا در کار شما کمبود مهارت وجود دارد یا خیر و ویزا مورد نیاز شما چیست.

در کنار زیبایی های فوق العاده این کشور معایبی نیز وجود دارد.

برای اطلاع بیشتر از تحصیل و مهاجرت به کشور ترکیه بر جمله لینک شده کلیک کنید!

منابع: nowakmigration _ manuwar

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا